Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan tudom ezt videószerkesz...

Hogyan tudom ezt videószerkesztővel megoldani?

Figyelt kérdés

Egy linuxos szerkesztőprogrammal meg tudom csinálni, hogy egy film alá két külön hangsávba illesszek be két szinkront. Viszont adott egy film, aminek a magyar változata és az eredeti (olasz) változata is meg van, viszont a magyar változat rossz minőségű. Az olasz 23.976, a magyar 25 fps-sel megy. És a magyar változat kb. 5 perccel rövidebb (ebbe gondolom beletartozik a criterion felirat, meg néhány kivágott jelenet (nem tudom, pontosan melyik jelenetek). Hogy tudom az olasz változatú videó alá beilleszteni a magyar hangsávot is, úgy hogy ne csússzon?


U.I. Mindegyik film és videószerkesztő program teljesen 100%-ig legálisan can beszerezve, nem sértek meg semmilyen szerzői jogot, és kizárólag otthoni felhasználásra használnám. Mélyen elítélem a torrentezést, és én természetesen nem ilyen módon jutottam hozzá a filmekhez.



2022. okt. 18. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy saccra először is átkonvertálnám a magyar filmet az olasz framerate-jére, és akkor már egymás alá lehet tenni a kettőt, és látszanak az eltérések, hiányzó jelenetek stb. Onnantól már a hangsáv szinkronizálása is egyszerűbb.
2022. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És aztat meg hogyan kell?
2022. okt. 19. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Letöltöd mondjuk a HandBrake nevű videókonvertert, amivel bármit bármivé tudsz konvertálni, kiválasztod a neked megfelelő formátumot és framerate-et, aztán hagyod matekozni. Szépen átszámolja neked az egész filmet 23.976-ra, bár időbe telik.


De ha már így benne vagy, sztem mind a kettőt átírhatnád 24 fps-re, hogy amikor szerkeszted, ne kelljen túl sokat számolnia a gépnek a tizedes törtek miatt.


Arra figyelj, hogy ne tömörítsd konvertáláskor a fájlokat.

2022. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!