Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lesz Griffendél előzmény a...

Lesz Griffendél előzmény a Harry Potter Univerzumban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bár inkább Star Wars, Jurassic Park meg Marvel rajongó vagyok, de nem áll messze tőlem a fantasy világ sem, és mivel le vagyok maradva, így szeretném feltenni a fent is megfogalmazott kérdésem, hogy várható-e esetleg könyvben, vagy filmben egy olyan rész vagy részek, amiben bemutatják a négy alapító történetét?


Gondolok itt olyan részekre, melyek az alábbi kérdésekre adnak választ, pl.


Mardekár aranyvérű volt?

Ha aranyvérű, akkor hogy lehetett Voldemort a jogos örökös, mivel ő félvér volt?

Honnan az aranyvérű őrülete?

Kik voltak Mardekár felmenői?

Lenne-e csata Mardekár és Griffendél között, mind párbajban, mind varázsló háborúban?

Ha lenne/lennének ilyen rész(ek), Ő lenne a főgonosz?

Hogy épült meg a titkok kamrája?

Honnan tudott kígyónyelven?


Stb.


Köszönöm előre is a válaszokat.



#sorozat #film #könyv #Harry Potter #mágia #Harry Potter unbiverzum
2022. jún. 20. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nincs hír semmi Harry Potter előzményről. A Legendás állatokkal foglalkoznak, bár az sem nyereséges. Plusz majd lesz egy játék is, de annak meg főleg nem lesz köze ilyesmihez.
2022. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: szerintem igen

2: anyai ágról Mardekár, apai ágról mugli

5: volt. Harry Potter vs Voldemort

8: varázslatok világa

2022. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MelanieAnneWright ***** válasza:
68%

Szerintem ezek a kérdések teljesen értelmetlenek. Semmi bejelentés nincs, hogy lenne újabb témájú film a Harry Potter világban, mert még a Legendás állatokból is ki kell jönnie 2 résznek.

Mardekárnak meg nyilván aranyvére volt.

Mardekár utódja nem úgy "választódik ki" hogy aranyvérű-e vagy sem. A "Mardekár utódja" cím azt jelenti "Mardekár leszármazottja". Ennek semmi köze ahhoz hogy félvér-e vagy sem.


Honnan Mardekár aranvérű őrülete? Ezt másokra is lehetne kérdezni. Honnan a Black család aranyvérű őrülete? Van neki és kész, erre milyen választ akarsz?

Miért érdekelnek Mardekár felmenői? Hermione, Dumbledore és Lupin felmenőit sem ismerjük! Griffendél, Hugrabug és Hollóhát felmenőit sem? És ez miért érdekel.

Csata sem lesz Mardekár és Griffendél között, mivel NEM LESZ a történetből se film, se sorozat.

Mardekár lesz e a főgonosz. Kérdező, ezt mi honnan tudhatnánk? Nem a filmstúdióban dolgozunk hogy ezt tudjuk és amúgy sem lesz film vagy sorozat, szóval hagyd az ilyen kérdéseket.

Azt mondtad le vagy maradva. Akkor miért teszel fel ilyen kérdéseket, hogy hogyan épült meg a titkok kamrája? Megépült. Úgy, ahogy a Roxfort is megépült. Azt miért nem kérdezed meg akkor, hogy hogyan mozognak a lépcsők a Roxfortban? Mert a te kérdésed, kb. pont ilyen.

És ez egy világ, tele varázslattal és átváltozással. Miért kérdezel ilyen? olyan mintha azt kérdeznéd, hogy hogyan változtatják át a gyufát tűvé!

2022. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MelanieAnneWright ***** válasza:
55%
És amúgy is, ha olvastad volna a könyveket (mert szerintem nem olvastad), tudhatnád valamennyire a történetét a négy alapítónak. Szóval mielőtt ilyen értelmetlen kérdéseket teszel fel, esetleg olvasd el a könyvet vagy járj utána alaposabban.
2022. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval.


Olvasd el a könyveket!

Ha csak a filmeket nézed meg a varázs világnak csak éppen a felszínét érted meg. Rengeteg mindent kihagytak a filmekből, illetve nagyon sok dolgot meg is változtattak.


Ha az iskola alapítására vagy kíváncsi, akkor olvasd el a Roxfort története c. könyvet, illetve a Mágia történetét. De J. K. Rowling blogján a Pottermore - on is Sok mindent elolvashatsz.


Kérdéseidre válaszolva:


1. Igen


2. Voldemort anja aranyvérű, az apja mugli (bővebben a Tűz serlegében).

Viszont anyai ágon vérszerinti leszármazottja Mardekárnak, mindenben hasonló a gondolgozása és a nézetei emellett párszaszájú is. Ő a tökéletes utód.


3. Ez olyasmi mint a rasszizmus, jelen van a világban, mindigis jelen ölt, és amíg világbéke nem lesz addig az élet része marad.


4. Aranyvérű boszorkányok és varázslók.


5. Nem tudom, hogy a filmesek mit találnánk ki. Viszont közöttük fizikai párbajra nem került sor. Sokat vitáztak, több dologban nem értették eggyet, de nem csak Griffendéllel, hanem mind a három társával ellentétben állt, ezért Mardekár elhagyta a Roxfortot.


6. Nem ő, hanem az eszme amit követ a konfliktusok okozója. De ha lesz ilyen film majd az írók és producerek eldöntik.


7. Mardekár hozta létre még a távozás előtt, de a második kötetben részletes leírják.


8. A varázs világban a párszaszájúság egy veleszületett képesség, nem lehet külön megtanulni. Az egyetlen kivétel Harry aki, akkor kapta ezt a képességét, amikor Voldemort Avada Kedavra átkot küldött rá, de az visszapatant, és ennek következményeképpen Harry maga is Horkrux-á vált.


Remélem hasznosnak találod a válaszaimat.

2022. júl. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!