Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szabad filmjelenet fotókból...

Szabad filmjelenet fotókból egyedi fényképes ajándékot készíttetni?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a helyek, ahol mindenféle ajándéktárgyra nyomtatnak saját fotót. Ilyen helyeken csak olyan fotót szabad használni, amit házilag fotózott az ember? Jogilag megengedett, ha filmből (amit megvásároltam) csinálok screenshotot, és azt szeretném ajándéktárgyra nyomtatni? Megcsinálják? Nem néznek hülyének, ha mindenki más a családi fotóit viszi?

Egyébként régen csináltattam már ilyesmit, és megcsinálták nekem, de azóta jóval inkább előtérbe került a jogvédettség kérdése, hogy felmerült bennem, hogy talán nem is legális ilyet csinálni.



2022. okt. 8. 15:11
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%
Megcsinálják.
2022. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem árusítod, addig nyomtass rá, amit akarsz.
2022. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben nem tehetnék meg, mert attól, hogy te nem keresel vele pénzt, ők igen és ők semmire sem használhatnák engedély es jogdíj fizetés nélkül a saját üzleti tevékenységük során.


Viszont mivel ebben a formában, hogy te viszed oda és nem ok teszik ki a polcra, nem ellenőrzi senki. Jóval kisebb a kockázat számukra, talán bele sem gondolnak a jogi hátterébe.

Ha egyedül mész, NAV ellenőrnek is kevésbé hisznek, mert ők mindig párban járnak.

2022. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért, a nav elméletileg büntethetne ezért?
2022. okt. 9. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Védjegyekkel és szerzői jogokkal történő visszaélések ügyében intézkedhetnek, bár inkább vámolásnál szoktak sok hamis, vagy szabálysértő árut lekapcsolni, de nem kizárt, hogy egy próbavásárlásnál ilyenért is büntethetnek, nem csak a nyugtaadás hiányáért.
2022. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!