Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem van egy nagyon...

Csak szerintem van egy nagyon rossz üzenete a Bojack Horseman-nek?

Figyelt kérdés

Azt mindenképp leszögezném hogy egy zseniális sorozatnak tartom illetve tartottam anno amikor néztem. Nagyon jól bemutatja hogy lehet ilyen mélyre süllyedni és hogy a tetteidnek mindig van következménye stb..

Annyira jól reprezentálja ezt, hogy az utolsó pár resz TELJESEN elvette az életkedvemet. Konkrétan ilyen monológok hangzottak el hogy az életnek annyira sincs értelme hogy csoda ha reggel kikelunk az ágyból stb..

EZ NEM IGAZ. Az élet legalább olyan fényes és gyönyörű lehet mint amilyen rossz is, csak az a titka hogy odateszed magad és nem síránkozol, mert ugye Bojack is az önsajnálatba süllyedett bele.

Személyszerint nekem világ életemben koncentrációs problémáim voltak és ez a sorozat után semmi értelmét nem láttam annak hogy tegyek ellene valamit. Az órákon nem igazán figyeltem, mivel valahogy mindig rámtört ez az érzés hogy semminek sincs értelme stb....

Én mindig is egy vidám életrevaló srác voltam, most meg őszintén szólva szerintem kicsit depis vagyok. Valahogy sokkal nehezebben látom meg a színeket a világban és semmi motiváció nincs bennem. Persze lehet hogy velem van a baj és én reagáltam túl, nem tudom.

Nem mondanám hogy bánom a megnézését mert azért tényleg lényegesen többnek érzem magam tőle, de valahol még is talán........

Nektek mi a véleményetek?

17/f



2023. máj. 16. 13:09
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Némi igazság van a szövegben
Nem értek egyet
Te 100%-ig hülye vagy
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Bojack Horseman fan vagyok. Ha van kedved beszélhetnénk priviben a sorirol (pl. melyik epizódok, melyik jelenetek vezettek téged ebbe az állapotba).


Egyébként, mikor először néztem végig, akkor elkepeszto, hogy az utolsó évad második fele milyen gyorsan ment át tragikus hangvételbe. Engem az utolsó előtti rész, 6x15 érintett meg a legmélyebben. Akkor kicsit ujraertelmezi az ember az életet. A depis hangulat nálam is megvolt egy szinten, nekem a nezeset kovetoen kB 1-2 hónapig volt ilyen érzésem, teszem hozzá pont akkoriban nagyon nehéz eletszakaszon mentem át. Ad egy objektív perspektívát egy lehetséges emberi sorsról, és egy így kialakult szemelyisegrol. Ha belegondolsz vannak olyan karakterek, akik meg pont ennek az ellenkezőjét próbálják bizonyítani, Todd és Mr. Peanutbutter, akik az élet bármely területén optimistán feltalaltak magukat.

2023. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nekem a Bojack az abszolút kedvenc sorozatom. Elsőre a színvilág, a karakterek külleme és a mély lélekábrázolás illetve burkolt társadalomkritika között feszülő ellentét fogott meg a sorozatban. Elsőre azt gondolja a néző, "milyen abszurd, egy depis paci vattacukrot hányik", majd hat évaddal később kiüresedetten mered maga elé a képernyőre. Szerintem van abban igazság, amit leírtál, hogy a főhős jellemrajza olykor olyan mérhetetlenül depresszív mértékeket ölt, hogy akarva-akaratlanul is kihat a sorozat nézőjére. Vannak, akiket nem kötnek le annyira az epizódok, így nyilván azt mondanám, a sorozat üzenetére adott reakció komolysága egyénenként és értelmezésenként eltér. Az viszont mindenképpen igaz, hogy nem érvényesül egy felhőtlenül vidám lezárás, ami kétség kívül gondolkodóba ejti az érzékeny befogadót.
2023. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Nekem rengeteg problémát okozott ez a sorozat
2023. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!