Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » House of the dragon: ez...

House of the dragon: ez valami trollkodás volt a végén?

Figyelt kérdés

Azt mondja: a történelem nem emlékszik a vérre, csak a nevekre.


Trónok harca 5. évad, Stannis királyunk: Sárkányok tánca? Az meg mi?


Ez szándékos trollkodás a fanokkal? Ezek után komolyan kéne venni a sorozatot? Mert a Trónok harca sorozat alapján senki nem emlékszik rájuk.


Na mindegy. Nektek tetszett az előzetes?



2022. máj. 5. 21:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Alicent jól tette, hogy a fiát koronázta meg. Olyan emberek ne kerüljenek hatalomra, mint Daemon. Az a hülye Rhaenyra nem látta, de félre lett volna állítva a fattyú gyerekeivel együtt.
2022. máj. 13. 00:04
 12/17 A kérdező kommentje:

"de ezeknek se füle se farka"


Ez amúgy nem igaz. Ahogyan a rózsák háborúja az eredetit, úgy ezt is történelmi események ihlették, amikor I. Henrik a lányát, Matildot jelöli ki örökösének fiú hiányában (mint Viserys Rhaenyrát). Csakhogy sokan nem nézik jó szemmel, hogy egy lány örökli a hatalmat és háború robban ki a "trónért".

2022. máj. 13. 00:09
 13/17 anonim válasza:
60%
Nem az, hanem nem tetszik ahogy Martin történeteinek vége lesz. Üres és értelmetlen. Semmi nem lett elmagyarázva miért jöttek az éjkirály meg a barátai, egydimenziós g.cit csináltak belőle. Ok el akarta pusztítani az embereket, de miért is? Az tisztán látszik h Dany volt Azor ahai, de egyébként sokkal epikebb, faszább vége lehetett vna nem ilyen juhármájkvín. És ez a vége mert Martin a lusta dög sose fejezi be a könyveket. Bran the Broken meg Bronn mint pénzmester, Tyrion a király segítője. Ja nagyon sokat tett Danyért is, azon kívül h 5millió terve felsült meg elárulta ahol tudta. Nem is értem, oké h Jont elengedték mert takarodott a falra de tyrion egy áruló köpönyegforgató buta szutyok volt miért nem döfte le szürke féreg a helyszínen? Drogo a nyelvét is kitépte volna.
2022. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ja, az eredeti sorozat tényleg rossz. De ott George R. R. Martin csak az első négy évadban segédkezett. Nem gondolom, hogy a könyvek végkifejlete az lesz, mint a sorozaté. A sorozatban sok karakter sorsáról az döntött, hogy mennyire népszerű a karakter: pl. Bronn, aki teljesen lényegtelen, mégis sokat szerepeltetik. Ezért rontották el a dornei szálat is, mert Indira Varma reflektorfényt akart magának. Szerintem Tyriont is ezért nem merték megölni, holott semmi lényegeset nem csinált, csak rombolt. Egyáltalán nekem az sem volt tiszta, hogy miért lett segítő, amikor a meereeni eseményeket is ő sodorta az ostromig a sorozatban.



A House of the dragon esetében viszont az imdb szerint az egyik készítő és talán nagyobb hatása van a történetre. Plusz D&D sincs már ott, teljesen más felel a sorozatért.


Én abban bízom, hogy ha ezek a spin-off sorozatok sikeresek, akkor előveszik megint a tűz és jég dalát és normális adaptálják, így ha soha nem is készülnek el a könyvek, kapni fogunk egy George elképzeléséhez közelebbi sztorit.


tinfoil-time:

Plusz a sárkányok tánca idején hallunk először "Tűzről és Jégről", amikor Jacaerys, Rhaenyra legidősebb fia megköti a Starkokkal a tűz és jég egyeszségét. Szerintem ennek hatása lesz az eredeti sztori eseményeire is, hiszen az egyszeség szerint a legidősebb Targaryen lánynak hozzá kell mennie a legidősebb Stark fiúhoz.

Na most ezt kivetítve a tűz és jég dalára a legidősebb lány Dany és a legidősebb fiú Bran. Egy kicsit tinfoil, de szerintem össze fognak házasodni. Brannek látnia kell ezt az egyeszséget, mert tuti varsafa előtt kötötték. Ez persze csak az én teóriám, de kapcsolódik a House of the dragonhoz.

2022. máj. 13. 12:54
 15/17 A kérdező kommentje:
xD nem tudom tudom leírni: egyezség
2022. máj. 13. 12:56
 16/17 A kérdező kommentje:
*nem én pontoztalak le, mindenkinek zöldet nyomtam
2022. máj. 13. 13:05
 17/17 anonim válasza:
100%
Ok!
2022. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!