Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek hogy tetszett Obi-Wan...

Kinek hogy tetszett Obi-Wan és Vader párbaja(i) a Kenobi sorozatban?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A látvány, a koreográfia nagyszerű volt, főleg a második párbajnál.

Az egyetlen bajom az volt vele hogy ugye tudni lehetett előre hogy egyikük sem halhat meg, így súlytalan lett az egész, hiába volt epikus.

Revával meg a többi inkvizítorral kellett volna megharcoltatni.

2022. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 akkor is max az lett volna a rejtély hogy az inkvizítorok meghalnak-e. :)


egyébként biztos vannak olyanok akik még nem látták a star warst, azoknak milyen jó lesz majd időrenben végignézni az egészet.

2022. szept. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon tetszett, viszont én nem éreztem súlytalannak. Szerintem a párbajokban a karakterek önmagukkal és egymással szembeni belső vívódása tükröződött, ez adta meg a harcok feszültségét.
2022. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
azt egyébként nagyon adtam volna ha darth vader megöli obi one-t, aki később valamilyen úton módon egy szellemi entitásként jön vissza és ezért tűnik el a teste a 4. részben.
2022. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem személy szerint nem tetszett, főleg a 2.-ra gondolok (az 1.-t nehéz komoly párbajnak venni, mivel Vader csak szórakozott Obival kb).. Még mindig iszonyat "tömör", nehézkesnek tűnik a fénykardok mozgása, az egész egyszerűen bugyutának és lassúnak tűnik NEKEM SZEMÉLY SZERINT.


Ennek amúgy megvan az oka, teljesen más típusú kardokkal vívnak a Disney trilógia alatt, mint anno az előzménytrilógiák alatt, (elvileg amit most használnak, praktikusabb), viszont sokkal nehezebb is, ezért lassabbak a párbajok. Azt a fajta dinamikusságot amit az előzmények filmjeiben láttunk, ezekkel a kardokkal nem lehet megcsinálni elvileg.


Mindenesetre én így is úgy is csalódott vagyok, Ewan Mcgregor azt nyilatkozta anno, hogy a párbajok sokkal "előzménytrilógiásabbak lesznek", ahhoz képest nem azt kaptam, amit vártam.


Persze megértem, hogy valakinek röhejesnek tűnnek az előzménytrilógia párbajai, néhány helyen tényleg túlmennek egy bizonyos határon (ahogy Yoda pörög össze-vissza, vagy az Anakin-Obi Wan párbaj, amikor mindketten pörgetik 5 mp-n keresztül egymás mellett a kardjukat, vagy akár a tróntermi párbaj Sidious és a sithek között), viszont ettől függetlenül egyszerűen összehasonlíthatatlanul jobb szerintem a hibái ellenére is, a Maul-Obi/Qui Gon párbaj pl olyan szintű koreográfiával rendelkezik, olyan jó "nézni", hogy egyszerűen a közelébe sem ér semmi az elmúlt évek párbajaiból.


Alapból a fénykard egy pár kilós valami, aminek csak a markolatának van bármiféle súlya, magának a "pengének" egyáltalán nincs, mégis úgy érződik az új filmekben meg a Kenobiban is kb, mintha fejszékkel vagy buzogányokkal harcolnának, szóval még csak "reálisnak" sem nevezhető

2022. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*Disney éra alatt

Nem trilógiát akartam írni, bocs

2022. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első harc kemény volt amit nem értettem,hogy miért hagyta vader megszökni obit ez az egy nem tetszett benne.Ott van aki miatt szinte egy géppé vált és ilyen élete lett és csak úgy hagyja őt megszökni,pedig akármikor megölhette volna.

Második párbaj elsőre nem jött be annyira. Fura volt, hogy obi ennyire könnyen legyüri vadert, de most ,hogy többször nézem meg a jelenetet már tetszik főleg az alatta lévő zene atyaég nagyon jó.

2022. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Illúzióromboló volt, hiszen eddig arról szólt a fáma, hogy a Mustafar és a Halálcsillag között nem találkoztak, nem is tudtak egymás létezéséről. Teljesen gagyi volt az egész. Szánalmas...


Egyelőra marad a Mandalóri, mint egyetlen értelmes próbálkozás a Disney-től.

2022. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!