Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a kedvenc sorozatod, ami...

Mi a kedvenc sorozatod, ami megfelel ezeknek a "feltételeknek"?

Figyelt kérdés

Keresek egy jó sorozatot, amit nézhetek, de nem találok semmi olyat, amit csak úgy elkezdenék nézni.

Szóval valami olyat keresek, ami egy teljes történetet mesél el az elejétől a végéig (tehát nem epizódonként más történik benne), nem a valóságban megtörtént dolgot mesél el, jó karakterek vannak benne és van benne valami misztikus (bár ez nem fontos). Ja és nem romantikus sorozat.


Ezek a kedvenc sorozataim: Lost, The Killing, Battlestar Galactica, The Expanse.



2022. szept. 28. 19:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2022. okt. 1. 12:55
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó még az Umbrella Academy is, ami szintén egy kerek sci-fi/fantasy történetet mesél el évadonként is, meg a három évadon átívelve szintén, remek hangulattal és karakterekkel, illetve karakter fejlődéssel is megspékelve.


A The Boys, Good Place, Upload, Alapítvány (Foundation), Halo, Altered Carbon, Farkas Gyermekei (Raised by Wolves), Severed, For all Mankind, Man in the High Castle, Humans, Real Humans sorozatok szintén mind epizódokon átívelő sci-fi sztorit mesélnek el.

2022. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a két évados Ghost in the Shell Standalone Complex sorozatra is illenek az általad leírtak, bár ez nem élő szereplős sorozat, hanem anime/manga rajzfilm. Az egész estés Ghost in the Shell rajzfilm a legjobb minden szempontból (az élő szereplős amerikai meg ennek csak silány utánzata), de a SAC sorozatot szerintem feltétlenül érdemes megnézni a rajzfilm után. Ezeknek minden epizódja önálló sztorikat mesélnek el, de a történetek részleteiben összekapcsolódnak és a végére egy nagyobb sztorit rajzolnak ki - nem utolsó sorban pedig egyre jobban árnyalva mutatnak be egy nagyon különleges jövőbeli világot.
2022. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom még a Seal Team sorozatot is, bár ez több szempontból sem teljesen illik a jelzett igényeidhez, mégis élvezni fogod szerintem. A történetek folytatásai egymásnak, folyamatosan fejlődnek a karakterek, alakul az életük. Nagy átívelő sztoriként inkább csak a katona élet nehézsége és a bajtársiasság jelölhető meg, de nagyon magával ragadó, mozgalmas és esemény dús akció sorozat, amiben a harcok mellett mégis az emberi történetek dominálnak.
2022. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
A Ghost in the Shell tényleg nagyon jó, de csak az anime, a film az pocsék lett.
2022. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#25 Ghost in the Shellből anime is sok féle van változó színvonalon.


Az első egész estés Ghost in the Shell anime rajzfilm (aminek remake-je lett a gyengén sikerült az élő szereplős film) a legjobb és az etalon.


Ennek van egy második része ugyanattól a rendezőtől, azt is érdemes megnézni.


Aztán csináltak belőle Standalone Complex címmel egy két évados rajzfilm sorozatot. Ezt is érdemes szerintem megnézni, bár kivitelben és történetben is alatta marad a nagy film színvonalának. Viszont a történet itt is érdekes.


Később lett további folytatásként egy Arise és egy Solid State Society (mini) sorozat, ezek már nem annyira jók, de akit érdekel a GITS világa, annak érdemes lehet ezeket is megnézni már csak azért is, hogy saját véleményt alkosson.


Az élő szereplős filmet csak ezek után (vagy pont hogy mindezek előtt?) és azzal a fontos kitétellel érdemes megnézni, hogy kivitelre jó lett, csak sajnos a sztorit mindezekhez képest úgy összekuszálták, hogy teljesen értelmezhetetlen, hogy mit is akartak vele csinálni és hova kéne illeszteni a többivel kapcsolatban - leginkább sehova, csak elfogadni, hogy láttál egy szépen kivitelezett akció filmet, aminek a sztorija önmagában úgy ahogy megáll, csak amíg nézed felejtsd el, hogy létezik ugyanilyen címen már valami, ami korszakalkotó volt és mindmáig értékes maradt...

2022. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van többféle, de nekem az első, és a Standalone Complex tetszett. Az Arise nálam a belelestem, de dobtam kategória, a Solid State Society meg még csak tervben van részemről.


A film, na igen.. Számomra az egy azok sorából, ami felhasznál egy nagy nevet egy középszerű dolog eladásához.

2022. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
#17 A Life On Marsnak van egy koreai változata is.
2022. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Shadowhuters

Once upon a time

Lucifer

Pretty little liars

2022. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Umbrella Academy is nagyon jó lett


Money Heist nem scifi, de a történet vezetése annak is nagyon jó

2022. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!