Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért énekelt a sárkánynak...

Miért énekelt a sárkánynak Daemon?

Figyelt kérdés

2022. okt. 29. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami szerintem történik, hogy Daemon próbál hozzákötődni Vermithorhoz is, ezért közelítenek rá először a sárkány szemére és aztán Daemon szemére. Illetve maga az ének is erről szól.

De nem tud hozzákötődni, mert Daemonnak már van kapcsolata Caraxesszel és egy ember csak egy sárkányhoz tud.

2022. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen arról van szó, hogy a legnagyobb sárkánytól tartanak, mert nem bíznak Aemonban és ezért próbál Daemon kapcsolatot kialakítani a sárkánnyal?
2022. okt. 29. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nem hiszem, hogy nagyon megmagyarázták volna.

De Daemon egyértelműen háborút akar és megtorolni azt, amit a Hightowerek csináltak. Mindezt pedig a sárkányokkal akarja. Ez szerintem világos abból, hogy be akarja vetni őket és később Rhaenyrát is fojtogatja miatta, amikor Rhaenyra józanul próbál gondolkodni és nem felégetni mindenkit.


Nem hiszem, hogy arról van szó Daemon kiben bízik, hanem arról, hogy hogyan gondol magára és Valyriára, a sárkányokra. Van a karakterében egy csipetnyi valyriai konzervatív vonal.

2022. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor viszont teljesen értelmetlen jelenet volt azon kívül, hogy Daemon személyiségét mutatta be még egy szituációval.
2022. okt. 29. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt értelmetlen. Egyrészt adott hozzá a világépítéshez és később fontos része lesz a cselekménynek az is, hogy élnek sárkányok Sárkánykőn, amiknek nincsenek lovasai.


Spoiler: Miután Rhaenys és Meleys elesnek, Rhaenyra rájön, hogy több sárkányra van szükségük és Jace ötlete az, hogy szerte Westeroson rengeteg Targaryen fattyú leszármazottja él, akik tulajdonképpen hozzá tudnak kötődni sárkányokhoz. Rhaenyra ezért megadja a lehetőséget a sárkánymagoknak (? dragonseeds a könyvben), hogy sárkánylovasokká váljanak és azt hiszem törvényesítik is őket, ha a háborúban mellettük harcolnak.

Ezért lesz lovasa később Vermithornak, Silverwingnek és Juhtolvajnak is. (Illetve a könyvekben Seasmokenak (Tengeri Köd?) is, de a sorozatban Laenor még él, így nem hiszem, hogy bárki is tud kötődni hozzá. Szóval vagy Laenor jön vissza vagy Addam majd Szürke Szellemhez kötődik.)

2022. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az is eszembe jutott egyébként hogy Laenor jön vissza álruhában mint Addam :D
2022. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!