Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Dumbledore nagyon is tisztában...

Dumbledore nagyon is tisztában volt a Horcruxokkal és hogy mi is az és hogy valószínűleg Voldemort csinált párat?

Figyelt kérdés
Mert a filmben úgy viselkedik mint aki nem tudja, hogy mi az. Közben meg a sorok között olvasva az jön le nekem, hogy nagyon is tudja, hogy mi az. Max a pontos nevét a varázslatnak nem tudja, azt elhiszem.

2022. szept. 9. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy tisztában volt. A nagy kérdés számára végig az volt, hány horcruxa lehet Voldemortnak.
2022. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Én ezen NAGYON sokat gondolkodtam, és tökre nem világos.

Valahol a könyvben le is van írva, hogy mikor Dumbledore igazgató lett, kivette a könyvtár zárolt szekciójából a legeslegsötétebb mágiákat tartalmazó írásokat, és elzárta őket a saját szobájába, köztük pedig a horcruxok készítésére vonatkozó leírások is ott voltak.

Ha ennyire tudatában volt annak, hogy ilyesmi létezik, és tudatosan kivette őket a könyvtárból, hogy véletlenül se találhassa meg senki... Hogy a fenébe nem gondolt erre?

Most nincs nálam a könyv, hogy megnézzem pontosan hogy volt, úgyhogy csak a film alapján, amikor van az a teátrális jelenet, hogy leül a lépcsőre, és teljesen le van döbbenve... Nem tudom, nem ez a habitus jellemzi Dumbledore-t szerintem. Ráadásul valamikor az is elhangzik, hogy gyanította egy ideje, de nem gondolta, hogy tényleg megtette, ráadásul hétszer.

2022. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Vagy most azon döbbent volna le ennyire, hogy HÉTSZER megtette? Hát nem is tudom, valahogy ez nekem így nem jön ki.

Az az érzésem, hogy itt nagyon áthallik ilyen írói húzás, hogy az olvasó is azt fogja érezni, hogy ez egy iszonyú horderejű dolog, és nagyon gonosz és nagyon nehéz lesz elpusztítani, ha még a nagy Dumbledore is megszédül tőle, amikor megtudja (holott ha végigmegyünk a sztorin, akkor tök logikus, hogy rájött, mielőtt bizonyítékot szerzett volna rá, hogy tényleg így van)

2022. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyvben valójában csak megerősítette az elméletét.


"– Hosszú idő óta vártam erre a bizonyítékra – szólalt meg végül Dumbledore. – Ez alátámasztja az elméletemet, megerősít az igazamban, s egyúttal figyelmeztet rá, milyen messze még a cél…"

2022. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!