Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ki vagy, Doki? (Doctor Who)...

A Ki vagy, Doki? (Doctor Who) című sorozatot hány éves kortól ajánljátok?

Figyelt kérdés

Én imádom <3 :) , függőségig :D :D :D , a 2005-ben kezdett új sorozatot már háromszor is végignéztem és most épp a klasszikusat nézem, de hiányzik az újrakezdő időszak és a 9-10-11-12 Doktorok történetei :) és naná, h mesélek-beszélek erről mindenkinek kortól függetlenül ;) :D és pl. egy most iskolát kezdett hatéves "haveromnak" is, barátnőm kisfiának, akit érdekelne és szerintem már tökre nekivaló, de az anyukája nem ismeri a sorozatot és nem tudja, az én emberem meg mindentől fél, hiába ötven éven felüli, úgyhogy szerinte nem gyereknek való, tudtommal gyereksorozat, legalább is ifjúsági sorozatnak indult és nem felejtem el a sorozat 50. évfordulójára készült bál csodálatos videóját sem, amelynek még csak az emléke is meghatottsági hideget futtat végig mindig a vállamon, ami azért jut mindig eszembe, mert hány gyereket lehet rajta látni tátott szájjal, kisebbeket is, de értem én, hogy van kis félelmetes hatása is, és szerintem amúgy nem korhatáros, de szóval szerintetek lehet túl félelmetes egy hatévesnek?


A Tom és Jerry szerintem parább, mint ez a sorozat, de persze attól függ, melyik része mindkettőnek, az angyalszobros részeket pl. tán ki is hagynám, mert attól tán még én is félek... :D :D :D



2021. okt. 6. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Húú... 14-15. Inkább "értelemhez" és érdeklődéshez kötém. :)
2021. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én 13 évesen kezdtem nézni
2021. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

10+


[link]

2021. okt. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Először talán próbáljátok meg a Sarah Jane kalandjait (The Sarah Jane Adventures). Az gyerekeknek készült. A Doki spin off-ja.
2021. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti, régi sorozatot úgy csinálták, hogy "családi mozi nagymamától unokáig." Ezért nem volt benne semmi véres erőszak, szex, stb., néha némi szolid lövöldözéstől, kézi harctól eltekintve. Azért voltak benne szörnyek meg ijesztőbb jelenetek, ezért én 9-10 éves kortól ajánlanám. Az új sorozat is hasonló elvü, de látványosabb, erőteljesebb, nagyobb hatású lehet. Pl. rögtön az első 2005-ös részben (Rose) a megelevenedett kirakati bábukon a felnőttek jót mulathatnak, de gyerekek rosszat álmodhatnak tőle, stb. Ezért ez is 10+ kategória szerintem.
2021. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnos belátom, hogy igazatok van, én is ettől féltem valahol magamban... :(


Sarah Jane kalandjait én is ismerem, az első egy-két évadot láttam is belőle, tán az kéne tényleg cserébe kárpótlásként a csalódásomért, hogy úgy rákészültem már... :( De ja, az tényleg gyerekesebb, míg a próbababák támadására tényleg még én is ráparáztam huszonévesen, amikor először láttam... :D :D :D


Aaaaaaaaaaj, de akkor most olyan csalódott (harminc+ éves... :D ) vagyok... :(


Csak legyen türelmes, majd felnő és akkor majd együtt nézünk Dokit is... :)


Amúgy közben a kedvesem épített nekem egy kis TARDISt fából és így nem is igazán érti, h ez miért olyan nagy szám számomra, pláne, h készül építeni egy életnagyságút is és ezért is gondoltam rá, h bevezetem a sorozat megismerésébe, de tán tényleg nem kell elsietni - látom be magam is szomorúan, mert én most azonnal akarom vele nézni és megbeszélni! :D :D :D


Én, türelmetlen! :)


Nu, akkor majd max. elmesélem neki, vagy inkább nem, mert még mesélésre is para, h a kirakati bábuk támadnak, mert űrlények :D :D :D , maradjunk csak Sarah Jane kalandjainál, végül is tényleg az sokkal barátságosabb és könnyebben emészthető gyerekeknek, mégis Doki-közeli... :)


Köszönöm a józanságotokat, még ha kiábrándítóan szomorú végkövetkeztetésű is, de majd igyekszem túllépni rajta arra gondolva, h nehogy már rosszat álmodjon miattam... :)

2021. okt. 7. 17:07
 7/13 Heavenly Host 77 ***** válasza:
100%
Én is 14-15 éves kortól ajánlom.
2021. okt. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak benne elég para dolgok néha. Ismerek olyan 40 évest is, aki nem tud rendesen aludni egyes jeleneteitől.
2021. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, az én 50+ emberem is kész van teljesen bizonyos részektől, de még én magam is sokáig rémálmokat láttam a síró angyaloktól vagy a mamizó gázálarcos kisfiútól, szóval belátom, hogy nem kisiskolás gyereknek való az új sorozat... Elkezdtük nézni a Sarah Jane Smith kalandjai című sorozatot, még az is kicsit túl félelmetes neki szerintem, ahogy láttam, pedig azt mondta, hogy nem... Hát meglátjuk majd... :) Nőne már fel gyorsan! :)
2021. okt. 13. 22:31
 10/13 Heavenly Host 77 ***** válasza:
100%
Esetleg a klasszikus Doctor Who-t ajánlanám de abból 97 epizód eltűnt.
2021. okt. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!