Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmeknek hol szokták...

A filmeknek hol szokták tartani a premierjeiket?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy milyen helyen? Abban az országban ahol forgatták a filmet vagy ahol van a gyártója vagy milye?

Pl vegyük a Harry Potter filmeket, azoknak milyen helyen volt a premierjeik?



2023. febr. 18. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek
2023. febr. 20. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
A Harry Potter 1. és 7. premierje Londonban volt, a többit nem néztem meg, de biztos azok is ott.
2023. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2023. febr. 20. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
én már futottam bele olyanba, hogy amerikai filmet hamarabb mutattak be az itthoni mozikba mint Amerikában.
2023. febr. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

#4 A mozi premier nem egyenlő a rendes film premierrel, utóbbi jóval előbb szokott lenni. A színészektől, alkotóktól kezdve a filmkritikusokig mindenki látta már a filmet, mire a moziba kerül. A mozi premierek pedig viszonylag gyakran vannak itt előbb, mivel Magyarországon a legtöbb mozi premier csütörtökön van, az USA-ban pedig nagyon sok pénteken.

A kérdésre válaszolva: sok filmnek van külön amerikai és európai film premierje. Hogy melyik van előbb, az függhet attól, hogy pl. hol készült a film. Illetve vannak filmek, amiket először filmfesztiválokon mutatnak be, de a legtöbb nagy költségvetésű mozifilm premierje egy külön esemény.

2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2023. febr. 21. 11:37
 7/9 A kérdező kommentje:

És még azt kérdezhessem meg hogy minden amerikai filmnek van európai premierje is vagy csak néhánynak?

És a mozi film premier más mint a rendes film premier? És miben különbözik a kettő?

2023. febr. 21. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre őszintén szólva nem tudom a választ. De pl. az IMDb mindegyiket listázza, ha van, szóval ott utána tudsz nézni konkrét filmeknek.

A második kérdésre pedig: abban különböznek, hogy a film premier egy ünnepélyes alkalom, amikor először mutatják be a filmet bárki előtt (aki nem egy-egy stábtagot jelent). Részt vesznek rajta színészek, rendezők, producerek, egyéb alkotók, esetleg kritikusok. Általában nem a nagyközönségnek szól, hanem azoknak, akik részt vettek a film elkészítésében, illetve néha a kritikusoknak, hogy tudjanak véleményt írni a filmről. A mozi premier pedig a nagyközönségnek szól. "Földi halandóként" ott nézheted meg először a filmet. Nem egy hatalmas hollywoodi színházban, hanem valamelyik random magyar moziban. Magyarországon ugyanakkor vannak elvileg a mozipremierek (bár nem minden mozi ad minden filmet), szóval elméletileg ugyanakkor tudod először megnézni Pesten és Debrecenben is. De a rendező és a színészek lehet, hogy hónapokkal korábban látták már a filmet valamelyik nagy hollywoodi színházban, viszont a mozipremierig nem forgalmazták (legalábbis az adott országban).

2023. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. febr. 22. 00:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!