Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit csináljak, ha kitaláltam...

Mit csináljak, ha kitaláltam egy film ötletet, történetet és meg szeretném valósítani?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy az ötlet (teljesen mindegy, hogy milyen, nem ez a kérdés most, hogy jó e) megfilmesedjen? Hova forduljak, hogy film váljon az ötletemből? Mit kell nekem adnom vagy csinálnom ehhez?

(Azon kívül, hogy pénzt és mennyit?)



2023. máj. 22. 23:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen, ha nem tudsz értelmes és komoly hozzá szólást írni, csak lapozz tovább. Ne pazarolni erre az időd. :)
2023. máj. 22. 23:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
AZ igazság az, hogy közel 100% az esélye annak, hogy nem lesz megfilmesítve. Viszont, ha összeszedsz egy kis filmes hátteret (gondolok itt a kamerákkal, lencsékkel, megvilágítással és videószerkesztéssel kapcsolatos tudásra), akkor te magad és néhány barátod simán össze tudjátok dobni, egy jó kis projektként. Feltéve, hogy nem túl elborult az ötlet.
2023. máj. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Studiokhoz kell beadni a forgatókönyvet. Aztán ha jónak találják kapsz produkcios keretet. De ha már szerződnek veled, küldenek egy producert is aki mindenbe bele fog kötni ,így születik meg az igazi produkció szóval átírnák kihagyják részeket. Ebből lesz az igazi forgatókonyv.

Ez nem így működik h te kitalasz valamit . 10000+1 ilyen van. A forgatokonyv író pedig egy külön szakma, te pedig egy naplopó, álmodozó, nagyra vágyó, elkényesztetett, tehetségtelek,túlbuzgó, tenyérbemászó, önző, alap fogalmakkal nem tisztában lévő hlyegyerek vagy! Nekünk haver nincs miről beszélni. Alap fogalmaknak azért utána nézhettél volna.

Egyedül amúgy is kevés vagy egy ilyenhez nem gondolod? Kinek képzeled magad nem tudom , de szállj le a földre!

2023. máj. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Minek házalna a kérdező, ha van pénze? Itthon nem is nagyon lehet házalni filmötletekkel, ez nem amerika.


A másik, hogy kérdezőnek meglennének a kapcsolatai a magyarfilmgyártásban, akkor sem tenne jót a filmjének a magyar gyártási közeg. Főleg, ha állami támogatásokat is szeretne hozzá. Azok (filmalap) minden ötletből kitapossák a lényeget.


Ha van pénzed, akkor kezdj el producert és forgatókönyvírót meg kameramant keresni saját magad. Ők majd megmondják, hogy technikailag mi és hogyan, mennyiből megvalósítható. Aztán vagy átdolgozod a műved úgy, hogy elkészíthető legyen, vagy keresel újabb arcokat, akik úgy érzik úgy is meglehet oldani, ahogy te akarod.

2023. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
A rendezőt kihagytam, de az még akár te is lehetnél kérdező. Bár első filmnél azért nem árt, ha tudsz ebben is segítséget kérni egy sokat látottól.
2023. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Eleve a magyar filmipar halott, nem látod milyen xar az a pár film ami van? 🤣🤣

Nekem az a mentális betegségem hogy filmeket csinálok a fejemben, ha Amerikában élnék sztem már simán lehetnek forgatókönyv író, rendező….

De sajnos nem ott vagyok

Filmeket is úgy nézek hogy közben általakítom őket és lejátszom a fejemben

2023. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Szerintem te meg értelmezni sem tudsz. Ha elolvastad volna a kérdésem alatti HOZZÁSZÓLÁST, akkor kicsit tájékozott lennél. Igen, lehet nem vagyok sok mindennel tisztába, de általában álmodozásból lesznek a sikerek és a valóság.Talán neked valamilyen filmmel kapcsolatos munkád van?
2023. máj. 24. 19:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális hozzászólásokat. Legyen szép napotok!
2023. máj. 24. 19:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Több féle út létezik és mindegyik elvihet a sikerhez, de hogy eljutsz-e oda, azt nagyban befolyásolja, hogy melyik utat választod és azon az úton mennyire kitartóan, felkészülten és az utadba kerülő akadályokkal mennyire jó alkalmazkodó képességgel felvértezve haladsz.

Alapvetően arról szólnak a filmes, üzleti és egyéb iskolák, alkotó műhelyek, produkciós cégek és minden érintett szakma, hogy a különféle utakon eléd kerülő akadályok nehézségeit minél eredményesebben sikerüljön leküzdeni. De ez mindenkinek máshogyan sikerül, mindenki más eredménnyel jár.


