Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért divat mostanában bűnözők...

Miért divat mostanában bűnözőket, és sorozatgyilkosokat éltetni?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy Ed Gein lett a bőrpofa, mert az csak egy slasher horror, oké.


De miért kell minden egyes bűnözőt úgy beállítani, hogy csak a körülmények áldozata, vagy hogy csak lázadó? Pl. A Jeffrey Dahmer szalagok, Mindhunter, vagy akár a Disney+-on ez a Mike.


Attól, hogy beismerik, mit tettek, attól még ugyanúgy bűnöző senkik, akiknek börtönben a helyük.


2023. jan. 2. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Mert ha “szerethetőnek” ábrázolják, nem pedig egy valódi pszichopata állatnak, akkor az edgy tinédzserek úgy foglyák venni a pólók, kulcstartót stb. mint a cukrot.
2023. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért, divat? Renegetegen pont hogy nem győzik fröcsögni, mennyire lámpavasra velük meg golyót nekik, még akár szabálysértésekért is, nemhogy bűncselekményekért.
2023. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
2. Ez lenne a normális hozzáállás, nemhogy még sorozatot csinálni róluk, meg celebet csinálni belőlük.
2023. jan. 2. 14:41
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez azért van, mert az emberek kíváncsiak arra, hogy mi van egy sorozatgyilkos fejében, hogy miért csinálja azt, amit. A körülmények bemutatása szerintem nem arról szól, hogy a sorozatgyilkost mosdassa/felmentse azzal, hogy "a körülmények áldozata", hanem segít megérteni, hogy mi vezetett az elfajulásáig.
2023. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%
4-es vagyok, én például kíváncsi lennék, hogy Stephen Paddocknál mi vezetett oda, hogy 2017-ben nekiállt egy hotel ablakából gépfegyverrel lőni a fesztiválozó tömeget (megölt 59 embert). Ha jól tudom, azóta sem találták meg az indítékot és előtte sem utalt semmi arra, hogy mire készül. Az, hogy feltárják az ilyen esetek - akár pszichés - okait, nem jelenti azt, hogy ezzel felmentik az elkövetőt a tette alól. Csak feltárják, hogy mi vezetett idáig - és ez akár segíthet is a későbbi, hasonló esetek elkerülésében.
2023. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem kell gondolkodni ezeken, bűnös, börtönbe, vagy golyót neki, ahol az a szabály. Az áldozatok családja nem hiszem, hogy szívesen nézi ezeket a sorozatokat..
2023. jan. 2. 18:14
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ne nézze az áldozatok családja és te se, ha nem érdekel. De aki gondolkodni akar ezen, az nyugodtan gondolkodhat. És ne hagyd figyelmen kívül, hogy a bűncselekmények feltárása, megértése hozzásegíthet a hasonló bűncselekmények elkerüléséhez a jövőben. Ha neked nem tetszik, ne nézd ezeket, ne foglalkozz velük, senkit nem érdekel. De csak azért, mert neked ezek nem tetszenek, nem tilthatod meg másoknak, hogy foglalkozzanak ezekkel a bűncselekményekkel és nézzék az ezekről szóló sorozatokat.
2023. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%
Mert ha nem csinálnak róluk sorozatokat, honnan fogom tudni, hogy hogyan kell?
2023. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy nekem tök fura, hogy mennyien pörögtek ezen a sztorin, holott pl a Dahmerben konkrétan elhangzik a karakter szájából, hogy nem gondolja, hogy a körülmények miatt lett ilyen. Ergo a készítők sem gondolták feltétlenül így. Vagy legalábbis megkérdőjelezhező ez az állítás. Belőlem (persze tudom, hogy nem indulhatok ki csak magamból) pl egyáltalán nem váltott ki olyan mértékű szimpátiát, mint azt sokan állítják, hogy imádják őt. Szerintem szimplán csak a tiktokra trendi dolgokat gyártanak az emberek, mert akkor felkapottabbak lesznek, ezért alakult ki ez a helyzet. Én nem használok tiktokot és nem is futottam bele egyetlen posztba vagy videóba sem, ahol a szimpátiájukat fejezték volna ki iránta. Szerintem az internet használata és az algoritmusok/lájkéhesség a fő okozója ennek, nem maga az alkotás.


Legalábbis én így gondolom.

2023. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%
A sorozatok meg a dokumentumfilmek gyártásával semmi probléma nincsen, ha nem mosdatja a bűnözőket. A jeffrey Dahmer-sztorinál a főszereplő srác eleve nagy népszerűségnek örvend.
2023. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!