Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért rontják el mindig a...

Miért rontják el mindig a feliratokban (vagy a szinkronban) a számokat?

Figyelt kérdés
Disney+ és HBO Max steaming szolgáltatáson gyakran nézünk sorozatokat, a magyar szinkron mellett megy állandóan a magyar felirat is, a számok pedig szinte sosem stimmelnek. 10-ből 9-szer a szinkronban és a feliratban más a szám. Mitől lehet ez?

2023. márc. 13. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kérlek mert nem értem. Ha egy filmben a szinkronban pl. 1890 et mondanak akkor az feliratban is annyi.
2023. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem tapasztaltam még ilyet. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy teljesen lényegtelen a pontos szám, viszont a szótagszám miatt jobban jön ki úgy, ha változtatnak rajta. De tényleg nem láttam még, hogy ilyet csináltak volna.
2023. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most leginkább a Gyilkos elméket nézzük a Disney+ -on, ott biztosan rendszeres, hogy ha mondanak egy (amúgy tényleg lényegtelen) számot a magyar szinkronban, pl. "12 dollár", akkor a feliratban szinte biztosan 11 vagy 13 dollár fog megjelenni. Nagyon sokszor láttam már ilyet. A lényeges számok esetében, hogy pl. "3 áldozat" ott nincs ilyen. És biztos, hogy nem csak a Gyiklos elméknél láttam már ezt, de majd most már figyelem, hogy pontosan melyik filmnél, sorozatnál, és írom még, hogy hol.
2023. márc. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!