Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményed a spongyabobról?

Menőcsajszi72 kérdése:

Mi a véleményed a spongyabobról?

Figyelt kérdés
Sztem elborult mese. Undorító

2022. aug. 11. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Úgy a 6. évadig jó.
2022. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem szuper. Nem gyerekeknek való, az tény, de felnőttként imádom.

Szerinted mi benne az elborult, ami bármely mesében nem érhető tetten, és pláne mi az "undorító"?

2022. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Felnőttnek szóló mese, de annak gyenge és bugyuta. Irritálóan idegesítőek, főleg a szinkronhangok. Ha 18+, akkor vállalják fel rendesen, nem kell gyerekmesének álcázni ahol csak a szöveg utal felnőtt tartalomra, de a többi körítés, max a gyógypedagógia szekcióban értelmezhető felnőtteknek.


Vannak ennél sokkal ütősebb 18+ rajzfilm sorozatok, amin nem akarom felvágni az ereimet. Vagy egy kiskanállal kikapargatni, amíg megy a tévében...

2022. aug. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Idegesítő.
2022. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Régi részei jók az újabbak hát elég érdekesek.
2022. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, bár tény és való hogy az újabb évadok és részek sokkal másabbak mint a régiek
2022. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem az 1-5.évad-ig a 9.évad hangulatban nagyon tetszett (volt a 9.évad-nak egy olyan szimpatikus/élvezhető hangulata). A 10.évad nem tetszik, viszont a 11-12.évad számomra nagyon jó, mert rengeteg dolgot visszahoztak az első évadokból és nagyon jók voltak az ilyen ping pung páng aláfestések, meg a helyek, dimenziók, easter eggek, meg utalások.... áhhh... nagyon jó, tulajdonképpen én részben ezért nézem a spongyabob-ot, pontosan ez volt meg az 1. és a 3.évadban, a 4-5.évad inkább művészeti, meg ilyen 2000-es évek beli dolgok irányába mentek, meg a családfákra Nagyon rámentek pl:pú bácsi, Black Jack, patrik királyi örökség, meg a "fajankók és sárkányok", meg a az a rész, a spongyabob ük-ük-ük+ apukája apukájának a történetét mondták el. Szóval nekem ez is tetszett. A 2.évad-ba leginkább egy bizonyos alak elől menekültek pl: hernyócska, téli álom Szandi, firkabob, szúró vágó daraboló, a nagy hernyó stb. Meg volt több mókus rasszizmus rész pl: ki a jobb, mókustréfák. Na mindegy, az 1.évadban volt minden, a sb 129 az egyik főbb oka, annak,, hogy spongyabob ilyen gyakran utazik dimenzióban, meg ilyenek. Voltak kicsit "ijesztő" részek is pl: sziklafenék, temetői műszak, rémes herkentyű burger, de mindegyik rész az eddigiek közül nagyon szórakoztató, a lazítós részek pl: buborékfújás, fenéktakarítás, medúzahalászat, meg így tovább.

Összességében a kedvenc rajzfílmem, nagyon szeretem, és ennyi, szerintem jó, az új részekben tényleg az rossz, hogy üvöltöznek, sírnak sok kínkeserves percen keresztül, de mindegy. Nekem tetszik a sorozat (ha már ennyit írtam, elmondom, hogy férfi vagyok)

2023. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-3. évad: nagyon jó, igen, van benne felnőtteknek szóló utalás, de nem baj az


4.-5. évad: összességében nem rossz, még mindig vannak jó részek, de több a szar rész, pl van rész ami szinte konkrétan csak Tunyacsáp szenvedése 11 percig.


6-8. évad: Nem jó. Van egy kevés jö rész, de egyáltalán nem érnek fel az első 5 évad jó részeihez. Itt még több a tunyacsáp szenvedéses rész, és emellett innen kezdve sokkal több az undorító dolog, meg a belső szervek viszonylag realisztikus ábrázolása. Emellett sok rész nem csak tunyacsáppal, hanem más karakterrel szemben is mean spirited.


9. évad első fele: Valamivel kevésbé szar mint az előző 3 évad, de még mindig látszik, hogy hasonló az irány.


9. évad második felétől a legtöbb ilyesmi elmúlik, de emellett majdnem teljesen eltűnik a felnőtteknek szóló utalás, így kicsit "gyerekesebb" lett a sorozat (mondjuk a 9. évadban legalább még van intelligenciája a karaktereknek.


Ezután minden évadban egyre hülyébbek lesznek a karakterek és egyre lebutítottabb lesz a sorozat.


a 12. évadtól kezdve ráadásul visszatérnek a Tunyacsáp nem megérdemelt szenvedésének szentelt epizódok.

a 13. évadban ebből sok van, ráadásul sztori osztályon is gyengék a részek. A humor is kb csak slapstick (mondjuk nekem nincs bajom a slapstick műfajjal). A karakterek ezen a ponton teljesen le vannak butítva, mint ahogy az egész sorozat is. Az a baj, hogy kisgyerekeknek azért erőszakos, de a nagyobb gyerekeknek és tinédzsereknek már egy kicsit bugyuta, felnőtteknek sincs benne már semmi élvezni való.


A spinoffok:

Korall Tábor: Kicseszettül unalmas, + ugyanazok a problémák mint az újabb spongyabob évadok



Csillag Patrik Műsora: Random = Funny. Ez a logikája. Általában nem vicces. Sztori sokszor nincs (legalább is azokban amik magyarországon már kijöttek, amerikában már jöttek ki jobb részek, persze nem érnek fel a spongyabob 1-5. és 9. évadához)



A sok negatív dolog ellenére nem utálom az új részeket és a spinoffokat sem (a 6-8. évadot egy kicsit igen). Én egy SpongyaBob rajongó vagyok, a mai napig nézem a legújabb részeket, sőt, azokat is amik magyarországon nem jöttek ki, csak amerikában. (mondjuk jobban belegondolva így 18 évesen lehet h elég gáz, hogy még nézem az új részeket XD)



Kíváncsi lennék te melyik részeket láttad, hogy elborultnak és undorítónak tartod. Ha nem az első 5 vagy első 3 évadból vannak, ajánlom neked, hogy nézz bele az első 3 évadba, azok jók (szerintem). Ha az első 3. évadban volt az elborult/undorító cucc, akkor meg igen, ez a sorozat egyértelműen nem neked való.

2023. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, bár csak éjjel szoktam nézni, ha nem tudok aludni.

Viszont Rák úr új szinkronhangja borzasztó, egyáltalán nem illik hozzá.

Az új részek is elég furán, talán a 3-6. évaf tetszett igazán.

2023. szept. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Addig volt jó amíg Hillenburg élt. Amióta meghalt szegény az égesz 1 nagy rakás trágya lett sajnos
dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!