Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen lett a Mátrix 4?

Milyen lett a Mátrix 4?

Figyelt kérdés
Tetszett? Vélemények jöhetnek!

2021. dec. 24. 18:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
93%
Hát nem egy kötelező darab lett,közel sem olyan mint pl 1-2 rész. A filmben kb 10 percnyi a régi filmekből lett kivágva szóval sok a visszaemlékezés. Aki még nem látta az előző részeket az nem fogja érteni, aki meg látta annak az egész valami lowbudgetes sz@rnak fog tűnni. Sok érdekes dolgot magyaráznak majd benne de azt letudják 4 másodperc alatt és te csak nézel hogy mivan?! Röviden nosztalgiával keveredett bőrlehúzás.
2021. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Gyengébb mint a 3..


SPOILER!


A film első fele azzal megy el hogy nem történtek meg a korábbi részek,, csak egy játék amit Neo talált ki. És még ki is figurázzák A Matrix-ot, a második fele meg gyakorlatilag az első rész hitvàny , mondanivaló mentes mása.


Nem, nem a "Bullet Time" volt

A Mátrix, hanem a benne rejlő filozofikus gondolatok.


Az első rész egy meghatározó, meg-döbbentő , elgondolkodtató kultfilm. A másodikban több az akció, pl az autópàlyás rész mai napig látványosabb, ütősebb mint a "4" látványának egésze, de még abban is vannak mély gondolatok, emlékezetes jelenetek.

A harmadik rész a gyengesége ellenére is lezárja a trilógiát, mely végén Neo feláldozza magàt mint Jézus(azért még ott is volt filozofikus/vallásos áthallás), aztán béke lesz.


Ez az "4" gyakorlatilag az első rész silány, látványban, emlékezetes jelenetekben, filozofikus gondolatokban sokkal gyengébb remastere.

Azért mellőzi őket, mert a film első fele azzal megy el hogy nem történtek meg, és még ki is figurázzák A Matrix-ot, a második fele meg gyakorlatilag az első rész hitvàny , mondanivaló mentes mása.


Nem, nem a "Bullet Time" volt

A Mátrix, hanem a benne rejlő filozofikus gondolatok.


Az első rész egy meghatározó, meg-döbbentő , elgondolkodtató kultfilm. A másodikban több az akció, pl az autópàlyás rész mai napig látványosabb, ütősebb mint a "4" látványának egésze, de még abban is vannak mély gondolatok, emlékezetes jelenetek.

A harmadik rész a gyengesége ellenére is lezárja a trilógiát, mely végén Neo feláldozza magàt mint Jézus(azért még ott is volt filozofikus/vallásos áthallás), aztán béke lesz.


Ez az "4" gyakorlatilag az első rész silány, látványban, emlékezetes jelenetekben, filozofikus gondolatokban sokkal gyengébb remastere.

2021. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

*

Bocs, a telóm össze vissza kijavít/másol.

Valahová leírtam màr ezért akartam bemásolni.a remastere' részig.

2021. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jó, semmi baj.


Köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 26. 10:50
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.

Én nagyon sajnàlom hogy ehhez a nevét adta Keanu Reeves, ez a rész csak ártott, semmit sem tesz hozzá a régiekhez.

2021. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alex Fly ***** válasza:
19%
Hogy milyen film lett? Ezt nem hiszem, hogy el lehet mondani... Az biztos, hogy erősen réteffilm, nem mindenkihez szól - ahogyan az a kritikákból kiderült. És persze ezt addig az ember nem tudja eldönteni, amíg meg nem nézi; emiatt sokan egy átverésnek tartják. Az biztos, hogy nem lett tökéletes, sok helyen elég szájbarágósan magyarázkodik, hogy ez a Mátrix nem az a Mátrix... De aalpvetően szerintem egy zseniális mű, legalább akkora mindfuck, mint a ma már legendássá vált eredeti film - csak éppen legalább annyit változott hozzá képest, mint a mai világ 1999 óta...
2021. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van a film, semmivel sem rosszabb, mint mondjuk a 2-3. rész.
2021. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát fura egy film volt. Az alapötlet zseniális, a történet elég jó, Barney Stinson és a motivációja is elég jól sikerült, illetve Neo is hozza a kötelezőt. Minden más viszont katasztrófális.

Vágás, kamerafényképezés, rendezés, effektek, akciók, mellékszereplők, stb. egy gagyi netflix sorozattal nem ér fel.

Smith ügynök és a Merovingi szerepe is gyakorlatilag értelmezhetetlen.

Christina Riccit sem tudtam hova tenni, szerepel a film elején 5 másodpercet aztán többet nem, de az az 5 másodperc is értelmezhetetlen volt, pedig vele is reklámozták a 4. részt.

2021. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Pont olyan SZ@R mint amilyennek számítottam az ócska trailer meg a mai liberális elvárások alapján. A merovingiből 1 tollas kabátos hombár lett, neo meg trinity újra összejönnek. Ennyi.
2022. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

#9


A Merovingiből csöves lett... te milyen filmet néztél? :D

A "tollas kabátos hombár" alatt szerintem a Morpheus helyére berakott néger csávóra gondolsz. Sajnálom, hogy Laurence Fishburnet nem hívták meg. A Smith ügynököt alakító palit hívták, de más szerepben játszik, nem tudott elmenni a forgatásra.

Nem a liberális média elvárásai miatt vannak az LMBTQ-s utalások meg a "tollas kabátos hombár" a filmben, hanem mert a rendező egy transzgender nő... vagy férfi, nem tudom :D


Christina Ricci tényleg kaphatott volna több szerepet.

2022. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!