Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mely drámák hasonlóak a...

Mely drámák hasonlóak a "Cyrano de Bergerac" drámához?

Figyelt kérdés

Elsősorban film formájában érdekelne, ám azt is szívesen fogadom, ha regényt tudtok ajánlani.


Én személy szerint az Operaház Fantomjára és Shakespeare Rómeó és Júlia tragédiájára asszociáltam.


Mit tudtok még ebben a műfajban ajánlani?


Köszönöm szépen előre is!



2022. nov. 24. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagy kedvencem Shakespeare klasszikusok közül a Sok hűhó semmiért is. Vannak hasonlóságok a sztorijában is. Bár vígjáték, azért komolyabb és vannak benne drámai fordulatok. Filmen Kenneth Branagh 1993-as feldolgozását zseniálisnak tartom, de a Centrál színházban mostanában is játsszák, nagyon jó magyar szereposztással.


A Cyrano történet modernebb feldolgozása Steve Martin 1987-es Roxanne című filmje. Ne lepődj nagyon meg rajta, hogy vígjátékot csináltak belőle és persze happy endet is kapott, de azért a maga módján egészen élvezhető, bár a Depardieu féle Cyrano toronymagasan sokkal jobb.


Hasonlóan érdekes történet a Pierre Choderlos de Laclos: Veszedelmes viszonyok története, amiből 1988-ban Glenn Close , John Malkovich és Michelle Pfeiffer főszereplésével készült egy történelmi kosztümös film.

Aztán Kegyetlen játékok címen 1999-ben Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe és Reese Witherspoon főszereplésével készült egy egészen jól sikerült, modern környezetbe ültetett feldolgozása, aminek megszámlálhatatlanul sok kevésbé jól sikerült folytatása is lett.

2022-ben a Netflixen megjelent egy francia tini film feldolgozása a Veszedelmes viszonyoknak, Paola Locatelli, Simon Rérolle, Ella Pellegrini főszereplésével. Ezt még nem láttam, nem tudom, milyen lett.


Ha nem ragaszkodsz a szerelmi szálhoz, akkor Jodi Pocult: A nővérem húga című regénye egy nagyon érdekes és szívbe markoló dráma, amiből csináltak egy közepesen jó filmet is, de inkább a könyvet olvasd el, az sokkal jobb!


Steven King: Remény rabjait nem olvastam könyvben, de a film zseniális belőle, így feltehetően a könyvet ebből is érdemes előbb elolvasni, mint megnéznéd.

Én kevésbé szeretem, de mellé kívánkozik Steven King: Halálsoron is, amiből szintén jó film készült, de valószínűleg a könyv ebből is jobb.


Filmek közül népszerű drámák:

Angyalok városa

Titanic

Forest Gump

2022. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Makrancos hölgy.
2022. dec. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szívből köszönöm nektek!
2022. dec. 10. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!