Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kik nyernének ezekben a...

Kik nyernének ezekben a párbajokban? Revan vs Yoda Dooku vs Kylo Ren Luke vs Malak Vitiate vs Nihilius Ahsoka vs Starkiller Sidious vs Bane Sion vs Windu Malgus vs Maul Obi Wan vs Főinkvizítor Vader vs Satele Shan

Figyelt kérdés

Várom a válaszokat(:

Korábban már írtam egy ilyen kérdést más párosításokkal, csak azóta újra megjött a a kedvem hozzá



2019. júl. 10. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Akit az író akar.
2019. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Látom nem nagyon érted ezeknek az összehasonlításoknak a lényegét!

Itt az író én vagyok ,én találtam ki a párokat, viszont én nem vagyok elfogult egyik párossal sem, itt nem az én elemzésem az számít, hanem a többieké, csak egy kis krativitás kell hozzá.

Nem sértésből kérdezem, de ennél a kérdésemnél is te voltál az első?


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

2019. júl. 10. 12:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hagyd, ez egy idióta. Az összes létező ilyen kérdéshez kiírja a baromságát amire amúgy már válaszoltam neki máshol, elkezdtünk vitázni de egy idő után nem reagált (vajon miért?)

Mondjuk engem csak az érdekelne, hogy ha képtelen válaszolni normálisan a kérdésre, akkor miért böfögi ide ezt? Ezzel semmit nem ér el, csak a kérdező agyát b*ssza fel

(Most látom, hogy az a vita amiről beszéltem szintén a te kérdésednél volt :) )



Rátérve a kérdésre


Revan vs Yoda: Yoda. Ha tudsz angolul ajánlom Bandele videóját ezzel kapcsolatban, erőhasználóként egyértelműen erősebb Yoda, vívás kérdéses de szerintem ott is. Egyébként én úgy gondolom (ezt már leírtam máshol is), hogy Revan inkább mint hadvezér volt zseniális, mintsem mint harcos, legyőzte Mandaloret, meg Malakot, de egyikük sem Yoda kaliber, Vitiate ellen egy force push-ig jutott csak, aki meg inkább Yoda kaliber.


Dooku-Kylo: Egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül Dooku. Pontosan belőni nem tudom, de szerintem Kylo jelenleg egy kezdő Jedi lovag szintjén, vagy még az alatt (padawan) áll, Dooku meg egy Jedi mester, a Tanács tagja volt, azután meg egy Sith nagyúr. Köze nincs a kettőnek egymáshoz.


Luke vs Malak: Luke. Kb ugyanaz a felállás, mint az előző esetben, csak kisebb erőkülönbséggel. Ha a kánon Luke-ot nézzük, akár még szoros is lehetne, de még így is Luke.


Vitiate vs Nihilus: Na ez full 50-50, bár ez a párosítás már többször is volt itt, én Vitiatet mondanám, mások szerintem inkább Nihilust.. Vívni egyikük sem tud nagyon, (Vitiate semennyire, Nihilus gyengén), de nincs is rá szükségük. A kérdés az, hogy Nihilus el tudná-e szívni egy Vitiate szintű erőhasználó erejét. Szerintem az Uralkodó van olyan erős, hogy hárítsa. Talán ő az egyetlen a galaxisban, de szerintem ő ki tudná védeni, onnan meg Nihilusnak annyi. De ez nagyon 50-50



Ahsoka vs Starkiller: Megkérdőjelezhetetlenül Starkiller, leszedett egy csillagrombolót az erővel (szánalmas), legyőzte Vadert, Ahsoka láttuk mire ment Vader ellen (Rebels)



Sidious vs Bane: Megint kánon-legends, meg körülményfüggő

Kánon Bane - Kánon Sidious: Sheev

Legends Bane - Kánon Sidious: Naaaaagyon 50-50. Az orbaliskokkal inkább Bane (hacsak Sidious bele nem sütné őt a páncéljába, de szerintem ez esélytelen), anélkül inkább Sidioust mondanám

Legends Bane - Legends Sidious: Sheev, körülményektől függetlenül. Iszonyat túlerősített karakter (Luke mellett a legnagyobb vicc)



Sion-Windu: Elsőre nehéznek tűnhet, de jobban belegondolva már talán könnyebb a válasz. Windu. Tudjuk, hogy miből építkezik Mace Vapaadja, a sötét oldalból. Ez ellen az egyetlen kiút az, ha valaki kontrollálni tudná az érzelmeit (ezért lenne érdekesebb a Windu-Dooku párharc), Sion viszont erre képtelen, sőt, neki ez "védjegye", ha ezt hozzáadjuk ahhoz, hogy Mace alapvetően jobb vívó, mint Sion, akkor egyértelművé válik, hogy ki a győztes, dacára annak, hogy Sion jobb erőhasználó.



Malgus-Maul: Egyértelműen Malgus. Minden tekintetben.


Obi-Főinkvizítor: Obi, ugyanaz mint az előző.


