Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen krimisorozatot nézhetné...

Retro Nagi kérdése:

Milyen krimisorozatot nézhetnék, ami kiemelkedik az átlagból (mint pl. Dexter, Breaking Bad)?

Figyelt kérdés
Elkezdtem A rejtélyt, az első rész nem is volt rossz, csakhogy ez nem krimi, inkább oyan X-akták érzése van. The Killing- et abbahagytam 2 évad után mert kiderült ki a gyilkos, aztán már nem találtam jónak a sorozatot. Gyilkos elmék, CSI, esetleg más ötlet? Lehet régebbi, újabb is, amit láttatok, és azt mondtátok rá: le a kalappal.

2021. dec. 17. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Wire, Narcos (bár ez nem krimi, de adhatsz neki egy esélyt)
2021. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Money heist

You

Peaky blinders

Blacklist

Maffiózók

The sinner (nagyon jó!)

Better call Saul

Ozark

Drót

Fargo

American Crime Story

Zsaruvér

Gomorra

True detective

Mr robot

Dark

Mindhunter

Orange is the new black

How to get away with murder

Ray Donovan

Sherlock (az angol)

2021. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

The alienist

The fall

2021. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Breaking Bad sem igazán krimi…


Ha tetszett, akkor ott a Better Call Saul, ami a spinoffja, de jóval vontatottabb (de szerintem ez is jó).


True Detective 1. évad talán a legjobb krimi sorozat…


A Benedict Cumberbatch féle Sherlock is jó.


Most még a chesnutman amire azt mondják, hogy jó, de nem ismerem…

2021. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mini sorozat is jó, akkor Easttowni rejtélyek, Aznap éjjel,
2021. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A Benedict Cumberbatch féle Sherlock is jó."

Szerintem zseniális, főleg akkor, ha az eredeti történeteket is ismered, és még jobb ha olvastad (angolul).

2021. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Rejtélyt ne add fel az első részek után! Eleinte elég hasonló, de teljesen más irányba megy, mint az X-Akták, és nagyon jó. Eleinte kicsit inkább epizodikusnak hat, de az idő előre haladtával egyre inkább kibontakozik és felerősödik az első pillanattól jelenlévő központi szál, amiben minden mindennel összefügg.


Ugyanattól a producertől szintén zseniális sorozat a Célszemély (Person of Interest). Akárcsak a Rejtély, eleinte kicsit inkább epizodikusnak hat, de az idő előre haladtával egyre inkább kibontakozik és felerősödik az első pillanattól jelenlévő központi szál - ami ráadásul elég jó sci-fi sztori.


Ha már sci-fi, akkor a Lost in Space is jó sorozat és fokozatosan derülnek ki a dolgok benne, de nem annyira krimi, mint űrutazós kalandfilm.


Az Altered Carbon és a Ghost in the Shell filmek, sorozatok egy fokkal inkább sci-fibe ültetett krimi jellegűek.


Az angol BBC Sherlockra (Benedict Cumberbatch) még egy szavazat. Ha mindegy milyen nyomozós, akkor elmegy az amerikai Sherlock és Watson is, de nekem messze nem jött annyira be, mint az angol.


A hagyományosabb krimik közül CSI: NY, CSI: Miami (nekem a többi nem jött annyira be, de van az eredeti LA, meg valami újabb cyber nyomozós változata is).

NCIS a haditengerészetnél játszódó változata, meg az előzménye a JAG: Becsületbeli ügyek, ahol a tengerészeti haditörvényszék ügyvédei nyomoznak. A két sorozat producere meg ugyanaz, mint a Magnum sorozatnak, ami ugye klasszikus nyomozós, de azért a producer katonai kapcsolatai és kötődései már ott is felsejlettek.


Ha már katonásdi, nem annyira nyomozós, mint inkább akció, de nagyon jó sorozat a Seal Team is.

2021. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor már a leftoverst se hagyjuk ki, bár az sem krimi, de van benne olyan szál…
2021. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Castle

Sherlock (igazából mind jó, de a Benedict Cumberbatch-os a legjobb)

Easttown-i rejtélyek

A mentalista

Lucifer (bár a vége már nem krimi)

NCIS

Blacklist

Clickbait

You

2021. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!