Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter rajongók válaszol...

Harry Potter rajongók válaszolnátok erre?

Figyelt kérdés

Kicsit össze vagyok zavarodva.

Lehet, hogy egyértelmű a sztoriban, de nekem nem jött le.

Szóval a vége felé Dumbledore beszélget Pitonnal Harry-ről, és kérdi tőle Piton, hogy "Úgy nevelte mint a vágóhídra szánt bárányt?" Meg hogy az utolsó pillanatban majd feláldozza őt... vagy valami ilyesmi. Aztán Dumbledore odaveti Pitonnak, hogy "Azt akarja mondani, hogy fontos lett magának a fiú?" Meg valami olyasmit, hogy meg kell halnia Harry-nek. Harry meg ugye ezt tudta, mert megnézte a merengőben, mégis jó embernek állította be utána is Dumbledore-t és még a gyerekét is róla nevezte el.



2022. febr. 22. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen ez történt, azért mondta Dumbledore pitonnak így, mert szinte az összes részben úgy mutatja be a film hogy utálja piton Harryt nem azért mert Dumbledore csak a hasznot látja benne. Egész végig jó kapcsolat volt az igazgató és Harry között...de sok titka volt Dumbledore-nak végig.


Egyszóval szerette Harryt még ha másképp is látszott ezekből a jelenetekből.

2022. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Harry horcrux volt, s akkor maradhatott életben úgy, hogy Voldemort lélekdarabja elpusztul, ha maga Voldi küldi rá a halálos átkot.
2022. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ezen felül, Harrynek azt kellett hinnie, hogy feláldozza magát, mindenkiért, aki a kastélyban van, ezáltal egyben meg is tudta védeni a többieket.

Ez egy ilyen kis színjáték volt, amit muszáj volt megtennie Dumbledore-nak, ha azt akarta, hogy a terve működjön.

2022. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát érdekes. Csak hát ugye, ha Dumbkedore "fel akarta áldozni" Harry-t, akkor mégsem csipázta őt annyira, Harry Pedig mégis szerette őt utána. (Hogy Piton miért védte végül Harry-t az tiszta, csak Dumbledore hozzáállását nem értettem.
2022. febr. 22. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Dumbledore tudta, hogy Harry nem fog meghalni, nem akarta őt feláldozni. Csak Harry nem tudhatta.
2022. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak hát ugye, ha Dumbkedore "fel akarta áldozni" Harry-t, akkor mégsem csipázta őt annyira


A kettő között nincs összefüggés.

2022. febr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta, meg kell halnia. Szóval nem hihette azt, hogy nem fog meghalni.
2022. febr. 23. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nehezedre esik kettő összetett mondatot felfogni és értelmezni?

Idézet a könyvből:

"– Abban a hitben használta a véredet, hogy az erősebbé teszi majd őt. Beépített a testébe egy parányi részt abból a bűbájból, amellyel édesanyád itatott át téged, amikor meghalt érted. Voldemort teste múlhatatlanná teszi Lily áldozatát, és amíg él az a bűbáj, addig te is élsz, és él Voldemort utolsó reménye. Dumbledore rámosolygott Harryre, aki ismét döbbenten meredt rá.

– És ön tudta ezt? Mindvégig tudta?

– Feltételeztem. De a feltételezéseim rendszerint helytállóak – felelte vidáman Dumbledore, s ezután hosszú ideig szótlanul ültek, miközben a nyomorult kis lény nyöszörgött és reszketett a hátuk mögött."

De, hogy a többiek is védve legyenek a kastélyban, Harrynek azt kellett hinnie, hogy feláldozza magát.

2022. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!!

Csak azért nem értettem, mert Dumbledore azt mondta Pitonnak, hogy meg kell halnia.

2022. febr. 25. 14:57
 10/10 anonim válasza:

Akkor nem erted.

Nyilvan ezt mondta pitonnak, ha elmondja pitonnak hogy nem fog bele halni akkor nincs ertelme.

2022. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!