Olvass utána, elég komoly szakirodalma van annak, hogyan készülnek a filmek, mi a menete, rengeteg filmrendező, producer, forgatókönyvíró és egyéb filmes is mesél róla, melyik filmjét hogyan sikerült megvalósítania.

Ugyanúgy, ahogy annak is nagyon komoly szakirodalma van, hogy még jóval azelőtt, hogy egy történetből film lett volna mennyi sikeres írót tanácsoltak el a kiadók, hogy a könyv ötletük értelmetlen, eladhatatlan, senkit nem érdekelne, vagy ők nem elég jó írók hozzá, hogy ebből a sztoriból sikeres könyv lehessen. Stephen King, JK Rowling és még nagyon sokan jártak így a híres írók közül is.

Sőt nagyon sok esetben az is előfordul (nem feltétlenül a fent nevezettekkel, de talán még velük is), hogy itt-ott másnak is bele kell nyúlni a munkájukba, mert az alkotó gyakran elfogult a saját művével kapcsolatban és nem mindig jól látja a dolgokat.

Amikor egy történetből filmet forgatnak, akkor pláne többen hozzá szoktak nyúlni, főleg napjainkban. Ma már kimondottan ritka (pláne Hollywoodban), hogy csak egy forgatókönyvíró dolgozik egy filmen, mert annyira csúcsra akarnak járatni minden filmet, hogy ahol az egyik forgatókönyvíró kihagy néhány fordulatot, oda egy másik még beleír pár dolgot, hogy még sűrűbb, még mozgalmasabb legyen - aztán sokszor pont ennek esik áldozatául a film, hogy már annyit csavarnak rajta és annyi mindent akarnak belőle kihozni, hogy már nem is áll össze egy történetté.

A klasszikus szerzői filmek, amikor a rendező nekiül, megírja, megrendezi, egyre ritkábbak.


Magyarország teljesen más úton jár a forgatókönyv írással is, meg az egész filmgyártással. De nálunk nem is piaci alapon készülnek a filmek, hanem állami megrendelésre. Itt meg nem nézettségi és minőségi szempontokon múlik, hogy ki kap pénzt egy filmre és ki nem. A Partizán nemrég csinált egy elég átfogó dokumentumfilmet róla, hogyan alakult a magyar filmgyártás Andy Vajna előtt, alatt és után. Többek közt a forgatókönyv fejlesztési gyakorlatról - meg annak hiányáról is elég sokat beszélnek benne.


Viszont ma már nagyon más világ van, mint korábban. Ahogy könyvet is lehet kiadni saját gyártásban, úgy akár filmet is lehet forgatni saját finanszírozásban, közösségi finanszírozásban, haverokkal összedolgozva.

Már 20 éve is voltak Magyarországon is rajongói hobbi film forgatások. Ma már a telefonja is mindenkinek fényévekkel jobb minőséget tud felvenni, mint amit akkor profi cuccok tudtak és egy csomó ember nyaralni is olyan technikával jár, amiből egy kis hozzáértéssel akár profi filmet is össze lehetne hozni.

Több olyan író van, aki blogon, hírlevélben, egyéb közösségi módszerrel finanszíroztatja meg a könyveit az érdeklődő közönséggel. Nem kevés olyan rajongói, vagy egyéb amatőr film készül, amit lelkes készítők "összekoldult" pénzekből forgattak le.

Pamkutyáék is, meg az összes zenekar is lényegében kisfilmeket forgatnak le klippként - ami Oscar-díjas műfaji kategória (lásd még Deák Kristóf: Mindenki), csak nem mindenki űzi ugyanolyan komoly szinten.

De ott van például a Jóreménység sziget, amit egy vlogger a saját hobbi technikáljával egymaga leforgatott önmagáról a covid alatt és már vagy fél éve nagy sikerrel megy a mozikban - azután, hogy a forgalmazó már az elején megmondta neki, hogy ha két hétig nem nézi a kutya se, akkor le fogják venni műsorról és még mindig vetítik.

2023. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%

6os vagyok

Valljuk be ma magyarnak nincs esélye hogy ilyen álma teljesüljön

Andy vajna kivétel volt de ő ugye emigrált és anyanyelvi szinten beszélt angolul

Én magam is nagyon jól beszélek pl, de ha mondjuk le kellene írnom ami a fejemben megy film azt nem tudnám mert itgulnék, másrészt én olvasni pl nem szeretek….

Túl szájbarágós úgy, meg minek olvasson az aki tudja csinálni magának? :D



A pénz kérdés a másik, ma itthon egy videoklipet nagyon drága leforgatni, akkor gondolj bele egy filmbe

2023. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!