Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak engem akaszt ki a miracul...

Csak engem akaszt ki a miraculous magyar szinkronja?

Figyelt kérdés

Több év után úgy döntöttem hogy adok egy lehetőséget a magyar szinkronnak. Kár volt.


-Az openingben össze vissza énekel a csajszi,(aki totálisan nem odaillő)tele szlengszavakkal,az eredeti nyelvek közül (Francia/Angol/Koreai/Japán/Olasz)egyikre sem hasonlít a jelentése.


-A fülem kiég amikor meghallom hogy "Katicabogár",vagy "Fekete Kandúr"(/vagy macska?!) Nevet mégis mióta fordítunk le??? A magyaron kívül kb. minden szinkronban "Ladybug" és "Cat Noir" a nevük,még akkor is ha nem feltétlen értik a jelentését. Ezek NEVEK és nevet nem fordítuuuunk (hacsak nem történelmi személyiségről van szó) Ennyi erővel Marinettet is átnevezhették volna Mariskának... Ja meg Julekát "Julikának" hívják🤣


-A szinkronszínészek néha totál inkompetensek,kezdve Alyával (nincs meg az a "menő lány" feeling mint angolban,franciában),de Marinette-től is kiborultam,olyan a hangja mint egy 6 éves kislánynak. (Viszont tény,hogy Adrien hangját nagyon eltalálták)


-A hangsáv konkrétan megbolondít. Nem tudom elmagyarázni,az Angol/Francia verziónak sokkal "vékonyabb" a hangja,ez vonatkozik a háttérzajokra is. (Mondjuk ez a legtöbb sorozatra jellemző)


2021. szept. 8. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Az opening tényleg gáz, a szinkron se a legjobb.

Az hogy a nevek Katica és Macska, engem nem zavarnak különösebbképpen, sőt. Aranyosak, és jól illenek a mesébe. Sok más nyelvben is lefordították (Buburuza, Biedronka stb). A magyar fanfic-ek legtöbbjében is Katica / Macska van.

2021. szept. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Engem a "Halálfej" név akaszt ki. Mekkora gagyi az már. A "Katica" / "Macska" rendben van, nincs problémám velük.


Az intro nevetségesen erőltetett, a szinkron se túl jó. Látszik, hogy nem volt szívügyük, csak egy random munka volt számukra amit különösebb erőfeszítés nélkül le akartak tudni.

2021. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi lett amúgy halálfej új neve? mert valahogy sosem tudom kivenni annyira mély mindig valami árny..MI?
2021. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!