Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért érdemes megnézni a Star...

Miért érdemes megnézni a Star Warsot?

Figyelt kérdés
Még nem láttam. Így hát kíváncsi vagyok rá hogy miért nézik annyian.

2021. aug. 24. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Izgalmas filmsorozat
2021. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a mondanivalója, hogy hogy jönnek rá a béke őrei, a Jedik, hogy mi a helyes út, és hogy eddig képmutatók voltak, kudarcot vallottak, de kaptak egy esélyt. (1-3.rész+Klónok háborúja sorozatot érdemes megnézni)

A lényeget Yoda mester hangsúlyozza ki, miközben Luke Skywalkert tanítja az 5.részben. Ez a rész mondja el, hogy mit jelent a Star Wars. A 4-6.rész egy lázadás győzelmét mutatja be a gonosz Birodalom ellen.

Ám nagyon nehéz egyedül fenntartani, és megteremteni a békét, erről szól a sokak által feleslegesen utált 7-9.rész, a befejezés.

Persze ez nem a békéről szól, sokkal inkább a címéből kiindulva a háborúról. Van benne szerelem, sok szexi csaj is, idegen lények, de nem túl sok. Humor, jó dialógusok, de ami szerintem a legjobb, az a zene! És nem a Main theme-re gondolok, meg az Imperial March-ra, amit mindenki ismer, azok már elég uncsik. Hanem pl. Emperor theme: ebből érezni, hogy bizony a Star Wars főgonosza, Palpatine a filmek közt a legzseniálisabb gonosz. Vagy ott van a békét árasztó Yoda theme, és a Force theme! Mindamellett nekem állandóan izzad a tenyerem a látványtól, a cselekménytől. Persze nem tetszhet mindenkinek, de nézd meg a 4.részt, az Egy új reményt, és ha tetszett, akkor utána folytasd az 5.résszel, a 6.-kal, aztán az 1.vel, 2.kal, 3.kal. Ilyen sorrendben készültek el a filmek. Aztán a 7, 8, 9. Még van 2 film, a Zsivány Egyes és a Solo, ami a 4.rész előtt játszódik.

Ha érdekelnek a sorozatok, ott lesz a Klónok háborúja után a Lázadók és a The Mandalorian, ami jelenleg csak angol.

2021. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez is mint a Gyűrűk ura, komplex mesét mond el, látványos megoldásokba csomagolva. Van benne jó-rossz, útkeresés, félelem, barátság és önfeláldozás, és az Erő. Megmondom őszintén, nekem a régi trilógia jelent mindent a Sw univerzumban. Isten a megmondhatója, hogy próbáltam az új trilógiát, is szeretni, de sehogy sem ment. Olyan, mintha néznék egy gyönyörű ferrarit amiben nincs motor. Vagány, de nem megy.
2021. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
A spirituális mondanivalója miatt, kötelező darab, az első 6 film, a Klónok Háborúját és lázadók sorozat.
2021. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"A spirituális mondanivalója miatt,"


Azért erre ne így tekintsünk mind a sithek mind a jedik abban az univerzumban egy létező dologra alapították a vallásukat nem egy kitalációra így innettől kezdve semmi spirituális nincs benne.


De amúgy amiért én mondom hogy érdemes mert hatalmas ellehet vedzni benne olyan hatalmas és szines univerzumot hozott létre Lucas amit mai napig senki nem tudott felűlmúlni igem se a star trek (pl. kevés faj azoknak is a fele emberszerű egy két külömbséggel)

Gyűrűk ura tekintve hogy a "földön" játszódik nincs annyi lehetőség így sz ottani történelem is kisebb az élőlények itt már érdekesek

Harry pottter (tudom hogy eredetileg könyv volt de akkor is) maga a story felszínes ezt úgy mondom hogy olvastam a könyveket és láttam a filmeket

Marvel filmek a tipikus szuperhős vagyok megmentem a világot és isten ként tisztelnek ezért a DC vel egyetemben engem sose vonzott ez a szuperhős dolog maga a szó is kicsit gyerekesnek hangzik


De a star warsra visszatérve én úgy komolyabban azért szerettem meg mert miután végignéztema filmeket kb 7 éves koromra (6 évesen láttam az elsőt amikor itt magyarországon először adták le a klónok támadását) utána pár év kihagyás mulva elkezdtek érdekelni a sw könyvek (tekintve hogy 7 évesen nem igazán tudsz még folyékonyan olvasni valakinek még 16 évesen is nehezére esik aztán kinövi persze)

Az első emlékszem a Thrawn trilógia volt akkor még nem igen értettem benne a dolgokat. Szóval maga a star warsnem csak a kánonból áll hanem ott van melette több ezer másik történet amik ugyan olyan sőt néhány esetben jobbak is mint a kánonban lévő társaik


Pl megtudodhatod hogy alakult ki a jedi és a sith rend vagyis hogy szakadt szét az előttük lévő

Hogy a sith eredetileg egy faj volt

De akár hogy a birodalom próbálkozott más galaxisok meghódításával csak nek sikerült neki

De pl a játékok is hogy vadernek volt tanítványa amjt persze eredetileg titkolt az uralkodó előtt hogy a tanítványa volt a lázadó szövetség egyik alapítója de még estig sorolhatnám és pont ez az amiért megéri mert hatlmas nem a vizualitásra kell gondolni hanem arra amit adni tud igen a star wars mai nepig a vizusalitás csúcsa ez a példa.

2021. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is érdemes megnézni, mert olyan szinten szerves része a popkultúrának, hogy már alapműveltségnek számít az ismerete. Nézd meg emiatt és ha emellé tetszik is azt vedd extrának ;)
2021. aug. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!