Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Avatar. A na'vik mi a búbánatb...

Avatar. A na'vik mi a búbánatból készítették azt, amit repülés közben hordtak a szemükön?

Figyelt kérdés

Neytirin már akkor láthatunk ilyet, amikor először mutatja meg Jakenek az ikranját és repül is vele egyet (ekkor még egyedül). Aztán amikor olyan jelenetet látunk, ami vadászat közben mutat több na'vit és már köztük van Jake is, már neki is van ilyen pilótaszemüvege.

Azt olvastam valahol, hogy a na'vik törvényei még annál is tovább szűkítik a technológiájukat, hogy csak természet adta anyagokból készítsenek bármit: azokból se bármit használnak, hanem nagyrészt csak fát, néha állati bőrt és csontot (szerintem utóbbiból készültek a szerszámaik+fegyvereik hegyei+élei, gondolok itt főleg egy bizonyos késre/tőrre), mivel „Eywa 3 törvénye” közül kettő az, hogy nem rakhatsz követ kőre, és nem használhatsz fémet. Fából biztos nem készül szemüveg, a műanyag pláne nem jön náluk szóba (utóbbiról azt se tudják, mi fán terem).



2023. jan. 24. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

"Fából biztos nem készül szemüveg"


Pedig de:

"Ezek a hószemüvegek gyakorlatilag bármilyen anyagból készülhetnek, amihez az ott lakók hozzájutnak. Akár állati csontok, uszadékfák, rozmáragyar, rénszarvasagancs is szolgálhat alapanyagul."

[link]

2023. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 jó, hagytam lehetőséget a szavaim tágabban értelmezésére. A szemüveg alatt annak keretét is lehet érteni. Hát, amit te küldtél, az is keret és csak lyuk van rajta. Amit a filmben láttam, annak miiintha lencséje is lenne, na én arra értettem azt a mondatot, amit idéztél a válasz elején. Meg az egész kérdést is. A lencsére.
2023. jan. 24. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így első ránézésre javarészt bőrből van, a "lencse" része meg valami rovar szárnyából/szárnyvédőjéből.
2023. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi, erre tényleg nem gondoltam :) tudtam, hogy ennek a filmnek a dolgait csak sok néző sok szeme rakhatja össze
2023. jan. 24. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg valami helyi állat valamilyen hártyája/vékonybele, stb, ami ennyire átlátszó. pl egy medúza is egész átlátszó tud lenni. gondolom addig feszítik míg ilyen nem lesz.
2023. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És tényleg. Sok rovar szárnya hártyás és átlátszó a Földön is, miért ne lehetne sok ilyen a Pandorán is. A link szerint az Omaticayáké is rovarszárnyból van.
2023. jan. 24. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
nem kell ennyire komolyan venni ezt a filmet.
2023. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!