Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, ha előveszek...

Miért van az, ha előveszek egy 90es évekbeli filmet egyből leköti a figyelmemet, egy új film viszont nem?

Figyelt kérdés
Más is így van ezzel, hogy max 2000res évekig elejéig csináltak jó filmeket(pár újabb filmtől eltekintve), manapság már egyáltalán nem tudnak lekötni. Pedig 30 éves se vagyok még..

2022. febr. 26. 14:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert látványorientált lett a filmek nagy része. Most kijönnek a nagy blockbuster filmek megnézem aztán a végén megvonom a vállam és soha többé nem veszem elő. Egyszerűen mindig ugyanaz van. Semmi sztori csak a bugyuta CGI és ennyi.
2022. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak a mainstreamből kell tájékozódni. A mai világban is készülnek értékes filmek.
2022. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
sorolj fel 10 db ilyen filmet.
2022. febr. 26. 15:23
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem az előző válaszoló vagyok, de:

Isten keze, Flee, Az igazság bajnokai, Quo vadis, Aida?, Az apa, Nomádok földje, Nyomorultak, Monos, Fájdalom és dicsőség

És még rengeteg van.

2022. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Viszont számolni nem tudok, ez csak kilenc. Úgyhogy legyen a tizedik a Házassági történet
2022. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Manapság is készülnek jó filmek, csak sajnos közel sem annyi, mint régen! :( Nemhiába, szerintem 1970-2010 között volt a filmipar a csúcson, amikor a legtöbb jó film készült, igazi filmes aranykor, mégis sok fiatal szerint a 2000 előtti filmek csakis rossz minőségűek lehetnek, meggyőződés nélkül! Nem tudom, Te milyen hozzáállású vagy, de a Te példád az ékes bizonyíték rá, hogy csak bele kell nézni az ilyen filmekbe, és a legtöbb fiatalnak is tutira megváltozik a véleménye!

Én 34 vagyok, a '90-es években voltam gyerek, és anno apámmal rengeteg filmet néztünk, amik a '70-es évektől az akkor aktuális időszakig készültek, és ezek többségére manapság is szívesen nosztalgiázom! Mondom, mostanában is készülnek/készültek jó filmek, de sajnos ezek már csak töredékei a régi jó filmek mennyiségének - a mostaniak többségében egyrészt a látványvilág sem annyira hangulatos, másrészt a sztori is kissé elcsépelt!

2022. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 HalkHogen ***** válasza:

A tehetség

A hívás

A bűnös

A vadászat

Második esély

A góré

Maisie tudja

Beszélnünk kell Kevinről!

A vizsga

A mi drága kisfiunk

Apák és lányaik

A hódkóros

A hulla



És kedvenceim legújabb darabja: Külön falka


Már több is lett tíznél. De még nizonyára eszembe jutna jó pár remek, nem látványfilm az elmúlt évtizedből, ha megerőltetem az agyamat.

2022. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen egyetértek veled. Szerintem a filmtörténet minden korszakában voltak jó filmek, de a 2000-es évek közepe óta nagyon lement a színvonal. Ha valaki kicsit érdeklődik a filmtörténet iránt, minden korszakból tud jelentős rendezőket említeni, a mostaniból meg nincsenek, csak pár öreg maradt még, de fiatal nincs. Volt egy videó, amiben bemutatták, hogy mennyire nem tudnak rendezni, akik pl. ezeket az óriási látványfilmeket csinálják. Nincs meg a szakmai tudásuk, hogy érdekessé tegyék a jeleneteket. Valamint a forgatókönyvírókat tudtommal nem fizetik meg már egy ideje, ezért átmentek sorozatokat írni. Valószínűleg ennek tudható be, hogy mennyire nincsenek jó sztorik se. Aki pedig a művészibb filmek felé érdeklődik, az sajnos giccseket fog csak találni. És valamiért nem csak a filmek, de a zene, és más művészeti ágak esetében is ez megy ma.
2022. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az eddig felsoroltakon kívül még az is okozhatja, hogy egy új, még nem látott filmre figyelni kell, a régieket, amiket már sokszor láttál, csak élvezni.
2022. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Ha már így jöttek filmek a 2000-es évek közepétől, akkor én is leírok néhányat, 2004-től mostanáig, amik nekem például nagyon bejöttek!


Padlógáz (Autobahnraser)

Godsend - A teremtés klinikája

Ház a tónál

Eredet

Hajsza a győzelemért

Az aszfalt királyai

Robotzsaru (2014)

Instant család

Amerikába jöttem 2

Felkoppintva

Holiday

Enyém, tiéd, miénk (2005)

Ne nézz vissza! (2009)

Hívatlan vendég

A Vasember

Amerika Kapitány - Az első bosszúálló

Bosszúállók

Megtört város

Project X - A buli elszabadul

Későnérők (Laggies)

Őrült, dilis, szerelem


18 év alatt ez kevesebb jó film, mint amennyi előtte 10 év alatt megjelent, de azért ígyis akad bőven választék!

2022. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!