Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen hasonló filmek vannak?

Milyen hasonló filmek vannak?

Figyelt kérdés

Road movie-knak is mondhatnám őket, de nem a kedvenc road movie-jaitokat kérem, hanem inkább az alábbiakhoz hasonló filmek címét szeretném tőletek.


Állj, vagy jövök!

Faterok motoron

A keményfejű

Nyomás utána – eleje

Totál gáz


És a Wikipédia rövid ismertetői alapján ezek tetszettek meg, de még nem láttam őket: American Graffiti, Ágyúgolyó futam, Dumb és Dumber – Dilibogyók.


Tehát az példáimhoz hasonló jó, vicces, kedves filmeket keresek. Melyek középpontjában (vagy mellékesen helyszínként, de közel végig) egy út, utazás vagy a szabad, végtelen 'ország' áll, vagy ilyesmi a hangulatuk. Akár vígjáték, akár kalandfilm vagy akcióvígjáték műfajban.


Köszönöm! 😊



2022. máj. 7. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Repülők, vonatok, autómobilok

Idegroncs-derbi

Defektes derbi

Nekem 8

Terhes társaság

Családi vakáció

Vakáció (2015)

2022. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eurotúra
2022. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Smokey és a bandita

Go, Trabi, go!

Rózsaszín Cadillac

2022. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jay és Néma Bob visszavág
2022. máj. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Cubina ***** válasza:
78%

Vaklárma,

Csupasz pisztoly 1,2,3, 33 és fél,

Drágám add az életed,

Haláli fegyver,

Halálos fegyver 1,2,3,4,

Örömapa,

Nekem 8,

Truman Show,

Állj, vagy lő a mamám,

Top Secret,

Ikrek (Schwarzenegger és Danny de Vito-val),

Hantaboy,

Jackie Chan összes filmje,

Dzsungel George,

Hat nap, hét éjszaka,

Bogaras Joe,

Amerikába jöttem,

Beverly Hills-i zsaru,

Beethowen,

Ace Ventura állati nyomozó,

Addams Family,

Indiana Jones trilógia,

Jumanji, Mrs. Doubtfire, Jó reggelt, Vietnám, A kétszáz éves robot (ezek Robin Williams-el),

Quantum Leap az időutazó, Sliders (ezek sorozatok, nagyon jók)

A Vaklármát ajánlom elsőként, 100-adszor megnézve is röhögök rajta.

Ezek vígjátékok, vagy akció vígjátékok.

2022. máj. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cubina ***** válasza:
Elnézést, a Kétszáz éves ember, nem robot.
2022. máj. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

"A Tökéletes világ (eredeti cím: A Perfect World) 1993-as amerikai road movie thriller Clint Eastwood rendezésében, valamint főszereplésével. A további fontosabb szerepekben Kevin Costner és Laura Dern láthatók."


[link]


Aranyos film, pedig gyerekrablásról szól. Ironikus módon a rabló jobban bánik a 8 éves forma kisfiúval, minta szülei. Bepótolja számára a szórakozást (nem emlékszem, talán vidámpark, ilyesmi), a kedves beszélgetéseket, stb.

A gyereket, asszem, váltságdíj miatt rabolta el talán, de nem ez a lényege. Jó rég láttam már...


Road movie és filmdráma egyszerre.

Kissé könnyfakasztó.


Egyfolytában utaznak, hol a kukoricásban kötnek ki, hol az országúton próbálják a hatóságokat megtéveszteni. A kisfiú egyre jobban érzi magát a rabló mellett, azok után, ami erős kötöttségeket és szigort a szüleitől megtapasztalt.

2022. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Srácok, ezt nézzétek meg, aki igényesebb lelkületű, és szórakozni is vágyik, az egyik legnagyobb film élményem, FILOZOFIKUS road movie, közben aranyos is:


Interstate 60 (Magyarítva: Úttalan út):


[link]



Én is

k é r d e z n é k,

ha már road movie-k.


Tudja valaki, mi a címe annak a -talán amcsi, híres- road movie-nek, melykben két csaj kénytelen megvédenie magát gyilkossággal, így férjüket maguk mögött hagyva a két csaj együttmenekül autóval a zsaruk elől, és egyre jobban beleragadnak kénytelenségből a bünözésbe, hiszen közben meg kell élniük valamiből, így bolti lopástól a benzikúti lopásig sok mindenbe keverednek, és a pisztolyt továbbra is kénytelenek használni.


Mi a címe? Nem rossz film, de nem is zseniális. Aranyos, ahogy próbálják élvezni az életet, de hát bűnözővé válnak a csajok sajnos és kezdenek kiborulni ettől és elveszteni a kontrolljukat.

2022. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8


Thelma és Louise

2022. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9, bingo, köszi! :)
2022. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!