Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter színészei?

Harry Potter színészei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban megnéztem a Harry Potter doku filmjét, és felmerült egy igen butácska kérdés a fejemben, amire nem kaptam választ.

A kérdésem: megfigyeltem, hogy az első résznél a színészek, még gyerekek voltak(14 éves), javában iskolában kellene lenniük.

Kérdem én, mivel nem tudom, hogy mennyi idő egy ilyen filmet felvenni, jogos a kérdés, hogyan jártak iskolába ? Iskola után még filmet forgatni, borzasztóan megterhelő lett volna. Szimplán otthagyták az iskolát, és később, mikor véget ért a film, kb 10 év után, folytatták?



2022. márc. 18. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy magántanulók voltak.
2022. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Hát most a Harry Potter gyerekszínészeiről nem tudok biztosat mondani, de általában az ilyen gyerekekkel (színészek, előadóművészek és sportolók) megengedőbbek a tanárok, vagy egyéni nevelést kapnak. A lényeg, hogy legalább az általánost elvégzik. Kicsit így eltérve, de nem hiszem, hogy olyan vészesen, de a legtöbb sportoló azért szerez egy diplomát is, és szerintem a színészekkel sincs másképpen.

Aztán meg ha jól forgatják a lapjaikat egy életre megvan az egzisztenciájuk a filmiparban vagy a tv-ben. Persze vannak ellenpéldák is. Akik nem végeztek el emiatt semmit és/vagy bedőlt a karrierjük.

2022. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első részben szerinted 14 évesek voltak a színészek, te nem láttál még 14 évest.


Amúgy meg ahogy mondják: van, aki magántanuló volt, van, aki a munkája miatt nem kellett olyan aktívan teljesítsen az iskolában.

2022. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3.

Bocsánat !

Daniel Redciffle 1989 ben született

A film első részét 2001 ben mutatták be, azaz 2000-ben már biztosan forgatni kellett. Azaz 11 éves volt !

2022. márc. 18. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezek a gyerekek is járnak iskolába (hogy magántanulóként vagy milyen módon, az persze változó), de az ilyen sok gyerek színésszel dolgozó filmek, sorozatok esetén szokott tanár foglalkozni velük a forgatási szünetekben. Lehet, hogy órákig épp olyan jelenetet forgatnak, amiben az adott gyerek nem szerepel, így addig is ráér tanulni. Valamelyik színész a HP-ből azt nyilatkozta, hogy amikor a filmben lecke írás történt, akkor ők is a valódi házi feladatukat írták. Akárcsak az "átlagos" gyerekek, úgy tűnik, ők is változó teljesítményt mutattak, mert Rupert Grint például 16 évesen otthagyta az iskolát, Emma Watson pedig nagyon jó jegyekkel ment tovább egyetemre, majd le is diplomázott.
2022. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az ötösnek, ment a zöld mindenkinek.

Persze az ne felejtsük el, hogy a főszereplők részenként 1 millió suskát kaptak, a pletyka szerint Emma ki akart szállni, ezért neki dobtak még a pénzre.

Azért ha részenként 1 millió, azis 7 millió!

Persze ha tévedek, javítsatok ki.

2022. márc. 18. 16:32
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem teljesen.

DR: "The actor was the highest-paid Harry Potter actor and made $1 million for the first film. After that, his salary increased as he did each movie. By the end, Daniel made $50 million in total for the last two movies."

EW: "We don’t know Emma’s exact salary for every single Harry Potter film, but we do know she earned $4 million for Harry Potter and the Order of the Phoenix and $30 million for both Deathly Hallows movies."

RG: "While his pay for the first four Harry Potter movies isn’t known, Celebrity Net Worth reports that Grint made $4 million for Harry Potter and the Order of the Phoenix in 2007 and a combined $30 million for the last two Harry Potter movies."

Nem azért "dobnak még" ilyenkor nekik egy kis pénzt, mert ki akarnának szállni (bár Emma tényleg ki akart, ezt ő maga is elmondta). Egyszerűen egyre sikeresebbek a filmek, több a bevétel, és maguk a gyerekek is egyre ismertebbek, úgyhogy hülyék lettek volna ugyanannyit kérni 2001-ben és 2011-ben (vagy pár évvel korábban, amikor ezekről megállapodtak). Ez teljesen természetes, sikeres sorozatok esetében mindig egyre többet keresnek a főszereplők.

2022. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekszínészek legtöbb esetben magántanulók, de az is teljesen előfordulhat, hogy rendesen járnak iskolába.

Az hogy megterhelő lehet már más kérdés, ez ezzel jár.

Egyébként én több helyen is azt olvastam, hogy a forgatás helyszínén sokszor tanultak, valamint amikor a filmben tanulnak valamit, akkor a saját házijukat írták/tanulták.

2022. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hetes

Illetve nyolcas

Hetes, még annyit hozzáfűznék, hogy én szerintem ilyen összegek mellett az iskola már másodlagos dolog.

Szerintem ha megkapnám Daniel 10 évi gázsiját holnap, akár fel is mondhatnék a munkahely

2022. márc. 19. 22:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, valószínűleg másodlagos, de gyerekként azért szerintem jobb több lábon állni. Megunhatják a színészetet, felkeltheti az érdeklődésüket valami teljesen más terület, akkor meg azért jól jön, ha van egy kis félretett pénz pl. a külföldön gyakran nagyon drága továbbtanulásra. Felnőttként már tudja az ember, hogy ennyi pénz mellett mondjuk végezné-e szívesen tovább a munkáját, mert annyira szereti, vagy otthagyná a fenébe, és költene amire akar. De gyerekként ez nem mindig ilyen egyértelmű, úgyhogy a szülők felelőssége, hogy olyan irányba tereljék a gyereküket a karrierjük szempontjából, amit az a gyerek hosszútávon szeret és jól is jár majd vele. Felnőttként lehet, hogy én sem dolgoznék többet egy napot sem ennyi pénzzel, de a kiskorában ennyit kereső gyerekemnek nem hagynám (egy bizonyos korig), hogy elhanyagolja a tanulmányait.
2022. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!