Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire valós a Larry filmben...

Mennyire valós a Larry filmben bemutatott kelet-magyarországi világ? Eléggé durva a film, meg ahogy bemutatja a Borsod-Kazincbarcika-Miskolc vonalat és ottani helyzetet, kilátástalanságot.

Figyelt kérdés
Mennyire valós a story?

2023. ápr. 7. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
91%
A filmet nem láttam, de itt élek. Messze nem olyan rossz a a helyzet, mint azt általában hiszik azok, akik sose jártak erre. Persze, van mélyszegénység, vannak indiánok, de hol nincsenek? Nemrég volt szerencsétlenségem Budapesten tölteni két napot, volt rengeteg időm, vettem napijegyet és buszozgattam-metrózgattam-villamosoztam csak úgy cél nélkül, hát majdnem megcsókoltam a földet amikor leszálltam hazafelé a Tiszain.
2023. ápr. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
86%
Még nem láttam, de a leírás alapján a 90-es évek amerikai fekete sztorijait próbálja átültetni a magyar valóságba harminc év késéssel. Kicsit fárasztó és elcsépelt már mindig ránk osztani ezt a "szegény nyomorgó" szerepet.
2023. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
Egy igaz történetet dolgoz fel, csak úgy szólok… nem a 90es éveket.
2023. ápr. 7. 08:15
 4/72 nemaRendőrség ***** válasza:
68%
Rákerestem, de nem találtam semmit. Mi ez?
2023. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 7. 09:21
 6/72 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező

Minden filmet azért csinálnak, hogy érdekes legyen a nézőknek - vagyis egybe sűrítenek mindent amit találnak.

Látatlanba mondom, hogy nem olyan ott az élet, pont ahogy más filmekben sem azt látod amilyen az adott hely a valóságban, csak amiket az alkotói beletesznek. Egy mexikói kisvárosról a filmekben pl. mindig az szerepel, hogy bandák háborúznak, egymást lövik, gyilkolják az emberek stb. közben ennek semmi köze a valósághoz. Ahogy Kínában sem mindenki árul denevért meg kutyahúst a piacokon, Egyiptomban sem fogsz mindenhol tevékkel találkozni stb. Csak az nem érdekes egy filmben ha egy unalmas kisvárost láttatnak.

Bizonyosan rá lehet mondani a film minden jelenetére hogy az tényleg jellemző arra a régióra, de soha nem úgy sűrítve. Csak mondjuk 20 év alatt azon a megyényi területen élő emberek hasonlóval már találkoztak hol itt hol meg amott.

2023. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Itt a szereplők meg a rendező beszél arról mennyire is ez a valóság: [link] De ahogy látom itt vannak olyan borsodiak akik azt hiszik ez a normális. Érdemes meghallgatni/megnézni. Pont erről szól a film :)
2023. ápr. 7. 09:44
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
#7 Akkor te most tulajdonképpen csak reklámozni próbáltad a filmet?
2023. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
83%
#7: Tudod Borsod nem gettó, nincsenek lezárva a határai, mi járunk másfelé is az országban-világban, szóval tudjuk, hogy mi igaz és mi nem. A szereplő meg a rendező persze, hogy ezt mondja, el akarják adni magukat meg a filmet.
2023. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:
Ahham persze. És akkor mindenki be van avatva a videóban az iskolában mindenhol? :D Na ne vakítsál. :)
2023. ápr. 7. 10:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!