Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az LMBTQ dömping a készülő...

Az LMBTQ dömping a készülő Fallout sorozatot is veszélyeztetheti?

Figyelt kérdés
Szerintem sokan várjuk, de félő, hogy a Last of Us sorsára juthat, ha a háttérben afféle tolja a lobbi.

2023. febr. 5. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Amikor rájössz, hogy a heteroszexualitástól való eltérés is normális, akkor nem lesz okod arra, hogy háborogj. Mert ami normális, azon nincs mit fennakadva. További kellemes fejlődést kívánunk addig is.
2023. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez troll kérdés?


"Fallout: New Vegas featured one of the most diverse and complex instances of LGBT representation in the Fallout series, if not video games"

2023. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
The Fallout series is one of the landmark franchises when it comes to LGBTQ+ representation, beginning with Fallout 2. Over the past quarter of a century, the series grew more diverse and inclusive with almost every installment. It has received accolades for their approach to sexuality, the portrayal of same-sex relationships, and milestones such as including marriage in a time when it was not possible in any country in the world, and LGBT parenting.
2023. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
A Last of Us videojáték eredetileg is tartalmazott LMBTQ-tartalmat és lesz is még, ha hű marad a játékhoz.
2023. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nem ment az üzenetem. Jó lenne ha olyan is írna, aki játszott a szériával.


Az egy dolog, hogy szerepel benne ilyen tartalom, épp a 2. részt játszom újra. De ezek általában a játékos által választható utak. A játékidő, játékmenet szinte semmilyen részét nem teszik ki.


Egy sorozat (45-60 perc) esetén az a fajta töltelék amit a Last of Us művelt a 3. résszel mellőz mindenféle normális megközelítést.


Na ettől féltem a sorozatot. Ebbe nem kell belemagyarázni bármit. Az erőltetett töltelék nem kell ide.

2023. febr. 5. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden sorozat ugyanúgy épül fel. Alaphelyzet és világ felvázolása, majd valamilyen bonyodalom ami elindítja a cselekményt, ezután a főbb szálak kibontása között a karaktereket mélyítő fillerek és flashback epizódok.

Ott pedig a töltelék az, hogy megismered ki kicsoda, honnan jött és miért vált olyanná, milyen a viszonya a világgal és másokkal stb. Ebben pedig mélyen benne van a magánéleti, érzelmi, szerelmi szál is. Ha melegekkel, akkor velük. Ezután a tetőpont pedig vagy ki van tolva egy lehetséges új évadba, vagy még belefér a végébe ahol jön egy új szálat megnyitó cliffhanger stb.


Ha most attól félsz, hogy jön valami felesleges töltelék, akkor ne izgulj rajta, mert biztos lesz ilyen. Ez része a történetmesélésnek.

2023. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: a baj az, hogy a társadalom 2-3%-át kitevő orientáció óriási mértékben (15-40%) van jelen rengeteg sorozatban.
2023. febr. 5. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez miért baj?

Én amatőr szinten írok csak történeteket és őszintén egyáltalán nem érdekel, hogy valami mennyire van jelen a társadalomban. Olyan karakterekről írok, amit én érdekesnek találok.

Ezért fikció. Nem kell 1:1 arányban lemásolnia a valóságot.


Amúgy meg honnan tudod, hogy a last of us társadalma nem áll nagyobb százalékban melegekből? Ez egy világ, ahol egy gomba az embereket zombivá alakítja. Akkor a szexuális orientációk eloszlása is lehet más.

2023. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

"6: a baj az, hogy a társadalom 2-3%-át kitevő orientáció óriási mértékben (15-40%) van jelen rengeteg sorozatban"



2-3%? Ezt honnan szeded? Amúgy nem mindegy kikhez vonzódnak a karakterek? Az LMBTQ oldalt még megértem, mert ők nem látnak sűrűn ilyen karaktereket, de neked nagy heteróként miért kell kiakadni, ha 95% az összes neves filmnek, játéknak stb. a heterók felülreprezentálják az LMBTQ karaktereket?

2023. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9: nem felülreprezentálják, pusztán az átlagot veszik alapul.


Lehet sokat írtam a 2-3% esetén. Igaz. Bár San Franciscoban ez lehet 20-30%. 🙃


Valahogy más társadalmi kisebbség esetén pedig nincs kvóta: mozgássérült, értelmi fogyatékos, testi fogyatékos, stb.

2023. febr. 8. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!