Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan rossz a legtöbb...

Miért olyan rossz a legtöbb magyar szinkron?

Figyelt kérdés
(volt már egy hasonló kérdés 2 éve, de mivel idegen kérdést nem lehet kiemelni, a régire kevés válasz érkezett, felteszem én is)
2010. szept. 11. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg nagyon is jók a magyar szinkronok. Én általában elégedett vagyok velük. Melyik filmnél tapasztaltad az elenkezőjét?
2010. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
finomabb árnyalatokat kb egyik film se szokta visszaadni.
2010. szept. 11. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Kiválóak a magyar szinkronok. Például a Frédi és Béni a magyar szinkron miatt lett annyira népszerű / na, meg Romhányi szövege miatt /. Az lehet újabban a baj, hogy nem a legkiválóbb színészek szinkronizálnak, rengeteg a film, nem győzik, maradnak a silányabb, olcsóbb szinkronhangok...
2010. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Futószalagon készülnek. A szinkron nagy öregjei már nincsenek a szakmában. Kell jó fordító, szinkronhang, rendező stb. Engem az tud zavarni, mikor a magyarhang még beszél, de a szereplő már nem, illetve fordítva. Ami még bosszant, ha tipikus magyar szólás, közmondás hangzik el egy hollywoodi filmben.

Régen valóban világhírűek voltak a magyar szinkronok, de akkor még csak 1 cég foglalkozott ezzel. Felhígult ez is, mint nagyon sok minden az elmúlt 20 évben.

2010. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

elfelejtettem a kérdéshez írni, hogy a mostani szinkronokra gondolok. a régi szinkronok még jók, pl. a Columbo is.

A frédi és béni már nagyon régi.

2010. szept. 11. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rosszak, csak kevés szinkronszinész van és sok sorozatban/filmben ugyan az a magyar hang.
2010. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik ok, h olcsón kell megúszni. Kevés pénz, kevésbé gyakorlott színészek. A másik ok, ami sztem a fő, az az, hogy nem tudják beleélni magukat. Gondolj bele. Ott állsz egy szövegkönyvvel a kezedben, füleden fülhallgató, mozogni nem nagyon van helyed és akkor próbáld meg vhogy beleélni magad egy mittudomén szenvedős jelenetbe. Ahhoz, h vki teljes lélekkel át tudjon adni egy szerepet, az kell, h rendesen eljátsszák a jelenetet. Szinkronnál ez nem megy értelemszerűen. Én speciel utálom a szinkront. Múltkor volt a tv-ben egy Marion Cotillardos film, nagyon érdekelt de egyszerűen nem bírtam végignézni olyan pocsék és idegesítő volt a szinkron. Minden eredetiben jobb. Gondolj bele ha pl színházban szinkronosan adnának egy darabot. Pocsék lenne. Sztem uez a helyzet a filmekkel is.
2010. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a futószalag munka miatt és,hogy nem színészek a hangok,hanem kimondottan szinkronszínészek.

Engem az idegesít,ha annyira nem érdekli őket az egész,hogy rossz nevet mondanak,félrefordítanak pl Kara helyett Tara,Galactika ami egy tulajdonnév,átkeresztelik Csillagközire.Mára már az is természetes,hogy minden évadban más hangja van a színésznek.Persze a House-nál érthető az ok.

2010. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

@2010-09-13 08:25:

Úr isten! A kedvecenm a Loeben vagyis németesen lőben, angolosan kb. lowben, magyar áthallása Leo-ben-re! Pofám leszakad! Másik kedvenc a Csillagkapu: "A tere(sic) a Föld"! Hogy lehet valaki akkora tajparaszt, hogy ne tudná, hogy azt terrának kell mondani?!

2013. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szinkronhangok rosszak, semmi érzelem, beleélés, és minden női hang vinnyog. Régen tényleg jó volt, de ma már kevésbé.
2022. jan. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!