Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek összességében...

Szerintetek összességében milyen lett a Miraculous 4. évada?

Figyelt kérdés

Ma két új epizód jelent meg,ezzel a "Strike Back" kivételével véget ért az évad.


Én nem tudom eldönteni mit gondoljak...


Az elején azt mondták,hogy az évad olyan lesz mint 26 résznyi Chat Blanc. Ennek ellenére annak a hangulatát nekem csak az évad legeleje,és a Rocketear tudta átadni.


Az évad első három része oké,tartalmas és heves érzelmekkel teli részek voltak és mind a hármat majdnem végig is sírtam. (Főleg a Gang of Secretset) Rendesen azt gondoltam hogy a valaha volt legintenzívebb évad lesz.


Aztán jött a Mr. Pigeon 72,ami nagyon unalmas volt és semmi izgalmas nem történt. Egy akkora cliffhanger után,mint a harmadik epizód vége igazán megoldhatták volna jobban.


(egyébként sokan kiborultak hogy most Alya az évad főszereplője,pedig én nagyon imádom ezt a koncepciót)


Tény hogy Marinette karakterét nagyon el******ék ezzel,fokozatosan csinálnak belőle egy hülye kis libát.


A 7. és a 16. epizód között szerintem csak pár élvezhető van,amúgy az összes ilyen töltelék.


A 17. rész az valami szivárvány volt a vihar után,azt hittem végre beindulnak az események. A Wishmakerrel ez folytatódott,bár nem értem hogy a Luka-vonalnak értelme van ha a sorozatban ez semmilyen fejlődést nem okozott.


A 19. rész (Simpleman) meg a sorozat mélypontja,alig bírtam végignézni az unalomtól.


A 20-24 rész a megtestesült unalom...


A Qilin "csak" egy rész,mintha az 1.évados terveket rakták volna bele. Az még oké.


A Dearest Family végig Tikki falásrohamáról szól, hú de érdekes...


Az Ephemeral már uncsi,a 2. évad óta mindíg van az évadok végén egy "What if" típusú rész,egyszer oké,kétszer oké,harmadjára már nincs értelme.


A "Kuro Neko" színtiszta fanservice.


A Penalteam szintén dög unalom,pedig eddig minden évadban (szerintem) a 24.rész volt a legizgalmasabb.


A Risk végre hozza azt a színvonalat mint az évad eleje,nagyon szerettem. Előre elkönyvelem hogy a Strike Back rész olyan lapos lesz mint az alföld,lévén hogy a spoiler szerint cliffhangerrel ér véget az évad.


Az igazság az,hogy ezt a sorozatot a Fandom irányítja és ez nem tesz jót...


Talán ennek az évadnak kezdtem neki a legizgatottabban,és ezt fejeztem be a leginkább csalódottan. Az 5. évad már biztosan nem lesz jobb,ugyanis az már a jelenlegi történet vége. (A 6,7. évadok elvileg már egy másik történetet fognak feldolgozni, tehát Marinettenek és Adriennek búcsút inthetünk)



2022. febr. 12. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Hmm jó kérdés.

Először is leszögezném, hogy ez volt a legjobban kidolgozott, leginkább összetett évad. Látszik, hogy mindent beleadtak és sok időt, ötletet raktak bele.

Másrészt nagyon töredezettnek hatott. Mintha nem tudták volna, hogy mit kezdjenek az ötletekkel, mindent csak függőben hagytak vagy elfelejtettek. Ez nagyon zavaró volt számomra, amolyan befejezetlen érzetet adott.

Pl: Alyát beavatták, de ennek a legtöbb epizódban nem volt jelentősége, és semmilyen "komolyabb" dolog nem származott belőle. Macskát sokszor bántja, hogy mindenből kihagyják, de ennek sem lesz semmilyen következménye (pl akumatizálás, lázadás). Luka megtudja LB és CN kilétét, de ebből sem származik semmi. Bevezetnek csomó új hőst, de azokkal se tudják mit csináljanak, nincs köztük abszolút semmilyen dinamika (mint bármelyik más szuperhősös sorozatban), csak droidok akiket Katica irányít (pl Mega Leech).

Macska fanként nekem egyáltalán nem tetszett, amit Cicussal csináltak. Egy érdekes, értékes, erős karakterből egy nyavalygó simp lett, akit mindig csak félredobnak (és ezt természetesnek veszik). A szuperereje már alig jó valamire, plusz kiderült hogy egy szenti. A Ladynoir dinamika teljesen meghalt, Katica túl tökéletes és toxikus lett, Marinette viszont visszafejlődött.

Az sem tetszett, hogy két szupergonosz (Hawkie + Mayura) helyett csak egy van; mikor ketten voltak, sokkal jobban tudtak működni (pl New York, Ladybug).

Mindent összegezve, egy nagyon jó alapötletű sorozat, de maga a cselekmény kívánnivalót hagy maguk után. A legnagyobb pozitívum viszont az, hogy jó fanficeket lehet olvasni/írni a témáról. ^^

2022. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is amolyan felemás. Voltak fantasztikus epizódok, voltak gyengébbek. Volt amin sírtam, volt amin szétröhögtem magam, volt ami elszomorított, idegesített, untatott. Nem mondanám hogy kedvenc évad lett, de összességében nem volt rossz.


Én egyáltalán nem mondanám, hogy a fandom irányítja a sorit. Ugyebár a fanok 90%-a állandóan könyörög, hogy Macska kapjon sokkal nagyobb szerepet és legyen egy erősebb karakter. Ehelyett mintegy bosszúból nerfelték és kukázták.


A Strike back-ről már kijött egy trailer, égő város, szörnyek, sírás, macska hülye, ló-nyúl-katica old meg mindent... úgy néz ki, hogy a szenti teóriának nem lesz szerepe, és reveal se lesz.

2022. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már kiábrándultam rég.
2022. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2


Gondolj bele egy kicsit:


Félix megkapott egy talizmánt,amit Adriennek kellett volna.

Félix pedig biztosan ellopja és Katicáék ellen fordul.


Katica elmondja Macskának hogy Adrien soha nem tenne ilyet,és Macska rájön a csavarra. De ahhoz,hogy szóljon Katicának fel kell fednie a kilétét.

2022. febr. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!