Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek jobb lenne az...

Szerintetek jobb lenne az Oscar, ha minden filmműfajban lenne győztes?

Figyelt kérdés
Teszem azt legjobb dráma, legjobb vígjáték, legjobb horrorfilm, legjobb akciófilm stb. Ilyenekre gondolok.

2022. szept. 29. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Miért, most nem így van?
2022. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Van számtalan más díj, ami egy-egy műfajt jutalmaz vagy több kategóriája is van ilyen szempontból (pl. Saturn Awards). Az Oscar az év legeslegjobb játékfilmjét keresi (abba most ne menjünk bele, hogy meg is találja-e). Illetve vannak ugye dokumentumfilmes, animációs filmes, rövidfilmes és nemzetközi játékfilmes kategóriák is, amivel lefednek minden mást. Most is nevezhetnek bármilyen műfajú filmet a legjobb film kategóriába, a techinikai kategóriákban pedig néha jobb eséllyel is indulnak az Oscar szempontjából "szokatlanabb" műfajok, többek között a speciális effektek miatt.

Amúgy én nem gondolom, hogy minden évben megjelenik egy-egy olyan horrorfilm, akciófilm vagy vígjáték, ami Oscart érdemelne. Meg mi lenne a helyzet az olyan műfajokkal, mint a musical? Manapság kevésbé népszerű, mint néhány évtizede, de néha felbukkannak díjátadókon, mint idén a West Side Story. Akkor az ilyenek szinte automatikusan kapnának egy díjat, mert lényegében nincs más ilyen műfajű film? Illetve néha azért nehéz behatárolni a műfajokat. A Golden Globe-on is fura tud lenni, hogy milyen filmeket képesek berakni a "legjobb vígjáték vagy musical" kategóriába, úgyhogy szerintem felesleges lenne ezzel szenvedni. Így is túl hosszú a díjátadó, ráadásul nem nézik elegen, úgyhogy gondolom nem hiányzik nekik még ez is.

2022. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem így van.


Emmy díjnál van 1-2 műfaj megkülönbőztetve, mert a sorozatoknál teljesen más produkció egy szitkom, mint egy dráma sorozat. De ott sincs külön szedve a dráma, thriller, sci-fi stb...


Pláne, hogy nem is lehet minden külön szedni, mivel egy adott film nem csak egy műfajú lehet. Ez semmi esetben sem jó ötlet és nem is kivitelezhető rendesen.

2022. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 NTBS ***** válasza:
Részben. A filmeknek jó lenne, de az Oscar értékét csökkentené.
2022. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem fejtettem ki a véleményemet ezzel kapcsolatban, úgyhogy leírom. Mi alapján lehet megmondani egy drámáról, hogy jobban sikerült, mint mondjuk egy vígjáték? Egyszerűen más kaliberben mozognak, más az elvárás feléjük, más a megítélésük. Így szerintem külön kéne díjazni a műfajokat. Ez viszont felhozza azt a kérdést, hogy akkor a színészeket is minden filmműfajon belül külön kéne díjazni? Szerintem igen, mert ugyanaz a probléma, mint a filmeknél.
2022. okt. 11. 18:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és mi van akkor, ha (és már pedig a legtöbbször így van) egy film 3-4-5 műfajba is besorolható és rohadt jó lett? Akkor vigyen haza 3-4-5 oscart a legjobb filmért?! Ez úgy baromság ahogy van. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha egy műfajon belül nem jön össze 4-5 kiemelkedő alkotás? Akkor majd ilyen szar, középszintű filmeket jelölnek és díjaznak?!


Hidd el, ez butaság is és kivitelezhetetlen.

2022. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én olyan filmet még sosem láttam, ami 2-nél több filmműfajban kiemelkedett volna. De mondjuk lehetne valamiféle szabályozás is, hogy be kell kategorizálni minden filmet, hogy melyik műfajban akar jelölt lenni.


Persze, előfordul, hogy egy adott évben nincs sok kiemelkedő alkotás, de hát ez van, nem lehet minden év 1994 vagy 1999.

2022. okt. 11. 20:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy egyenértékű oscar díjat kap egy közészerű film meg egy remekmű? Nem, nem fordulhat elő...
2022. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én egy művészfilm kategóriának örülnék. De akarni a vécén kell...
2022. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!