Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Darth sidious vs Darth Bane...

Darth sidious vs Darth Bane párbályban ki nyerne?

Figyelt kérdés

Mindeketten koruk leghatalmasabb sithei de ki nyerne egy párbályban?


Felvázolom a csatát (helyszín, körülmények stb)


Helyszín: Korriban

Kor: YCE-2


Mondjuk Palpatine megy el oda mivel valami elkezdte ölni a nova troopereit (amik mondhatni klónokomanndó szintű katonák akik főként sith templomok védelmére lettek kiképezve)

Ő maga megy oda hogy utánjárjon és ekkor találkozik Baneel akit egyértelműen meg akar ölni mivel hát Mault se látta szívesen a klónháborúk idején.



2021. aug. 25. 23:57
A kérdező szavazást indított:
Darth Sidious
Darth Bane
13 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Párbaj
2021. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Darth Sidious
2021. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Sidious: Én vagyok az összes Sith!
2021. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Így van. Sidiousban 1000 év összes szithjének tudása és ereje lakozik


Éppenséggel Darth Bane-től kezdve, aki ugye a kettő szabálya szerint kezdte alakítani a sith rendet. Tehát Bane még nem örökölt semmit senkitől. Míg mikor Bane tanítványa megölte őt, akkor ő mindent örökölt Bane-től. És ez így ment Sidiousig 1000 éven át.

Ezer év alatt pedig gyakorlatilag korlátlan pénzt és hatalmat teremtettek a sithek. Egyetlen ellenfél ugye pont maga Anakin lett volna, akit maguk a Sithek, Plagueis és Sidious alkotott meg.

2021. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Sok ilyen kérdés volt már, de mindegy


Ezt az "1000 év összes tudása" baromságot még mindig nem tisztázták? Nem tudom, hogy szó szerint kell-e ezt értelmezni (NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON remélem hogy nem), akkor egyértelmű a kérdés.


De a kánon Darth Baneről még mindig nem is tudunk semmit.


Ha a legendákat nézzük, akkor a tanítvány mindig erősebb mint a mester dolog már konkrétan Darth Bane-nél megdől, hiszen Zannah akkor győzte őt le, amikor Bane már le volt gyengülve. Pont ezért akarta lecserélni őt Bane, és pont ezért kereste a halhatatlanság titkát. Akkoriban már konkrétan remegett Bane keze, ezt vette észre Zannah, és ekkor jött rá,hogy mostmár nem jelent rá akkora veszélyt Bane, mint egykoron. Szóval ez a teória már itt megdől.


Maga Sidious is álmában ölte meg a saját mesterét, Plagueist. Ergo nem szabályos 1v1 küzdelemben.


A megszerzett tudás száma persze növekedett az évek során, de ettől még nem egyértelmű, hogy a tanítvány erősebb lesz a mesterénél, ez inkább azért jó, mert ha jön egy tényleg elképesztően erős tanítvány, akkor annak nagyobb tudás áll a rendelkezésére.


Szerintem Bane az orbaliskokkal a testén képes lenne legyőzni a KÁNON Sidioust, a legendákat semmiképp.



Ha csak a kánont nézzük, akkor meg két lehetséges válasz van:

1, ha ezt a minden sith ereje bennem van baromságot szó szerint kell venni, akkor egyértelmű, Sidious erősebb mindenkinél

2, ha nem kell szó szerint venni, akkor meg nincs válasz a kérdésre, hiszen a kánon Bane-ről SEMMIT nem tudunk konkrétan.


Örülnék neki amúgy, ha valaki, aki TÉNYLEG ismeri a kánont, leírná, hogy akkor ez a ,,Minden sith ereje bennem van" dolog mennyire valóságos, vagy mennyire kell ezt szó szerint értelmezni. Mert oké, a szavak alapján "egyértelmű", de többféleképpen is lehet ezt értelmezni, hátha van valami kánon mű amiben ezt világosan leírják.

2021. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

PS: Azért is veszélyes mindent szó szerint értelmezni, mert akkor az "Én vagyok minden Sith" azt jelentené, hogy konkrétan még a kettő szabálya előtti sithek is "ő".


Persze lehet már csak én akarom ezt ennyire belemagyarázni, mert ezt a tanítvány ereje átszáll a mesterbe dolgot egy elképesztően tescos megoldásnak gondolom

2021. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Légyszi ne idézgessétek ezt a kringé mondatát az uccsó résznek

Már majdnem sikerült elfelejtenem

2021. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg cska ennyit lehet tudni, amit láttunk is... ez csak egy mondat, amiről joint adogatás közben megbeszélték a készítők, hogy milyen jól fog hangzani meg kinézni a vásznon. De történet nincs mögötte... majd megírják a csicska rajongók. A pénzemberek meg kiválasztják, amiből a legtöbb pénzt remélik 🤷‍♂️

Annak kell örülnünk, hogy lesznek további filmek és tartalmak, a minőség meg olyan lesz, amilyen...

2021. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan szó szerint értitek azt a mondatot? Akkor nem hiába utáljátok a filmeket, hisz nincs agyatok
2021. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
9, Meg is kérdeztem hogy hogy kell értelmezni akkor, mivel legalább 4-5 féleképp lehet, de ahhoz már te is szellemi fogyatékos vagy hogy leírd nekünk butuskáknak hogy akkor hogyan is kell értelmezni
2021. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!