Vader-Satele: Húúha, Vader nagyon egy Malgus kategória (picit jobb vívó de ennyi), akit meg simán kiiktatott Satele, de nagyon érdekes párbaj lenne az biztos :)

2019. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

"elkezdtünk vitázni de egy idő után nem reagált (vajon miért?)"

Mert teljesen értetlen voltál. Nincs olyan hogy objektív erőhasználati sorrend vagy bármi hasonló.

A való életben is előfordul hogy pl vívásban a képzetlenebb nyer, mert kismillió faktor befolyásol egy küzdelmet.

Vagyis értelmetlen az összes ilyen kérdés, legfeljebb annyit tud leírni bárki hogy ő kit szeretne hogy nyerjen. Kivéve ha végletekről beszélünk persze, de itt sem igazán ez a helyzet...

2019. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen tartom magam ahhoz, amit leírtam.


,,Mert teljesen értetlen voltál. Nincs olyan hogy objektív erőhasználati sorrend vagy bármi hasonló."


Ezt cáfoltam meg 3 vagy 4 bekezdésben, de nem reagáltál rá. Az érvekre reagálj, ne ismételd meg, amit leírtál.



,,A való életben is előfordul hogy pl vívásban a képzetlenebb nyer, mert kismillió faktor befolyásol egy küzdelmet."


Így van. És? Ezzel most mit bizonyítasz?

Azt hiszem értem egyébként, hogy mi a baj.

Engedj meg egy kérdést: Ha a kérdező úgy teszi fel a kérdést, hogy ,,Ki az erősebb?", akkor is elkezdted volna ezt a felesleges hisztit? Mert a kérdező elég egyértelműen így értette a kérdést - én meg így válaszoltam rá. Ha csak úgy nézzük, hogy kik nyernének a párbajokban, akkor igazad van abban, hogy az írók döntik el, dacára annak, hogy van-e erőkülönbség vagy sem, de az írók csak a körülményeket alakítják, a karakterek erején nem tudnak változtatni - márpedig leírtam 100x hogy ezek a párbajok egy szimulált környezetben, sík terepen, senkinek sem kedvezve játszódnak - ebből következik, hogy csak az egyéni képességek döntik el a csatákat. Persze így sem biztos, hogy 10-ből 10x az erősebb nyerne, de mondjuk 9x igen, így meg már fel lehet állítani egy sorrendet, levonni a következtetéseket és kinevezni a győztest.

2019. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Mivel az erőnek sincs egy objektíve mérhető skálája, ugyanúgy értelmetlen a dolog.

Arról nem is beszélve hogy adott esetben az is lehet hogy pont a sík terep kedvez nagyon valamelyik karakternek, tehát eleve nincs olyan hogy semleges környezet. MINDEN apró tényező befolyásolhat egy harcot, és ezen tényezők mindegyike kizárólag az egyén fantáziáján múlik.

2019. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

,,Mivel az erőnek sincs egy objektíve mérhető skálája, ugyanúgy értelmetlen a dolog."



A karakterek "erőssége" több dologból tevődik össze. Ezt is leírtam már - ezek pedig objektíve mérhető/levonható dolgok, ugyanúgy mint igazából is bármilyen sportban bármilyen kvalitás.



,,Arról nem is beszélve hogy adott esetben az is lehet hogy pont a sík terep kedvez nagyon valamelyik karakternek, tehát eleve nincs olyan hogy semleges környezet. MINDEN apró tényező befolyásolhat egy harcot, és ezen tényezők mindegyike kizárólag az egyén fantáziáján múlik."


Mondj már egy példát erre. Komolyan, kíváncsi vagyok

De nem is kell, akkor visszakérdezek: Egy Malgus vs Maul csatában a terep mennyit számít? Kinek kedvez a sík terep? Ha egyikőjüknek sem, milyen tényezők vannak, amelyek a másik oldalára billenthetik a mérleget?



,,MINDEN apró tényező befolyásolhat egy harcot, és ezen tényezők mindegyike kizárólag az egyén fantáziáján múlik."


Az itt felsorolt párbajok EGYIKÉBEN sem annyira kevés az erőkülönbség a karakterek között (na jó talán van 1 db kivétel), hogy ezek a hihetetlenül apró dolgok számítsanak bármit is. De komolyan, te mikre gondolsz? Az egyikőjük cipője csúszós, és elcsúszik és megölik, vagy mi? :'D Ez már egy hátráltatás, tehát ilyeneket nem teszünk bele.


Nem érzem a megértés szándékát - inkább csak azt, hogy egy igazságra direkt felépítettél egy tévképzetet

2019. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Malgust nem ismerem, szóval nem tudom. De hogy mondjak egy példát, Cad Bane vs egy random jedi. Bane ugye egy fejvadász, akinek a karakterének része hogy tervező, cselszövő aki előre felméri a terepet, mindenféle kütyüt használ amivel megzavarhatja, megbéníthatja az ellenfelet, stb.

