Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozatot látnátok...

Milyen sorozatot látnátok szívesen?

Figyelt kérdés

A kérdésem legfőbbképpen a 16-20 éves korosztálynak szól...


A közeljövőben elkezdek írni egy 16-20 éves korosztályt megcélzó sorozatot, történet, forgatókönyv stb, amelyhez animációt is készítek a csapatommal. Részenként 22-24 perces játékidőre kell gondolni, valamint az általános 1X26-os epizód kiosztásra, tehát évadonként 26 részre... De kicsit eltértem a kérdéstől... A fő amire gondolok, hogy ez a korosztály mivel kapcsolatban látna szívesen sorozatot... Romantikus, horrorisztikusabb, szuperhős stb... Elsősorban jó magam a romantikát fontosnak tartanám a korosztályra való tekintettel... Animációra pedig körülbelül a Miraculous ladybug and cat noir sorozathoz hasonlóra kell gondolni.


És mielőtt jönnének az "író vagy azt mégsem tudod mit írj" hozzászólások, megjegyzném, hogy de, tudom mit írjak, csak azért mégsem a sejhajamból szeretném kirántani,hanem érdekel az emberek véleménye, hogy olyat alkossak, ami biztosan tetszik majd nekik


Bocsánat a kicsit esetlen foglalmazásért!


Köszönöm a válaszokat előre is!


2023. jan. 4. 03:36
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szóval van egy csapatod, amivel van erőforrásotok elkészíteni egy évadonkénti 26 db 22-24 perces epizódból álló sorozatot, de a gyakorin kérdezed meg hogy miről szóljon.


Arról nem beszélve hogy úgy akarsz forgatókönyvet írni hogy még egy gyíkes kérdést is "esetlenül" fogalmazol meg.

2023. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Sosem hallottam még, hogy úgy írtak volna sorozatot, hogy előtte megkérdezték a közönséget, mit akarnak...
2023. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez komoly kérdés (mert vannak kétségeim) akkor azt mondanám, hogy ne horror legyen, mert az kizárólag egy réteget fog csak érdekelni. Lehetnek benne horrorisztikusabb jelenetek, de ne az legyen előtérben, hanem a karakterek és a dráma. Illetve az egyik legfontosabb, pláne itthoni filmgyártásban, hogy ne legyen túltolva a humor. A kevesebb néha több. Inkább legyen benne összesen 2 poén, ami helyzetkomikum, mintsem telerakni rosszabbnál rosszabb vicces jelenetekkel/beszólásokkal, mert az el tudja rontani az egészet.
2023. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd inkább azt figyelembe, hogy milyen sorozatok lettek felkapottak mostanában. Ugye Stranger Things, Wednesday, Alice in Borderland, Squid Game amik nagy nevek... Ha ezeket megnézed, rájösz hogy az összesben vannak horrorisztikus jelenetek, valószínűleg olyan storyt kéne kreálni. Meg amúgy egy rakás listát találsz neten arról, hogy melyik sorozatok lettek a legnézettebek.

Én mit nézek legszívesebben? Konkrétumot nem tudok megnevezni, mert baromi sok sorozatot végignéztem. De ha sci-fi/ fantasy és valamennyire népszerű, akkor előbb-utóbb tutira megnézem, az a kedvenc kategóriám. Bár a tinidrámákat is ugyanúgy ledaráltam. :D Csak azokat nem élveztem annyira.

2023. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen műfajra nyitott vagyok, amíg a történet érdekfeszítő és a megvalósítás minőségi.

Felteszem YouTube-on forgalmaznátok (ne dédelgess olyan álmokat, hogy valamilyen csatorna leszerződtet titeket a semmiből), így először is nézegess olyan (animációs) alkotókat, akik a YouTube-on tevékenykednek. Nyilván ne az ötleteiket lopd, hanem azt figyeld meg, hogyan működnek (milyen gyakran töltenek fel új részeket, mennyire vannak kapcsolatban a nézőikkel, stb).

Újabban például az alábbi internetes sorozatra vagyok ráfüggve:

https://www.youtube.com/watch?v=OlahNrlcgS4&t=69s

Ne azzal foglalkozz, hogy ismeretlenek mit szeretnének látni, mert egyrészt sose fogsz olyan alkotni, ami mindenkinek tetszik, másrészt mindig jobban fogsz alkotni, ha a saját terveidet helyezed előtérbe. Ha értéket alkottok, egy idő után magától fog jönni a közönség.

2023. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Van egy ötösöm, hogy egyetlen epizód sem fog elkészülni

Hallottál olyat, hogy a Pixar a következő filmjéhez mondjuk Twitteren kérdezte a közönséget, hogy mit akarnak látni? Szerintem nem. A film/sorozatgyártás nem a nézők lelketlen kiszolgásáról szól, hanem az alkotásról, a kreatív önmegvalósításról

2023. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Romantikusat írj. Az kilép a generációs körből.
2023. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!