Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmek egy jó részében...

A filmek egy jó részében miért van az, hogy a bűnözőt állítják be "jó fiúként", a rendőröket pedig "rossz fiúként"?

Figyelt kérdés

Nyilván van egy rakás olyan film is, ahol ez az ellentéte, egy jó zsaru életét, küzdelmeit, stb. mutatják be.


Azonban van a filmeknek egy része, ahol a bűnözők a jó fiúk. Konkrétan mennek, agyonlövik a rendőröket (akiknek szintén családjuk, gyerekük van, csak a munkájukat végzik), randalíroznak a városban, nem tartják be a törvényeket, mindenki felett állónak tartják magukat, stb. Úgy állítják be az egészet, mint valami vagány, követendő példát. Nem túlzás ez egy kicsit? Nem túlzás az, hogy fiatal generációk ilyen filmeket néznek? Tudom azt is, hogy ez nem új keletű dolog, már a korai westernekben is a Sheriffet lövik agyon, mert az mekkora nagy eredmény az életben...


Mi a sz*r egyáltalán az értelme az ilyen filmeknek? Én öregednék túlzottan, hogy így gondolom? Pedig még csak 34 vagyok.



2022. febr. 4. 17:30
 1/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

pl. egy film ami leginkabb ezt kifejezi?


mert sok ilyen "jo bunozost" ismerek de egyikben se a rendorok meszarosai ok hanem csak kijatszak oket


"Robinhood"ok

Gazdagtol elveszik szegenynek odaadjak, persze okmaguk is szegenyek, maguknak is adnak...


szoval melyik az ahol meszaroljak zsarukat es megis jofiuknak mutassa be a film

2022. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Pl. Sin City filmek. Vagy pl. Batman, bár nem öl meg rendőröket, de megnyomorít egy párat.


Oké, és aki azért gazdag, mert megdolgozott érte? Attól miért "jó dolog" lopni?

2022. febr. 4. 17:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is 34 vagyok, de egyáltalán nem gondolom, hogy így lenne! Rengeteg filmet láttam már, amik a '70-es évektől mostanáig készültek, de konkrétan így egyikre sem jellemző, amit írsz! Mondjuk a Sin City-t még nem láttam, de Batmanre meg abszolút nem jellemző az ilyen, sokkal inkább Jokerre, de Ő meg semmiképp nincs jófiúnak beállítva, pont hogy inkább egy közveszélyes őrült pszichopata! Ilyen témában konkrétan most hirtelen 5 film is eszembe jut, de egyikben sem pont így van, hogy tényleg rosszfiú lenne, inkább csak az igazságért harcol, hogy tisztázza magát:

Rambo 1

Különösen veszélyes (1997)

A szökevény

A hajsza (1994)

Halálos átverés

2022. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 hat mert a "gazdagok" tobbsegenek (kb. 99.9%) semmi gondot nem jelentene ha elveszeten vagyona 0.1% at

semmi gond nelkul ujra termelne vagyonat a "0" rol ("0,1%" rol)


mig ez a hatalmas vagyon eleg lenne 10 generacionak is az osszes tobbi ember tekinteteben


ennyire jo a vagyoni eloszlas a vilagon


termeszetesen ez ugyse fog valtozni a gazdagok tobbseget ez nem erdekli

a kozepreteget szinten nem erdekli az alsoreteg meg az eletben maradasert kuzd nem tud ilyenel foglalkozni szinten nem erdekli


legalabb filmen jo latni ilyent, valosagban sokkal ritkabb, ott tenyleg a "kiseberektol" lopnak inkabb

2022. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 :D a 0,1% vagyon vesztes tenyleg semmit nem jelentene nekik :D

persze azert is sirnanak mintha fogukat huznak

nem ugy ertettem szinten 99.9% vagyonukra utaltam

hogy 0.1% maradna csak belole


sok gazdagnal amugy ez is hatalmas vagyon meg mindeg, aranytalansag igy sajnos meg van minel magasabban van valaki a piramison

2022. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A bűnözés, a törvényen kívüli élet mindig is izgatta a szabálykövető átlagember fantáziáját.

Pl. Rózsa Sándorról miért írtak több könyvet is?

A filmipar pedig a szórakoztatóipar része és nem nagyon szent nekik semmi, a céljuk az, hogy valamilyen formában vedd meg a terméküket és bizony lefedték azt a szegmenst is, amiben a bűnöző lemészárolja a rendőröket mert van, aki azt fogja megvenni.

Így idősebb koromra már nekem is ellenszenvesebb a filmes erőszak mint gyerekként volt de senki nem kényszerít rá, hogy nézzem, úgyhogy nem is jellemző, hogy néznék ilyesmit.

2022. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"Pl. Sin City filmek"

Te láttad is azokat a filmeket? Merthogy baromira nem jó fiúkról szól. Még idézőjelben sem...

2022. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
23%

#7 :D


de zsaruk csak jok lehetnek hiszen ok a hatalom es a torveny emberei


nem mellesleg kerdezo ugyanugy szeretem a jofiu zsukat is foleg a valosagban, de a filmeken is, ugyan az az elmeny mint amikor szorjak a penzt a koldusoknak a tolvajok mint amikor a zsaru vegre kicsinalja az egyik vagy a fo- gonoszt

2022. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6


Jaaj... a betyárvilág megér egy külön misét... Tolvajok, gyilkosok, rablók, akasztófavirágok, egyiknek a bőre sem ért 10 forintot sem, egész egyszerűen túl romantizálták az egész jelenséget. Nem voltak "jó" betyárok, bárkit megöltek, szegényet, gazdagot egyaránt a gazdagodás reményében, vagy sok esetben pusztán szórakozásból. Számtalan ilyen történet van.


Rózsa pedig egy pszichopata volt. Nekem taszító, hogy ilyen alakokat felruháznak szuperhősi képességekkel, holott a lopáson és a gyilkoláson kívül máshoz nem értett. Idézem egy cikkből:


"Rózsa Sándor pályafutása alatt összesen hatvan feljegyzett bűntény elkövetésében vett részt, rablásai során harminc ember életét oltotta ki, akik között ugyanúgy voltak a törvény őrei, mint ellenállást tanúsító egyszerű civilek."

2022. febr. 5. 07:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én inkább a gengszter filmeket szeretem (a Batman és társai annyira nem az én világom). De nekem egyikből sem az jön le, hogy követendő példa lenne, hiszen a végén mindig elbuknak. Viszont valamiért érdekel, hogy milyen lehet az a világ, ami nem éppen átlagos, kiváncsi vagyok, hogy éltek az ilyen emberek, de nem kívánnám magamnak egyáltalán. A szimpatizálás meg szerintem onnan ered, hogy általában hogy váltak azzá, akik, ők is emberek és jók is voltak, tehát vannak olyan emberi tulajdonságaik amit megkedvel bennük az ember, ezekben a “rossz zsarut” nem ismeri meg ennyire a néző. Bár a zsarukat sem szoktam rossznak ítélni, teszik a dolgukat. De szerintem összeségében nem követendő példát mutat, mert mindig mutatva van az is, hogy nem happy az életük, viszont érdekes :D
2022. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!