Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a Columbot?

Szeretitek a Columbot?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sorozatra gondolsz akkor igen. Én is szeretem, de nagymamám kifejezetten szereti. Gyakran néztük együtt régeben, sőt nem is volt az olyan régen.
2022. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én igen.
2022. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megnéztem az összes részt.
2022. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

Kifejezetten utálom, nagyon rossz a stílusa, ettől csak a munk rosszabb.

Tipikus egy részt láttál, az összeset láttad típusú sorozat.

Régi, unalmas, szerencsétlenkedés az egész.

Időpocsékolás, de valamiért állandóan adják.

2022. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

Mi értelme feltenni egy szubjektív kérdést, amire ha őszintén válaszolok, és az nem egyezik meg a kérdező véleményével, akkor lepontozzátok?

Kicsit fura így ez a kérdés.

Akkor tedd fel a kérdést úgy, hogy ugye mindenki imádja a Columbot? Aki nem, az pedig ne válaszoljon, légyszi, és akkor kihagyom máskor.

2022. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

5


Valóban szubjektív a kérdés, és a pontozás is az. Szerintem pl. hülyeségeket írtál, mert se nem unalmas, se nem szerencsétlenkedés...

A válaszoddal beletapostál azok lelkébe, akik szeretik ezt a sorozatot, és nyilván ez is volt a célod, szóval nem értem miért lepődtél meg...

2022. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

#5

Megkérdezték hogy tetszik-e a sorozat. Leírtam hogy nagyon nem jó, és meg is indokoltam, hogy ne csak egy nem válasz legyen.

Az, hogy ezzel “beletapostam” volna mások mély lelki világába az kifejezetten vicces feltevés. Gondolom te se szeretsz minden sorozatot, ez sima ügy, nincs is vele gond.

Ha megindoklod, hogy szerinted semmi eltérés sincs a részek között, ugyan az a kaptafa mind, és ezer éves (ami ugye egy tény - ez nem szubjektív), az is oké kellene hogy legyen.


Szerencsétlenkedés = ugyan az a bambaság minden részben: “ó, bocsásson meg, elfelejtettem..”, aztán a gyilkosok után kajtatni naphosszat, kiidegelni azt, ez egy letűnt kor szellemi termékére vall (lehet hogy valakit nem idegesít mindez, de ízléses sorozat fogyasztóként, számomra szerencsétlenkedés).


Unalmas = minden részben bemutatják ki hogyan ölt, aztán jön a ballonkabátos, fecseg össze-vissza a semmiről, és a végén rámutat ki a tettes. Ez számomra unalmas, és bőven elég volt egy rész is.

Ismétlem, számomra, másnak lehet ez tetszik, hogy nem kell agyalni, se izgulni, csak nézni valamit, és a végére borítékolva a happy end..


Nem gondoltam hogy a válaszom 100%-os lesz, mert ismerem az oldalt, és hogy sokan dacból is lehúzzák azt, aki csak egy kicsit is más véleményen van.

Erre írtam, hogy ha csak pozitívumokat vár valaki azt illene előzőleg jelezni a kérdésben, és nincs hasonló gond.

2022. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

7


Látszik, hogy nem ismered a sorozatot... A legtöbb rész hasonló felépítésű, de ennyi erővel a sorozatok 99%-ának egy kaptafára készülnek az epizódjai. A Columbonak több olyan része is van, ami eltér a megszokott recepttől, a teljesség igénye nélkül: Ölni már nincs idő, Titkos ügyek, Végzetes nyom, Nehéz ügy, Columbo farkast kiált, Jobb ma egy veréb, Nyugodjék békében, Mrs. Columbo...


A Columboban nem az a fontos, hogy ki gyilkolt, hisz azt tudjuk, hanem, hogy az elsőre szerencsétlennek tűnő nyomozó hogy bogozza ki a szálakat, és aztán hogy ejti pofára a nagyképű, magukat nyeregben érző gyilkosokat. Sokszor csak csellel jut bizonyítékhoz.


"és a végére borítékolva a happy end.."


Ha ez alatt azt érted, hogy végül mindig leleplezik a gyilkost... hát... ez már csak így szokott lenni a krimiknél. Különben nem lenne értelme. Amúgy pl. a Nehéz ügy végét én mindennek mondanám, csak happy endnek nem.

2022. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

#8 Nem tudom te milyen fajta sorozatokat nézel, de az újabbaknál egy szezon zár le egy gyilkosságot, és nem részenként van egy. Azoknak a túlnyomó része tényleg sablon. Máshogy nem is menne az a rengeteg évad (lásd cs, dr. csont, ncis, stb, csak ezekben már finomodtak annyira a szerepírók, hogy egy komplett nyomozó osztályra írták a sorit, nem egy szerencsétlen magányos farkasra - ami eleve halott ötlet). Akinek van minimális fogalma a nyomozói munkáról, az tudja miről beszélek. Nincs olyan, hogy hagyd csak, majd én megoldom. Sehol. Ez csapatmunka. És még úgy is rengeteg a megoldatlan ügy.


Az meg, hogy columbo hogyan bogozza ki a szálakat, lehet hogy érdekes, de az avittsága és a karakter “szerencsétlenkedése” miatt speciel nem kötött le.

Igen, felfigyel apró jelekre, és hamar rájön ki a tettes, majd agyonhajszolja. Szerencsére nem sok részt láttam, de abban mind ez volt. Régen lehet jó volt, de azóta eltelt 50 év. Mai szemmel gyatra, sőt inkább vicces. Szerintem ez nem vitatéma.


Én megértem hogy számodra ez egy kultikus sorozat volt, ha így tudod a részeket címenként, és hogy melyikben mi volt, csak azt mondom hogy vannak ettől sokkal jobbak is a műfajban.

Fele ennyi epizóddal ugyan, de sorozatoknál nálam a minőség a mennyiség felett.


Ha gondolod írok párat privátban, amik nagyon jók voltak. Egyik sem epizodikusan ismétlődő, hanem komplett.

2022. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne pár ilyen sorozat 9es.
2022. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!