Na most ha őt szimplán kirakod egy sík terepre harcolni valaki ellen, kapából hátrányba helyezted a karaktert. Ha nem használhat eszközöket, akkor szintén te magad befolyásoltad úgy a sztorit hogy Cad Bane direkt hátrányból induljon. Ellenben ha használhatja a kütyüit, akkor mégis milyet és mennyit használhat? Ezek is nyilván az írótól függenek, de könnyűszerrel meghatározzák a végkimenetelt.

És akkor arról még nem is beszéltünk hogy rengeteg karakter egyszerűen eleve nem is harcolna. Teszem ast, Grievous. Ő tipikusan az a fajta karakter, aki csak akkor megy bele bármilyen harcba ha biztos benne, hogy győzhet. Ha nem, akkor nem harcolni fog, hanem kiutat keresni. Ha ennek ellenére belekényszeríted egy olyan helyzetbe hogy ő itt most harcolni fog, mert csak, akkor már kapásból ezzel is befolyásoltad a harcot, hisz alapvetően megváltoztattad az egyik karakter jellemét.

Lényegében nincs olyan hogy semleges környezet, mert ahogy mondtam, minden egyes apró körülmény egy befolyás lehet a küzdelem végkimenetelére.

2019. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Cad Bane-nel kapcsolatban igazad van, azonban kétlem, hogy ő ellenfele lenne bárkinek is ezen a listán - de egyébként ha egy-egy párosítás terepfüggő, akkor azt meg is említem (bár pont ilyenre eddig nem nagyon volt példa)

Grievous például nagyon jó példa amúgy, mert ő neki rengeteg "típusa van", ilyenkor külön kell kezelni őket, és összemérni az adott karakterrel

Szóval az ilyen típusú párbajokban én általában mindig megemlítek minden eshetőséget, viszont még ebből is le lehet vonni a legtöbbször egy általános következtetést.

Tehát egy Cad Bane-nél nem igazán lehet egyféle következtetésre jutni, egy bizonyos szintig, mert Nihilus ellen pl nem számítana a terep meg konkrétan semmi, mert mindenhogy hulla lenne - ha azt a párosítást összevetnénk, arra is azt írnád, hogy ahogy az író szeretné? Mert jó, hogy ez "igaz", viszont az író, ha jól végzi a dolgát, akkor ugyan úgy dönti el a párbajok sorsát, ahogy az univerzum alapján kell - ő a körülményeket a kevésbé egyértelmű párbajok esetén tudja alakítani, az erőkülönbség meg még akkor is ki kell, hogy jöjjön, különben az az író nem készült fel a bemutatott karakterekből.


Viszont az itt felsorolt párbajokra ezek nem igazak. A Revan vs Yoda kivétel talán, ott sem hinném, hogy ez döntő lenne.

Tehát én azt nem értem, hogy ilyen esetekben, amikor két karakter ilyen jól összemérhető, miért ne tehetnénk ezt meg?


De lényeg a lényeg: Bizonyos párosításokban lehetetlen azonos körülményeket teremteni; ebben az esetben az összes létező végkimenetelt megnézni, és ezek alapján levonni egy következtetést

Bizonyos párosításokban azonban nem (ebben nem értünk egyet), van, hogy sikerül megteremteni a megfelelő körülményeket - vagy elég közel kerülni ahhoz, hogy az ne befolyásolja a végeredményt. Ugyanis ezek a párosítások nem annyira 50-50-ek (1-et kivéve), hogy egy berepülő légy miatt megforduljon egy csata állása.


Legyünk hajlandóak a kompromisszumra :)

2019. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8 as

Iagazad van abban amit Cad Baneről írtál, viszont én igyekeztem ugyanolyan erős karaktereket összepárosítani, direkt csak erőhasználók vannak a listán.

Cad Bane nyílt harcban max Kylot tudná legyőzni, mert nem eőhasznåló.

Grievousnek hiába van 4 fénykardja, ő sem tudja használni az erőt, 1v1 ben elég gyenge, csak a magna guardjaival ér valamit

Mondjuk amikor pár gungen szívatta az már nekem volt kínos(:

Nincsenek a listán olyan karakterek , akik nem tudnak/nem láttuk normálisan harcolni

Ezért nincs a listán Snoke vagy Darth Pleguis, egyikuk sem harcos típus, előbbiről semmit sem tudunk, utóbbi inkább ármánykodni és kísérletezni szeretett

Ezért nincs értelme annak, amit írtál, hogy az nyer akit az író akar, es hogy minden tényező befolyásolja a csatát

Csupa olyan karaktert írtam akik nyílt harcban tudnak harcolni.

Itt egy szélsőséges példa:

Vitiate vs Qui'ra

Na vajon itt is az nyer akit az író akar?🤔

Qui ra akarhogy próbálkozhatna semmi esélye, hacsak Vitiate nem fullad meg a röhögestől.

2019. júl. 11. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!