Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy az új Amazon Prime-os Középfölde sorozatban (nem ez a címe, tudom) fekete elfek is lesznek?

Figyelt kérdés
Külön megjegyzem, hogy nem vagyok rasszista, ismerek nagyon kedves feketéket (jamaikaiak), de furcsának tartom, hogy egy európai (skandináv, finn, izlandi, brit) mitológián alapuló írás vizuális feldolgozásában nem csupa fehérek játszanak. Bár Tolkien nem tért ki a bőrszínekre, mégis csak egy történelem előtti Európában járunk. (Még bőven a rómaiak előtt.) (Tudom, hogy nem történelem, hanem fikció, de Tolkien mitológiát akart írni, és sikerült is neki.)

2022. febr. 19. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Biztos van aki a Tolkien művekre alapozza a kritikát, amit a szerző valóban egy óangol mitológiai műnek szánt. Persze, máshonnan is merített mivel a régi angolszász hitvilágból, mítoszokból nem sok maradt ránk. Nem maradt egy Kalevalához vagy Eddákhoz fogható művük, pont azért akarta ő megalkotni.


Itt inkább arról van szó, hogy történt már több filmadaptáció Tolkien műveinek nyomán, azt sokan látták, sokan megszerették kialakult egy kép egy világról. Na most egyszerre fogjuk, megbolygatjuk egyértelműen csak abból az okból, hogy kövessük a politikai ágendát. Szerintem ha senki nem látott volna még Tolkien művein alapuló filmet, mert ez lenne az első akkor az olvasott fanokon kívül senkit nem érdekelne a fekete tünde. A fekete Hermione sem érdekelt volna senkit, ha a HP első részétől fogva egy néger csajszi szerepel a filmekben. Ehhez nem kell rasszistának lenni. A feketék meg mások is ugyanúgy lázadoznak, amikor fehér színészek játszanak egy olyan szerepet amit nem nekik kéne, mert úgy nem igazán hiteles. A whitewashing egy teljesen legit kifejezés lett, senki nem vádolja rasszizmussal azokat akik fellépnek ellene, holott nekik is az a legnagyobb kínjuk egy történelmi film kapcsán hogy milyen bőrű színész a főszereplő, nem az hogy egyébként sem hiteles semennyire történelmileg. Mondjuk a legújabb Kleopátra film miatt is megszórták a twittert, hogy az izraeli színésznő aki Kleopátra szerepében játszik, nem elég fekete. Noha a görög/makedón uralkodóház tagja amúgy sem volt semennyire fekete, de mindegy.

Mondjuk engem annyira nem érdekel kik játszanak a Középföldében, inkább a történelmi filmeknél habzik a szám a teljesen hiteltelen megjelenítésektől. De megértem, hogy sokakat ez miért zavar.


Mindenhol vannak kisebbségek, és a közönségnek egy jelentős része is ezekbe a csoportokba tartozik. Én tökre támogatom, és egyetértek azzal, hogy nem lehet őket eldugni, kirekeszteni a filmvásznakról sem. De nem így, ez a tessék-lássék mindenhova beletuszkolok egy sablon kötelező lmbtq meg fekete szereplőtés kész. Van ennek jobb módja is, ott van a számolás joga, a bohém rapszódia, vagy a kódjátszma című film, mindegyikben megjelenik egy kisebbség, egy társadalmi probléma, közvetít ezekről egy üzenetet és mégis képes tömegeket meggyőzni, mert lehet vele azonosulni nem ilyen erőltetett, propagandaszagú 99 forintos DVD szintű valami. Biztos megvan az a kör, akiknek még ezek a filmek is elfogadhatatlanok, de a legtöbben még ha szkeptikusan is kezdik el nézni, a film végére úgy vannak vele, hogy ez jó volt.

2022. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen mindegy milyen színű szereplők lesznek benne. A Gyűrűk Ura univerzum nem egy nagy szám.
2022. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem érdekel. Felőlem zöld is lehet, csak a sorozatot csinálják meg normálisan.
2022. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!