Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megnézzem újra a Breaking...

Megnézzem újra a Breaking Bad-et a Better call Saul-után?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a better call sault, viszont kronológiailag nem lenne baj folytatni a breaking baddel, mivel gyakorlatilag a bb ott folytatódik ahol a bcs véget ért. Viszont abból a szemponttból meg fura lenne, hogy amellett hogy retrospektív, a bcs ott kezdődik ahol a breaking bad véget ért (örökké is nézhetném akár). A breaking badet egyébként két éve láttam utoljára, a részleteit már elfelejtettem..

2022. okt. 17. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

A BCS kisebb mértékben érinti a BB-t, kevés a közös történetszál. Általában az előzménysorozatok adnak mélyebb magyarázatot olyan dolgoknak, vagy fejtenek ki egy anyasorozatban futó történetszálat bővebben, amit annak fényében értesz meg, hogy már láttad az eredeti művet. A forgatókönyvet is az alapmű cselekményéhez igazítva írják, és nem fordítva. Nekem ebből a szempontból megkerülhetetlen, hogy előbb az eredeti ötletet lásd, és utána hogyan mélyít karaktereket egy előzmény.

A másik, hogy vizuálisan az is erős kontraszt volt, hogy mennyit öregedtek vagy híztak a színészek az évek során, esetleg mennyit fejlődött a játékuk, a filmezési technológia és minőség, vagy a popkultúra, a divat (öltözködés, hajviselet). Egy 2007-ben forgatott alapmű például feltűnően 'ósdinak' tűnik egy 2022-ben forgatott előzménysorozat végének, holott kronológiailag az előzmény vége után kezdődne az alapmű eleje, mégis elütnek egymástól.

Én pl. ezeket a szempontokat figyelembe véve sosem nézem meg máshogy a megjelent dolgokat, csak a premierdátumok alapján.


Azért ez a premierplakát így 14 év távlatából már ütős, kicsit több mosollyal egy multikamerás (alánevetős) sitcom is lehetne:

[link]

2022. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!