Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják, hogy Az utolsó...

Miért mondják, hogy Az utolsó Jedik tanított valamit az Erőről, ami sokaknál kiverte a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Én nem figyeltem meg semmi új tanítást.

2021. okt. 21. 12:24
1 2 3 4
 1/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mert nem is új tanítás, csak egy átfogó magyarázat, mi is az erő.


[link]

2021. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
És ez baj?
2021. okt. 21. 14:20
 3/33 Wadmalac ***** válasza:
61%
Szerintem nem. De lehet, hogy sok régi StarWars mániákusnak nem illik az eddigi képébe.
2021. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%

Mert úgy rengeteg részletében és egészében is a film borzalmasan rossz. valamint szembeköpi a rajongói kánont.

Ezért minden részletét anyázni kell...

2021. okt. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Tislerics Máté ***** válasza:
61%

Valamilyen szinten tanítás is, mert Luke az Erőt próbálja magyarázni Ray-nek. Nekem pl. elég érdekesnek hatott. Annak ellenére is, hogy a TLJ-t az egyik legrosszabb SW filmnek tartom (egyéb okokból)...


Nem tudom mennyire általános ennek a magyarázatnak az utálata. Úgy emlékszem a midikloriános verziónál sokkal nagyobb volt a közfelháborodás. Pedig érzésem szerint a TLJ-s egyensúlyos magyarázat sem koherensebb vagy jobban átgondolt, mint a Midikloriános.


Lucas már az eredeti trilógia előtt is sokat kitalált az Erőről, de azt mindig tudatosan misztikusnak és ismeretlennek hagyta. Még a Midikloriánokkal sem magyarázta meg, hogy konkrétan hogyan is működik a dolog. Csak próbálta kicsit megfejthetőbb, tudományosabb irányba vinni a dolgot. Úgy tudom neki is volt egy elég konkrét elképzelése a befejező trilógiáról, amiben totál meg is magyarázta volna, hogy mi is az Erő. Midikloriánok, Whillek, természetesen Yoda és Gui-gon tanításaival összhangba hozva.


Lucas bácsinál kell kopogtatni, ha valakit érdekel a komplett valóság Lucas saját elképzeléséről és arról, hogyan alakult az Erőnek a bemutatása: tudatosan és más befolyásoló tényezők által is egyaránt (pl.: Disney). A Doku filmekből és riportokból kb. lehet egy basic elképzelése az embernek. De nyilván az lenne a tuti, ha egy hétvégét eltöltenénk Lucas papával. Ő biztos kiokosítana minket egy két sör mellett mindenről...

2021. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Wadmalac ***** válasza:
91%

A The Last Jedi erő-magyarázata talán a legkevésbé misztikus, meseszerű.

És lehet, hogy pont ez vele a baj. :)

2021. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Tislerics Máté ***** válasza:
23%

Szerintem Lucas is tudta, hogy bármilyen konkrét magyarázattal áll elő, azt nagyon sokan kiábrándítónak fogják érezni. És persze minél földhözragadtabb a magyarázat, annál jobban elveszíti az eddigi izgalmas jellegét is.


Egyes rajongok számára az Erőn való merengés szinte vallásos élményt okoz. Tehát olyan magyarázattal kellene előállni, ami legalább akkora katarzist vált, ki mint a most is meglévő áhítat. Ezt bevállalni felér egy öngyilkosság. Kész csoda, hogy a TLJ mert egy újabb magyarázat szerű valamivel előállni, ami ráadásul földhözragadtabb is, mint a többi...

2021. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Wadmalac ***** válasza:
31%

"Egyes rajongok számára az Erőn való merengés szinte vallásos élményt okoz."


Nekem spec szimpatikusabb ez a legutolsó verzió, miszerint az erő maga az élet, a létezés körforgásában rejlő energia, egyben az új születés és elmúlás is része, ezért is van két, egyensúlyban lévő oldala.



Nekem állandóan bökte a csőrömet a jedi hitvallásban az egyensúly emlegetése, miközben szó sem volt balanszról, a jó és a sötét egyensúlyáról, hiszen ők is a sithek eltüntetésére gyúrtak, nem balanszra.

Éppen ettől hitelesebb számomra Rey, sith unokájaként jediként, egyesítve a két oldal erejét és ellentétét elsimítva.

A jedik eddig egyetlen oldala voltak az érmének és ezzel hiányosak.

Ő pedig mindkettő egyszerre. Egyben jedi és egyben érzelmes, szenvedélyes ember is, igazi ember, nem szent és nem ördög.


Pont a jedi jóslat az egyensúlyról.

Szerintem ezt jól csinálták ebben a filmben.


Csak hát azoknak a SW hívőknek, akiknek a jedi a hibátlan szentje, azoknak ez nem tetszik.

2021. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
8# az erőnek NINCS és nem is volt két oldala azt csak a jedik és a sithek magyarázták be maguknak nézd meg ott van a Bendu se nem tartozik a világos se nem a sötétoldalhoz magyarul az erőnek minden szegmensét használja úgy mint a szürke jedik szóval ez hülyeség
2021. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Alapból nemszabad egy ilyen dolgon változtatni mivel már el lett magyarázva a halálcsillag felrobbantását se változtatod meg hogy valójábannem luke robbantotta fel egy alappillért ne változtassunk meg (amúgy az eredeti trilógia és az előzmény magyarázata nem zárja ki egymást mivel elmondták hogy a midiklorián csak közvetítő szerepet tölt be
2021. okt. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!