Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Voldemort halálának mi a...

Voldemort halálának mi a magyarázata?

Figyelt kérdés

Harry a pálcák ura ez tiszta sor.

Nagini meghalt ez oké.

Voldemort, akkor ezzel csak ember lett?

A bodzapálca nem tudja megölni a "gazdáját"? Ilyenkor az átok visszapattan? Vagy Lily védőbűbája még mindig védi Pottert, amiatt pattan vissza az átok?

Vagy csak a pálcák összeütközésekor Potteré volt az erősebb?

Voldemortban ott van Potter vére az nem számít?



2022. nov. 3. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Harry azért lett a pálca ura, mert lefegyverezte korabban Malfoyt, aki Dumbledoret a halála előtt. A pálca Dumbledorenak engedelmeskedett.

Voldemort nem csak ember lett, de 1/7 rész lelke maradt, mivel feldarabolta, csak a benne lévő maradt meg a végére. Tehát Voldemort sosem volt a bozdapálca gazdája.

2022. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lily védőbűbája megszűnt Harry 17. születésnapján.

Miért lenne Voldemortban Potter vére? Nagyon távoli rokonok max a három testvér révén, de attól még nem lesz Voldemortban Potter vére.

2022. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a temetőben az ő vére segítségével hozott létre magának új testet. De nem a vér, hanem a lélek számított.
2022. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Plusz Voldemort megszüntette azt a kapcsolatot miután "megölte" Harryt a Tiltott rengetegben.
2022. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor a pálcák nem tudnak ártani a gazdájának vagy megölni?

Lily védőbűbája hh csak 17 éves koráig volt rajta?

Potter a lefegyverzőt intézte Voldemort felé.

Voldemort pedig a gyilkos átkot.

Ebből, akkor hogy lett az, hogy Voldemort meghalt?

Voldemortnak bem engedelmeskedett a pálca?

És ha nem akkor mi történt? A gyilkos átok, hogy szállt rá?

Hiszen potter a lefegyverzőt intézte felé.

1/7 rész lélekkel Voldemort legyengült?

2/7 részével nem tudták volba megölni magát Voldemortot mármint a testét?

2022. nov. 4. 08:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnának?

Eleve ahhoz, hogy máshoz kerüljön, el kell tőle venni, más lesz a gazdája. Szóval tulajdonképpen az exére támad.

De, engedelmeskedett neki a pálca, pusztán a pálcák erőviszonya nem volt azonos. A pálcák ura ellen esélye sem volt.

Nem a hány heteden volt a hangsúly, hanem, hogy hol vannak a hetedek. Két heted résszel is ugyanúgy meghalt volna, ha a saját testében tárolja, de amíg valahol máshol van egy lélek darabja, addig elvegetálgathatna bármeddig, amíg nem talál még egy hülyét, aki segít neki új testet szerezni.

2022. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az értem, hogy el lehet nyerni a pálcát, de ha már elnyerted, akkor a tiéd és más nem tud megölni vele? Ezért nem tudta megölni voldemort Harryt?
2022. nov. 4. 08:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De. Meg tud ölni. Mert ő lesz a gazdája, akkor már nem. Ha elveszik tőled, akkor ugyanúgy ellened fordíthatják.
2022. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én azt értem, hogy másé volt a pálca. És lehet másé is, ha elnyerik. Azt is értem, hogy nem számít ha már egyszer a tiéd volt, de elvesztetted.


Én azt nem értem, hogy egészen pontosan, hogy halhatott meg Voldemort.

Voldemort kezében volt a bodzapálca azzal halálátkot szórt Potterre. A bodzapálca közben pedig Potteré volt mindvégig.

Potter a másik saját pálcáját használta közben és lefegyverzőt intézett felé.

Akkor mi történt, ami miatt Potter nyert?

Voldemortra visszaszállt az átka? És ha igen hogy?

2022. nov. 4. 09:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Voldi nem volt gazdája a pálcának. Mert nem erőszakkal szerezte meg az előző tulajdonostól, mert ugye azt Draco vette el Dumbledore-tól, ezáltal ő lett a gazdája, tőle viszont Harry szerezte meg erővel.

A saját gazdájára valóban nem támadt rá a pálca.

2022. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!