Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sorna szigeten élő mamutfeny...

A Sorna szigeten élő mamutfenyők is Dr. Wu kreálmányai?

Figyelt kérdés

Mamutfenyő nem igazán honos abban a régióban. De az első film szerint kihalt növényeket is klónoztak.

Esetleg a tyrannosaurus kifutóhoz lettek létrehozva, ahogy t.rex kingdomnál látjuk? Ha azok abban a kifutóban egyáltalán mamutfenyők?


A Sornán eredetileg neveltek más kihalt növényeket is? Mert az erdőség nagy része a szigeten nagyon nem trópusi dzsungel és teljesen más növények dominálnak azon a szigeten, mint amit várnánk az adott régióban.



2022. márc. 4. 17:25
 1/8 A kérdező kommentje:

*És még meg is feledkeztem az óriásokról a Krétakori táborban, amire a hoteleket építették.

Nem tudom mióta volt a tulajdonukban a sziget, de tuti nem nőnek meg pár évtized alatt akkorára (80-as évektől kb.?), tehát szerintem biztos, hogy volt valami beavatkozás a részükről.

Plusz a ma élők védettek, már kevés helyen élnek, szóval nem hiszem, hogy csak ültetgethetik a trópusokra, ezért gondoltam, hogy inkább feltámasztott fajok lehetnek.

2022. márc. 4. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Mért lenne feltámasztott faj? Mert gyorsan nő? Igen ez lehetséges lehetne, de a mezozoikumban magasabb volt a légkör széndioxid szintje. Ergó akkori mamutfenyő talán még lassabban nőne, mint a mai. Szóval vagy mai, vagy kihalt és erősen génmódosított mamutfenyőkről van szó.

Ellenben a Sorna magyarázható lehet azzal, hogy a sziget azon részét hideg tengeráramlatok érik, e miatt a klíma is másabb így természetes úton vannak ott ilyen fák. Sziget más részein normál trópusi erdők vannak.

A másik, hogy a kretén tábort hivatalosan is fél kánonként kezelik, ergó bármikor fölül írhatják. Megjegyzem e logika alapján mindegyik film fél kánon, mivel a sziget közepén lévő sós tavat nem kötötte össze egy csatorna a tengerrel, erre a következő filmben már igen.


El lehet az ilyen dolgokon gondolkodni, de felesleges belemerülni igazán, mivel az alkotók magasról tesznek erre. Bármikor fölül írhatják a dolgokat, ha úgy szottyan kedvük és nem foglalkoznak a plotholokkal.

2022. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, a gyorsan növésre én is a mesterséges beavatkozást gondoltam.

A helyszín miatt gondoltam, hogy kihalt faj lehet. A Sornán kezdték tenyészteni a dinoszauruszokat, szóval ez volt a kis laborjuk.

Ha a mamutfenyők nem valami kihalt faj, akkor megfigyelhetnék az eredeti élőhelyén is. Ezek mégis a Sornán nőnek, szóval ezért hittem azt, hogy ezek mindenképpen az ingen termékei. Akár egy mai mamutfenyő génmodosított verziója, akár egy kihalt faj/hibrid.


De igazad van, bármi lehetséges, mert sok mindent retconolnak.

2022. márc. 4. 18:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Most még eszembe jutott a JWE2, ahol a mamutfenyő a sima, mai "tree brush" része, ami azt támasztána alá, hogy mamutfenyőt nem csináltak. De a páfrányfenyő, aminek szintén ma is él képviselője, meg a paleobotanikás brush része valamiért.
2022. márc. 4. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Frontiert hagyjuk a fenébe. Első rész paleobotanikájánal a korhadó farönköt is ülteted az üvegházban.

Frontier második rész esetén DLCk formájában rak be olyan alapvető dolgokat a játékba, amik alapok az ilyen játékoknál, mint a szökőkutak. Arról ne is beszéljünk, hogy a JWE állatai mai napig életük végéig székrekedésesek.

2022. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az elején még ingyen, update formájában adták a játékhoz azt, ami a franchise része lett: fallen kingdom dínók + nasutoceratops.

Aztán sokan kértek jurassic park cuccokat is és jött a Return to Jurassic park dlc, ami során rájöttek, hogy ilyenért pénzt is elkérhetnek.


De mondjuk a szökőkutak most kivételesen az update részei lesznek, így ingyenesek, szóval nem kell hozzá a Camp cretaceous dlc (ami sajna csak egy dínós csomag és pl. az említetett mamutfenyő hotelek sem a részei, pedig azok lehetnének).

2022. márc. 4. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendben ingyenes frissítés, de szökőkútnak már az első részben megjelenéskor bent kellett volna lennie.
2022. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, már sok dolognak az elejétől benne kéne lennie. Lényegében mindegyik játékuk "early access" évekig.

De más játékuk is, pl. planet zoo-t is már lassan három éve így fejlesztik és az elején még pingvinek vagy fókák sem voltak benne, pedig teljesen hétköznapi állatkerti állatok (kb. egy évet kellett rájuk várni, mert nem volt meg hozzá az úszkálós mechanika, addig a vízilovak is csak lebegtek pl.).

2022. márc. 4. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!