Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Jimmy (A Király c.) sorozatb...

A Jimmy (A Király c.) sorozatban miért nem eredetiben, Jimmy hangján vannak a dalok?

Figyelt kérdés
Nem rossz így sem, hitelesen énekel Sramek, csak nem értem a döntést. Valami jogi oka lehet esetleg? Mert tudtommal jó minöségben rendelkezésre állnak a Jimmy felvételek, legalábbis én nemrég is hallgattam és jól szólt. De elképzelhetö, hogy a sorozatbeli minöség mellett (mint amilyen a hollywoodi szintü fényképezés is) már nem volt elég a CD minöség amiben elérhetök a dalok? Belelát ebbe valaki szakmabeli?
2023. jan. 20. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a jogdíjak miatt, így is vergődik a kiccsalád, hogy több bőrt húznának le.
2023. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eredetiek mennének, akkor a szerzöi jogdíjak miatt sokkal magasabbak lennének a költségek.
2023. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Azt mondják, hogy egy ilyen feldolgozásnál alapvetően az a gyakorlat, hogy nem az eredeti előadó hangján szólalnak meg benne a dalok.
2023. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3: A Doors-filmben mondjuk az eredeti Doors-dalok mentek. Dehát Oliver Stone nyilván zsebből kipengette a jogdíjat.
2023. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg az is közrejátszik, hogy a sorozat csak részben életrajzi, kb. 40%-ban tükrözi a valóságot, 60%-ban fikció, és az eredeti Jimmy-számok mellett olyanok is vannak benne, amik vadiújak, direkt a sorozathoz készültek, így ennél eredetiben felvétel nincs róluk! És akármilyen minimális az eltérés Jimmy és Sramek hangszíne között, összehasonlítva akkor is ki lehetne szúrni a különbséget!
2023. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. Leírva hogyan fogalmaznád meg a különbséget? Illetve neked a két hangszín közül melyik tetszik jobban?
2023. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem az 5 vagyok, de: a különbséget megfogalmazni nem lehet, csak érezni, az egyik az "igazi", a másik "kicsit más", "valami nem olyan, mint kellene".

Eldönteni meg nem lehet, melyik tetszik jobban, mert annyira kicsi az eltérés.

2023. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Így van, nagyon kicsi a különbség, így nem lehet eldönteni, hogy melyik a jobb, de akkoris észrevehető! Megfogalmazni meg nem lehet, hallani kell!
2023. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, a Bohemian Rhapsody-hoz is újra lettek énekelve a dalok..
2023. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5 és 8 vagyok.

Pontosítva alapból nem ugyanolyan Sramek hangja, viszont nagyon hasonlóra tudja formálni, ami kellett is a sorozathoz. Nagyon sokszor hallottam már Jimmy összes eredeti saját dalát, pontosan felismerem a hangját, viszont a sorozatnak még csak az 1. részét láttam, és lenyűgözött Sramek hasonló hangszíne, de abban a részben nem hangzanak el eredeti Jimmy-dalok, és ez így most nagyon kifogott rajtam: összehasonlítási alapnak YouTube-on kerestem olyan eredeti Jimmy-dalokat, amikhez képnek a sorozat “plakátja” van berakva, de ahogy belehallgattam, azok bizony eredeti felvételek, tényleg Jimmy énekli őket, nem Sramek! Így most mégis megkérdőjeleződik bennem a dolog, hogy esetleg nem-e használtak fel eredeti felvételeket is a sorozathoz, és csupán a fiktív dalokat énekli Sramek... amíg a többi részt nem láttam, addig nem tudok többet mondani!

Esetleg segítségként belepörgetnék: melyik részekben hányadik percnél hallhatók eredeti Jimmy-dalok?

2023. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!