Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Kenneth Branagh féle Poirot-...

A Kenneth Branagh féle Poirot-filmekkel (Gyilkosság az Orient expresszen, Halál a Níluson) mi bajuk az embereknek?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkét film zseniális volt a maga módján, bár az igaz hogy én nem ismertem egyiknek a cselekményét sem korábban. Kifejezetten izgalmas, szépen fényképezett filmek, csupa neves színésszel, nem értem miért vannak lehúzva. IMDb-n is gyenge az értékelésük. De amikor értékelni kell őket sehol nem láttam kifejtést hogy miért rosszak konkrétan, csak annyit hogy "rosszak". De mégis mitől?

2022. jún. 30. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy láttunk klasszisokkal jobb feldolgozásokat. Olvasd el a könyveket vagy nézd meg a David Suchet-féle Poirot sorozat vonatkozó részeit. Vagy a hetvenes években készült filmeket, igazából mindegy, mindegyik messze jobb.

Poirot nem egy akcióhős. Nem szaladgál, nem verekszik. És nem kizárólag róla szól az egész történet. Csak a Gyilkosság az Orient expresszent láttam egyelőre az új feldolgozások közül (a Halál a Nílusonra még nem bírtam magam rávenni, bár amúgy is kevésbé szeretem azt a történetet), de egyszerűen ordít a filmről, hogy Branagh egyszerre a rendező és a főszereplő is. Hiába van körülvéve remek színészekkel (ami amúgy az 1974-es és 2010-es verziókról ugyanúgy elmondható, a régebbiről még jobban is), csak és kizárólag ő van a középpontban, nem maga a történet.

A látvány meg... Nem tudom, nekem kicsit túl sok benne a green screen, de ez lehet, hogy egyéni ízlés kérdése.

IMDb-n pedig nem annyira durván alacsony az értékelésük, viszont rengetegen megindokolták a véleményüket:

[link]

Olvastam az egyik értékelésnél is, de alapból maximálisan egyetértek azzal, hogy ha valamiből nem tudsz egy jobb remake-et csinálni, akkor inkább hagyd a fenébe. A Gyilkosság az Orient expresszen 1974-es változatát 6 Oscarra és rengeteg egyéb díjra jelölték, Suchet Poirot-ját (mármint magát a megformált karaktert) pedig nagyon sokan a legjobbnak tartják. Innentől kezdve mi értelme van csinálni egy új, a korábbiaknál jóval rosszabb feldolgozást? Hogy lehessen benne szép green screen háttér? Vagy még nagyobb bajuszt kaphasson Branagh? Ezekkel marha nehéz eladni egy Agatha Christie adaptációt olyanoknak, akik már találkoztak valamelyik jobb változattal. Sőt, nekem olyan ismerős is panaszkodott a 2017-es filmről, aki azt látta először, úgyhogy annyira mások szemében sem lehet jó.

2022. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gyenge lett az Orient expresszes, majdnem elaludtam rajta, pedig alapvetően remek színészek játszottak benne, de ha unalmasak a dialógusok a forgatókönyv, ők sem tehetnek sokat. Egyedül az tetszett hogy gyönyörű tájon forgatták.
2022. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha túl sokat változtatsz egy karakteren, az már nem lesz ugyanaz a karakter.

Agatha Christie Pirot-ja

- sosem lépne szarba

- sosem növesztene ilyen ronda, nagy bajuszt

- sosem picsogna egy női fotóhoz álmatlan éjszakáin

- sosem bunyózna

- sosem vinne magával pisztolyt

etc., etc.


Én csak az Oientet láttam, és ha nem nézem, hogy micsoda idiótát csináltak Poirotból, akkor csak egy nagyon gyenge akciós, nyomozós mozi.

2022. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Poirot-ja, elnézést.
2022. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!