Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars (Csillagok háborúj...

A Star Wars (Csillagok háborúja) filmekben és sorozatokban miért van démonizálva a monarchikus/egyeduralmi rendszer és politikai berendezkedés úgy, hogy közben a köztársaság (mint államforma) az egekig fel van magasztalva?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egyszerre sci-fi és fantasy, a jó és a rossz örök érvényű harca egy alapvetően teljesen fiktív történet(folyam)ban tálalva, de attól még engem mindig is zavart valamiért ez a monarchia=csakis rossz lehet, köztársaság=csakis jó lehet felállás...:/


Mások hogy vannak ezzel?



2022. ápr. 9. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem aki tanult történelmet vagy minimálisan képben van az emberi jogokkal, a szabadságjogokkal, az egyenlőség elvével, annak ilyesmit nem kell megmagyarázni, miért jó dolog az ha az emberek mindegyike egyformán beleszólhat a saját életébe, és miért rossz az ha egy ember/szekta hatalomra jut és a saját akaratát, világnézetét erőszakolja rá emberek milliárdjaira, akinek meg ez nem tetszik azt megölik, megkínozzák, eltapossák. A valós történelemben is mindig katasztrófa lett a vége ha Palpatine-hoz hasonló emberek kerültek hatalomra valahol (Hitler, Sztálin, Pol Pot, vagy éppen a napjainkban Putyin), akiket aztán demokratikus úton nem lehet eltávolítani, és az ő kedvétől függ emberek millióinak élete.
2022. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
42%

Valóban. A királyságok elmaradott barbár országok:

Britannia, Norvégia, Dánia, Svédország, Hollandia, Belgium és Spanyolország.

2022. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!