Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik életed legmeghatározóbb...

Melyik életed legmeghatározóbb filmje, és miért?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Elsősorban a Jurassic Park. Gyerekkorom legmeghatározóbb filmje, nagyon sokszor láttam és azóta is dínómániás vagyok. Folyton megnézem hol egyik, hol a másik Jurassic filmet. Azon kevés ember közé tartozom, akinek mindegyik nagyon tetszik, hiába nem remekművek.

Most is piszkosul várom a következő Jurassic World filmet. Ha valami 20 év alatt nem kopott ki az emberből az valószínűleg már úgy is marad.

Tudjátok ez a Bud Spencer effektus, hogy bármikor képes vagyok megnézni anélkül, hogy unnám. Mindig jókat szórakozok rajta, élvezem harmincadjára is. Valószínűleg a jövő évire is elmegyek moziba legalább 2x. Persze ettől függetlenül, ha bődületesen rossz lesz, akkor nem. De remélem ekkorát nem kell csalódnom. Pláne, hogy a Fallen kingdomot is szerettem nagyon, pedig sokan utálják. Vagy legalábbis elég erősen kritizálják. De azt azért nem szabad elfelejteni, hogy elsősorban ezek kalandfilmek, amik ugyanúgy gyerekeknek is szólnak. Ezt pl a Pixar nagyon jól csinálja, egyszerre tud szórakoztató lenni a gyerekeknek és a felnőtteknek is úgy, hogy mondanivalója is van. Hátha a 3. JW kicsit komolyabb lesz.


A másik igazán fontos filmem az a Zodiákus. Már nem is tudom melyik évben láttam, de előtte többnyire csak kalandfilmeket, vígjátékokat, romantikusfilmeket meg hébe-hóba akciót néztem és itt nyílt ki előttem a világ, hogy mennyi jó és komolyabb film van. Azóta vagyok nagy kedvelője a drámának, thrillernek és kriminek. Előtte sokszor csak ugyanazokat a jól bejáratott kedvenceimet néztem meg, meg 1-2 olyat, amit ajánlottak. Azóta pedig falom a filmeket. Imdb is sokat segített ebben, mert előtte nem is nagyon tudtam, hogy hol kereshetnék filmeket.

Alapvető nevekkel nem voltam tisztában azelőtt. Pl, hogy kicsoda Tarantino, Hitchcock, Nolan stb. Mostanra pedig mindegyik Tarantino filmet legalább 2x láttam, a Nolan filmeket is mind láttam stb. Úgyhogy a Zodiákus is mély benyomást keltett bennem, de még így is nagyon nagy a "lemaradásom" az amolyan alap filmek terén. Nem láttam még a Rambo vagy a Die Hard filmeket. Majd szépen lassan pótolom ezeket is. :) Úgyhogy talán ez a 2 legfontosabb film az életemben.

2021. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Off, és bocsi érte, de:

#1: Ha szereted a dínókat és neadj'isten gamer is vagy, akkor az ARK - Survival Evolved játékot nagyon ajánlom neked. :]

2021. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meghatározók nagyon nem voltak, néhány emlékezetesebb:

- Amelie csodálatos élete

- A Thomas Crown ügy

- Vademberek hajszája

- A Karib-tenger kalózai


Sokszor és sok Bud Spencer - Terence Hill filmet is néztem.

2021. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csillagok között
2021. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Déryné Tolnay Klárival a főszerepben.
2021. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az utóbbi időkben(pár évtized) Az Éhezők Viadala sorozat, és az Elysium-Zárt Világ.

Szép párhuzam vonható le belőlük a mai világ berendezkedésével(már ha megérted a filmek lényegét, mondandóját) ledöbbentő a lényeg.

Fiatalabban persze más volt a prioritás.

2021. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Adj király katonát! (Erdőss Pál, 1982)
2021. nov. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Schindler listája. Végig zokogtam az egészet... Azóta is képtelen vagyok bármi hasonlót megnézni/elolvasni.
2021. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eredet


Ha változást akarsz, akkor az álmokban kell kezdeni, mint a filmben

2021. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!