Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kedvenc filmrendezőtök?

Ki a kedvenc filmrendezőtök?

Figyelt kérdés
Szerintetek ki csinálja a legjobb filmeket? Kíváncsi vagyok ki kit tart a legjobbnak:) Kedvenc filmeket is írhattok tőlük🤗

2021. aug. 18. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 kedvencem van (bár ennél sokkal többet kedvelek úgy igazán) Tarantino, Nolan és Spielberg.

Nem tartom őket a legjobbnak, szerintem ilyen nincs, pusztán számomra kedvencek.

Kedvenc filmek sincsenek tőlük, Nolantől és Tarantinotól kb minden tetszik. Spielberg már jócskán több filmet rendezett, így aztán ott több gyengébb is van, de óriási klasszikusok és kedvencek is:

Jurassic Park

Kapj el, ha tudsz

Ryan közlegény megmentése

stb... :)

Tarantino stílusa nálam best!

Nolannak a látásmódja, szerintem igenis újító, egyedi filmjei vannak.

Spielberg meg csak Spielberg. :D

2021. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Ne kérj ilyet, ez lehetetlen feladat... Csak olyan rendezőt fogok idevenni, akinek több 21. századi filmjét láttam, különben végeláthatatlan lenne a lista :)


Az újabbak közül főleg a latinokat szeretem:


Lisandro Alonso

Mariano Llinas

Lucrecia Martel

Carlos Reygadas


Régi öreg, de még aktív:


David Lynch


----------


2010 utáni top 10 filmélményem eddig:


Az élet fája (2011)

Harry Potter I - VIII (2011)

Melankólia (2011)

Final Cut (2012)

Transformers: A kihalás kora (2014)

Whiplash (2014)

A kígyó ölelése (2015)

Deadpool (2016)

Zama (2017)

La flor (2018)

2021. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb kedvencemnek talán Lynch-et mondanám. Nem ő volt az első kedvenc rendezőm cinephile pályafutásom során (az Nolan és Tarantino), és eredetileg egy picit féltem is tőle, mivel mire eljutottam odáig, hogy megnézzem az első filmemet tőle, addigra már elég sokat olvastam róla, hogy mennyire fura és érthetetlen filmeket csinál, így első választásként az egyik visszafogottabbnak, kommerszebbnek tartott filmjét, Az elefántembert néztem meg, ami nagyon tetszett, azután az összes játékfilmjét és a Twin Peakset is bepótoltam. Nem Lynch az első rendező, aki szürrealista, álomszerű filmekben utazik, viszont szerintem nála jobban senki sem tudja jobban lefordítani az álmokat a film, mint vizuális elbeszélő médium nyelvére. Technikailag, filmnyelvileg egyértelműen lenyűgöző a munkássága, legyen szó a fenyegető, nyomasztó érzést keltő, kavargó kameramozgásról, az extrém zoomolásokról, a felvételek sebességének manipulációjáról, a képek egymásra vetítéséről, a kontrasztos megvilágításokról vagy az indusztriális zúgás és éteri ambient zene használatáról, mind tökéletesen kiegészítik egymást, hogy egy tényleg nyugtalanító atmoszférát alkossanak, amit kizárólag rémálmokhoz lehet hasonlítani. Megkockáztatom, hogy Lynch minden más rendezőnél jobban érti a filmet, mint médiumot, annak ellenére, hogy eredetileg festőnek készült és nem is tartja magát nagy filmrajongónak, ellentétben olyan kollégáival, mint Tarantino vagy Scorsese. Persze ez csak üres technikai bla-bla lenne, ha nem egészítené ki a cselekmény kellően a formanyelvet, de hála az égnek Lynch ebben is erős, még ha racionális értelme nincs is feltétlenül sok filmjének. Persze nem mindenkinek jön be, hogy a történetei igen lazán kezelik a hagyományos értelemben vett logikát, hogy tele vannak teljesen véletlenszerűnek tűnő szálakkal, amiket gyakran le sem zár normálisan, vagy hogy a szimbólumrendszere is sok esetben annyira eltorzított, hogy képtelenség még csak megközelíteni is a jelentését, viszont ez is csak hozzátesz a filmjei álomszerűségéhez.


A legjobbjainak az alábbi alkotásokat mondanám:


Twin Peaks: The Return (2017)

Mulholland Drive (2001)

Kék bársony (1986)

Radírfej (1977)

Inland Empire (2006)


Igen, talán kisebbségben vagyok (tapasztalataim szerint a Gyakorin mindenképp), de a fő művének a 2017-es harmadik Twin Peaks évadot tartom, amire nem is sorozatként, inkább egy 18 órás, felszabdalt filmként tekintek.


Akik még közel állnak hozzám, a teljesség igénye nélkül:


Quentin Tarantino

Ingmar Bergman

Andrej Tarkovszkij

Stanley Kubrick

Tarr Béla

Satoshi Kon

Wong Kar-wai

Sion Sono

Paul Thomas Anderson

Martin Scorsese

Kenji Mizoguchi

Hayao Miyazaki

2021. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Martin Scorsese

Hogy miért?


Rohadt jó gengszter filmeket csinál.


Pl. Nagymenők, Az Ír, stb.

2021. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Alfred Hichcook


A hátsó ablak

Fogjunk tolvajt

Forgószél

A manderley ház asszonya

A londoni randevú

Gyilkosság telefonhívásra

2022. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mike Newell


Fedőneve Bonnie Brasco

Harry Potter és a tűz serlege

Négy esküvő egy temetés

Krumplihéjpite Irodalmi társaság

2023. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Chris Columbus


Harry Potter és a bölcsek köve

Mrs, Doubtfire - Apa csak egy van

Reszkessetek betörők

Édesek és mostohák

Éjszaka a múzeumban

2023. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tim Burton
2023. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rózsa János! Ő a rendezője a kedvenc filmjeimnek (Csiribiri, Ismeretlen ismerős), ráadásul a felesége a kedvenc színésznőm és énekesnőm (Halász Judit) :))
2023. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Woody Allen


Annie Hall

Manhattam

Éjfélkor Párizsban

Match Point

Vicky Christina Barcelona

Blue Jasmine

2023. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!