Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sárkányok háza 4. részében mi...

Sárkányok háza 4. részében mi történt a bordélyházban?

Figyelt kérdés
A könyv szerint Daemon és Rhaenyra szexeltek? Ne nézzetek hülyének de olyan röviden mutatta, hogy nem tudom mi történt. Én csak annyit láttam, hogy csókolgatta és fogdosta, aztán otthagyta egyedül. Vagy más is történt?

#House of the Dragon #Sárkányok háza #Daemon Targaryen #Rhaenyra Targaryen
2022. szept. 12. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Volt szex
Nem volt
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a könyvet, de szerintem nem volt szex, csak majdnem.
2022. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

A könyv szerint Daemon szopni tanítta meg Rhaenyrát. De a könyvet több nem megbízható narrátor alapján állította össze egy másik nem megbízható narrátor.

Az sokkal durvább, ami Cristonnal történt, amikor Rhaenyra lényegében megerőszakolta.

2022. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
#2 jaj szegény Criston nagyon sajnálták a nézők 😃 Nem erőszakot ábrázol a film, hanem azt hogy a testőr a hivatali "kötelességét", esküjét nem akarja megszegni, mivel tiszteli az őrizendő személyt és kell neki némi noszogatás ennek falát áttörni. Ez tipikus filmes klisét láttunk amikor a néző már nagyon drukkol hogy végre összejöjjenek, de ugyebár mindkét karakter a makulátlan tisztaság és hát csak nem illik csak úgy megkettyinteni a trónörökös hercegnét egy testőrnek aki a hűség, az önfeláldozás mintapéldájának van ábrázolva. Szimplán csak fokozni akarták a feszültséget a jelenetben, kicsit elhúzva annak az időtartamát.
2022. szept. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

3. Nem a feszültséget fokozták, hanem Criston jelleme olyan, hogy nem szeretné megszegni az esküjét, ugyannakor az esküje része az is, hogy teljesítenie kell a hercegnő parancsait. Ezért akarja elvenni Rhaenyrát és ezért van mental breakdownja később.

A néző pedig miért drukkolna annak, hogy összejöjjenek? Criston Cole a királycsináló, aki megkoronázza Aegont. Rhaenyra egyik legnagyobb ellensége.

Olvastad a könyvet?

Bár én a zöldek oldalán állok, mert szerintem Rhaenyra és Daemon borzalmas emberek.

2022. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
#4 nem olvastam a könyvet, így nekem nézőként csak az jön át amit a sorozat készítői át akartak adni, nyomatékosítani. Az pedig erre hajaz. Egy jóképű pasit választottak a megformálására (aki nem bájgúnárosan jóképű, így a ffi nézők is azonosulni tudnak vele), s úgy alakítják a jeleneteket hogy az tűnjön / tételezze fel a néző hogy vonzódnak egymáshoz Rhaenyra-val. Igaz ezen még lehetett volna csiszolni, de hát sem Martin nem romantikus szerző, sem Beinoffnak nincs túl nagy rutinja ezen a téren hogy kell finom impulzusokkal a nézőt ebbe az irányba terelni.
2022. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5. Benioffnak nem is dolgozik a sorozaton (szerencsére).

Criston és Rhaenyra teljesen mást akarnak. Criston tipikus fehér lovag vagy lovag fehér lovon, kicsit naiv, romantikus gondolkodású (kb. mint Sansa), az érzései Rhaenyra irányába így tiszták, ugyanakkor nem realisztukusak.

Rhaenyra viszont inkább csak testi vágyat érez, nincs sok köze a becsülethez. Ezt támasztja alá az is, hogy a bordélyban feltüzelés után csábítja el Cristont, nem igazán törődve az erényeivel. Rhaenyra szimplán csak kanos vagy szukás, nem tudom mi a megfelelő terminológia.

A szex köztük Cristont bemocskolja, Rhaenyrának meg csak a vágyai kielégítése.

A kapcsolat köztük nem romantikus és szerintem soha nem is szánták annak. Két nagyon más életszemléletű ember.

Criston csak lovag akart lenni. Mivel Rhaenyra "megrontotta", ezért úgy gondolta a becsület azt diktálja vegye el Rhaenyrát, ha már lovag nem lehet. Ezért halt volna meg olyan könnyen is az 5. részben, mert lovagként értelmét vesztette az élete és a második megoldást sem tudja végigvinni.

Criston szerintem nem azért akarja feleségül venni Rhaenyrát, mert vonzódik hozzá, hanem azért, mert elvette a szüzességét. És egy becsületes férfi elveszi azt a nőt, akivel elvesztette. (Lásd Robb Stark.)

Persze az öngyilkosság sem jön össze neki, mert először Alicent nem bünteti meg, aztán Joffrey megöléséért sem büntetik meg és a tényleges öngyilkossági kísérletet meg Alicent megakadályozza.

2022. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*Benioff
2022. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 lehet ez volt az írói szándék, viszont a képernyőn nem ez jött át, ennek az érzetszálnak az előkészítéshez több árnyaltabb jelenet kellett volna (vagy jobb színészi játék...)
2022. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8. Érdekes, mert nekem átjött. Nagyon jól voltak megírva a jelenetek.
2022. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Criston miért nyírta ki a meleg csávót?
2022. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!