Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a "A besúgó"...

Mi a véleményetek a "A besúgó" című sorozatról akár szórakoztató műfaj akár politikai szempontból?

Figyelt kérdés

Igazából nem szerettem soha az ilyen jellegű filmeket és sorozatokat, mégis hétről hétre vártam ennek az epizódjait. Van egy kedvenc jelenetem, amit többször visszanéztem és ami youtube-on is fenn van.

Mégpedig ez:


https://www.youtube.com/watch?v=8ot5prA22nw&ab_channel=Foriga


Mégis itt az egyik komment az alábbi:

"Történészek meg szociológusok szerint teljesen életidegen és hiteltelen gyakorlatilag minden ebben a minisorozatban.


Könnyen lehet, hogy egy ma-kritika (propaganda) a múlt köntösében"


Mit gondoltok erről a kommentről és a sorozatról?



2022. máj. 30. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Zeneileg jó, azt, hogy mennyire hiteles kordokumentum, max csak külsőségekben az, mert fikció.... de igen lehetséges, hogy ez kritika mai korszakra....


Én úgy gondolom, hogy ha nincs szelepe a rendszernek, ahol az ellenzékiek kitudják fújni dühüket... az robbanni fog.... Kádár pl konszolidálta magát... 80-as évekre meg már felpuhult a rendszer.... Orbán nyughatatlan és örökké harcra vágyik és pont emiatt nem tud puhulni a rendszer.

2022. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, de tisztában vagyok vele, hogy sok a hiba benne.
2022. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok és statisztáltam benne.
2022. máj. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem, szórakoztatás szempontjából maximálisan jó. Szerintem korrajznak is tökéletes, rengeteg apró részlet nagyon a helyén van, a szüleim generációjának nagyon visszahozta a nosztalgiafaktort, és még nekem is abszolút átjött, pedig nem is éltem ebben az időszakban.

Politikailag kevésbé tudom, szerintem jól bemutatja a rendszer működését sokszor (talán nem 1986-ban, de korábban vagy később biztos voltak ilyen jelenetek), talán volt egy-kettő, ami nagyon nem stimmelt, például, hogy Karcsi megverte a rendőrt, és utána is simán elengedték őket.

A besúgórenszerről szerintem álszentség olyat állítani, hogy "ilyen nem volt" vagy nagyon drasztikus kijelentéseket tenni. Lehetséges, hogy volt ilyen. Kevés embernek van ezzel személyes tapasztalata, és biztos vagyok benne, hogy az is eltérő, szóval azért, mert valakinél nem így működött, nem biztos, hogy ilyen nem lehetett volna, plusz, ahogy más is leírta, fikció. Igen jól átadja az adott kor szellemét anélkül is, hogy tűpontos ábrázolás lenne, jobban, mint egy dokumentumfilm, ami valószínűleg jobban kutatott és hitelesebb ilyen szempontból.

2022. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A második rész, "szocializmus helyett" tanári előadás epic jelenet. Szerettem összességében a sorozatot, szórakoztató, de ez az egy jelenet nagyon gondolatébresztő.
2022. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Az a jelenet legendás, engem is nagyon elgondolkoztatott + a színészi játék és a forgatókönyv zseniális
2022. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tetszett, bár nem volt elég izgalmas ahhoz hogy befejezzem. Azt hiszem ezt nevezik "magyar thriller"nek
2023. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!