Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a jobb rendező? Steven...

Ki a jobb rendező? Steven Spielberg vagy Robert Zemeckis

Figyelt kérdés
Különböző szempontok szerint dőlhet el a döntés kezdve attól, hogy ki vállalja a legnagyobb kockázatot, és kinek a stílusa jellegzetesebb. Nem annyira az a fontos, hogy melyik rendező kereste a legtöbb pénzt a pénztáraknál, vagy melyik nyerte a legtöbb díjat, hanem az, hogy melyik rendező készít egyszerűen jobb filmeket.

2022. jún. 10. 10:49
A kérdező szavazást indított:
Steven Spielberg
Robert Zemeckis
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

ez elég szubjektív dolog

művészetben nincs olyan, hogy jobb

2022. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Egy suzuki üssön el vagy egy opel? Kb ilyen. :D


Persze én is "tudok" választani, mert az egyikőjük munkássága közelebb áll hozzám, de jobbnak nem tudnám mondani egyiket sem a másiknál.

2022. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy én is mindkettőjük munkásságát szeretem,tisztelem.

Csak azért tettem fel ezt a kérdést mert kiváncsi voltam a reakciókra mert ezt angolul feltették ugyanezt valahol.

2022. jún. 10. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőjük jó rendező, de szerintem Spielberg kicsit magasabb ligában játszik. A filmjei sokkal személyesebbnek tűnnek számomra, persze Zemeckis filmjein is érződik bizonyos fokú szerzőiség, szóval nem valami teljesen jellegtelen hollywoodi iparos szerintem, de a filmjei többször érződnek túlságosan kiszámítottnak, megtervezettnek a szó rossz, lélektelen értelmében. De, ahogy írtam, őt is jó rendezőnek tartom, a Vissza a jövőbe-trilógia és a Roger nyúl a pácban nagyszerű filmek, a Beatles nagy tisztelőjeként az I Wanna Hold Your Hand az egyik kedvenc tinivígjátékom, a Kapcsolat egy alulértékelt pop-science fiction, és még az általam rémesen túlértékeltnek tartott Forrest Gumpnak is megvannak azért a maga értékei. Kár, hogy a Számkivetett óta eléggé gyengélkedik, és elnézve, hogy a következő filmje egy élőszereplős Disney-remake lesz, a mélypont sajnos még hátravan.


Spielberg változatosabb is, több műfajban tudott nagyszerűt alkotni, amellett, hogy természetesen sok középszert is kiadott a kezei közül, rendezett kiemelkedő thrillert (Párbaj, A cápa), grandiózus történelmi drámát (Schindler listája), blockbuster látványfilmet (Jurassic Park), sci-fit és disztópiát (Harmadik típusú találkozások, A.I., Különvélemény), háborús filmet (Ryan közlegény megmentése, bár itt főleg az első félórát tartom igazán nagyszerűnek), családi filmet (E.T.) és kalandfilmet (Indiana Jones-trilógia) is. Persze Zemeckis is bátran ugrál a műfajok között, de nem mondanám, hogy pl. az életrajzi és thriller kísérletei jól sültek volna el.

2022. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!