Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kéne értelmezni a...

Segitseg kérdése:

Hogyan kéne értelmezni a Babadook c. filmet?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros a vége és az ember nem tud nem arra gondolni, miután megnézte. Én valahogy úgy értelmezem, hogy az anya mentálisan eléggé rosszul áll és a gyerek szemszögéből nézzük a végét, miszerint ez a betegség az anya szörnye és kezelni kell, de ez nem magyaráz meg sok mindent.

Szerintetek?



2022. júl. 6. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én értelmeztem, bár már régen láttam:

A Babadook nem egy betegség, hanem az anya és fia között feszülő ellentét (Amelia nem önszántából, de gyűlöli a fiát, mert őt hibáztatja a férje halála miatt, és a gyerek mindig a férjre emlékezteti), ami lassan mindkettejüket, de főleg az anyát az őrületbe kergeti.

Amikor végül együtt szembeszállnak a Babadook-kal, és Amelia leüvölti a BD fejét (aki ezután előjön a sötétből és "darabokra" hull), az azt a pillanatot jelképezi, amikor végre túl tud jutni a gyászon és a gyűlöleten, amit akarva-akaratlanul is érzett a fia iránt, és innentől kezdve végre boldogan élhetnek együtt.

A pincében etetős rész annyit tesz, hogy ettől függetlenül nem szabad elfelejteni a tragédiát, ami történt, hanem továbbra is ápolni kell a férj emlékét.

2022. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!