Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Darth Plagueis vagy Sidious...

Darth Plagueis vagy Sidious "készítette" Anakint? Kiderül ez a kánonban?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyiküknek sincs köze Anakin születéséhez. Az Erő nemzette
2023. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Tisztázatlan máig, legalábbis biztos forrás nincs rá.

Legenda szintjén azt lehet mondani hogy Darth Plagueis készítette valószínűleg.

Amúgy közel biztos vagyok, hogy ez is ki lesz terjesztve mivel elkezdték hátra felé is bővíteni az univerzumot. (mint pl. Yaddle is megválaszolásra került)

2023. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

#1.Minden okkal történik, majd Dave Filoni kitalálja miért.

Elvégre Plagueis képes volt életeket létrehozni, simán össze lehet rakni a képet.(illetve Palpatine is pontosan tudta, hogy kit kell átállítania, amikor több millió erőérzékeny gyerek is rendelkezésre állt)

2023. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A szeplőtelen fogantatás egy szép bibliai párhuzam, amelyet szándékosan így írt meg Lucas. Anakint az Erő nemzette, csakúgy ahogy Jézus Isten fia. Nem vagyok vallálos, de Lucas ezt így találta ki. Elég nagy meggyalázása lenne a dolgoknak, ilyesmit, hogy Anakint egy Sith teremtette volna, Dave Filoni sohasem fog kitalálni, ebben biztos lehetsz. Tiszteli annyira a mentorát, hogy ezt tiszteletben tartsa.


"Legenda szintjén azt lehet mondani hogy Darth Plagueis készítette valószínűleg."


A Plagueis könyvben szó sincs ilyesmiről, szóval nem. Ott is csak annyi van, hogy Plaguies kísérletezéseire "válaszul" teremtette az Erő.


"Palpatine is pontosan tudta, hogy kit kell átállítania, amikor több millió erőérzékeny gyerek is rendelkezésre állt"


Mert mondjuk nagyhatalmú Erőhasználó lévén jól felismerte, hogy mekkora Anakinban a potenciál? Ezt a Jedik is érezték, nem nagy kunszt. Meg azt is, hogy veszélyes.

2023. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy ha már ennyire benne vagyunk a témában...


Darth Plagueis mennyire volt erős mondjuk Vaderhez, vagy Sidioushoz, meg az erősebb jedikhez viszonyítva?

2023. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A könyv az már nem kánon, így kb. annyit tudunk Plagueis-ról amennyit Sidious elmond a 3. részben.
2023. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Nem derült ki.
2023. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

5: A kánonban semmit nem tudunk Plaguiesről, csak hogy létezett és Palpatine mestere volt.


A Legendsből nehéz megítélni mennyire volt erős, mert alapvetően a róla szóló könyv politikáról és ármánykodásról szól, nem igazán vannak benne harci jelenetek, így igazán akcióban nem látjuk őt.


Esetleg abból következtethetünk, hogy még Palpatine is csak álmában merte megölni, szemtől szemben nem merte kihívni, szóval az öreg Sheev azért tartott az erejétől minden bizonnyal.

2023. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Plaguis végezte ezeket a kíséreletket, melyek a halottak visszahozására irányult; ettől eléggé "berágott" az Erő,és ő hozta létre Anankint. Én így olvastam valahol.
2023. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
40%
Az csak egy szar kitaláció hogy őt csinálták!
2023. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!